О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 15/2 "Об утверждении районного бюджета на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 14 ноября 2022 года № 29/5
Маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 15/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26152 ) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6824635,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 667690 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9357,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5194,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6142392,5 тысяч тенге;
2) затраты – 6904388,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 44663,2 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 61000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16336,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 124416,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 124416,5 тысяч тенге;
поступления займов – 57194 тысяч тенге;
погашение займов – 19245,8 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 86468,3 тысяч тенге.";
подпункты 2), 3), 4) пункта 7 изложить в новой редакции:
"2) 23898 тысячи тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан, в том числе:
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 10370 тысяч тенге,
оказание услуг специалиста жестового языка – 395 тысяч тенге,
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств, предоставляемых инвалидам – 4654 тысячи тенге,
протезно-ортопедические средства – 600 тысячи тенге,
сурдотехнические средства – 650 тысячи тенге,
тифлотехнические средства – 3966 тысяч тенге,
специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 2380 тысяч тенге,
санаторно-курортное лечение – 883 тысячи тенге;
3) 80702,4 тысяч тенге на развитие рынка труда, в том числе:
частичное субсидирование заработной платы – 3200 тысяч тенге,
предоставление субсидий на переезд – 36830 тысяч тенге,
молодежная практика – 227 тысячи тенге,
на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат– 11697 тысячи тенге,
общественные работы– 7920 тысяч тенге,

Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 15/2 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2022 жылғы 14 қарашадағы № 29/5 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 15/2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26152 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6824635,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 667690 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9357,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5194,8 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6142392,5 мың теңге;
2) шығындар – 6904388,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 44663,2 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 61000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 16336,8 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 124416,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 124416,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 57194 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19245,8 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 86468,3 мың теңге.";
7-тармақтың 2), 3), 4) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"2) 23898 мың теңге – Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 10370 мың теңге,
ымдау тілі маманының қызмет көрсету – 395 мың теңге,
мүгедектерге берілетін, техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдардың тізбесін кеңейту – 4654 мың теңге,
протездік-ортопедиялық құралдар – 600 мың теңге,
сурдотехникалық құралдар - 650 мың теңге,
тифлотехникалық құралдар - 3966 мың теңге,
арнаулы жүріп-тұру құралдары (кресло – арбалар) - 2380 мың теңге,
санаторлық-курорттық емделу - 883 мың теңге;
3) 80702,4 мың теңге еңбек нарығын дамытуға, соның ішінде:
жалақыны бөлшектеп субсидиялау – 3200 мың теңге,
көшуге субсидия беру – 36830 мың теңге,
жастар тәжірибесі – 227 мың теңге,
тұрғын үйді жалдауға (жалға) беруге және коммуналдық шығындарды өтеуге – 11697 мың теңге,
қоғамдық жұмыстар – 7920 мың теңге,

гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей (200 месячных расчетных показателей) – 20828,4 тысяча тенге;
4) 33659 тысяч тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;";
пункт 7 дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) 30000 тысяч тенге – на строительство водонапорных сооружений в селе Леденево, Леденевского сельского округа.";
подпункт 2) пункта 8 изложить в новой редакции:
"2) 736294 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020 – 2025 годы, в том числе:
строительство водовода и разводящих сетей водоснабжения села Белое– 382542 тысяч тенге,
строительство водопровода и разводящих сетей водоснабжения села Покровка–353752 тысячи тенге;";
подпункты 3), 4), 5) пункта 8-1 изложить в новой редакции:
"3) 61425 тысяч тенге на развитие рынка труда, в том числе:
молодежная практика – 7000 тысячи тенге,
общественные работы– 32363 тысяч тенге,
предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей (400 месячных расчетных показателей)– 18378 тысяча тенге,
серебряный возраст– 2550 тысяч тенге,
первое рабочее место – 1134 тысяча тенге;
4) 33089 тысяч тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
5) 36469 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;";
подпункты 2), 3), 4) пункта 9 изложить в новой редакции:
"2) 600 тысяч тенге – на санаторно-курортное лечение;
3) 4176 тысячи тенге – на протезно-ортопедические средства;
4) 39156,1 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
капитальный ремонт здания дома культуры села Андреевка Мамлютского района– 20606 тысяч тенге,
капитальный ремонт здания дома культуры села Афонькино Мамлютского района– 4582 тысяч тенге,
капитальный ремонт здания дома культуры села Минкесер Мамлютского района– 13968,1 тысяча тенге;";
подпункт 6) пункта 9 изложить в новой редакции:

жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға қоныс аударушыларға гранттар (200 айлық есептік көрсеткіш) – 20828,4 мың теңге;
4) 33659 мың теңге – мемлекеттік ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсетуді, уақытша болуды ұйымдастыру, халықты жұмыспен қамту орталықтары;";
7-тармақ келесі мазмұндағы 8) тармақшасымен толықтырылсын:
"8) 30000 мың теңге – Леденев ауылдық округі, Леденево ауылындағы сукернеуіш мұнара құрылыстарының құрылысына.";
8-тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) 736294 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - 2020–2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" тұрғын үй-коммуналдық дамытудың Мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға, соның ішінде:
Белое ауылының су тартқышы және сумен жабдықтау тарату желілерін салу - 382542 мың теңге,
Покровка ауылының су құбыры және сумен жабдықтау тарату желілерін салу - 353752 мың теңге;";
8-1-тармақтың 3), 4), 5) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"3) 61425 мың теңге еңбек нарығын дамытуға, соның ішінде:
жастар тәжірибесі – 7000 мың теңге,
қоғамдық жұмыстар – 32363 мың теңге,
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға қоныс аударушыларға гранттар (400 айлық есептік көрсеткіш) – 18378 мың теңге,
күміс жас – 2550 мың теңге,
алғашқы жұмыс орны - 1134 мың теңге;
4) 33089 мың теңге – мемлекеттік ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсетуді, уақытша болуды ұйымдастыру, халықты жұмыспен қамту орталықтары;
5) 36469 мың теңге - азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;";
9-тармақтың 2), 3), 4) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"2) 600 мың теңге - санаторлық-курорттық емделуге;
3) 4176 мың теңге - протездік-ортопедиялық құралдарға;
4) 39156,1 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға, соның ішінде:
Мамлют ауданы Андреевка ауылының мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеу – 20606 мың теңге,
Мамлют ауданы Афонькино ауылының мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеу - 4582 мың теңге,
Мамлют ауданы Минкесер ауылының мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеу – 13968,1 мың теңге;";
9-тармақтың 6) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:

"6) 95000 тысяч тенге – на строительство теплоснабжения в городе Мамлютка (3 очередь);";
подпункты 7), 8) пункта 9 исключить:
пункт 9 дополнить подпунктом 17) следующего содержания:
"17) 50000 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТММ - 221 "Белое - Щучье" км 0- 9,85 км.";
пункт 10 дополнить подпунктом 10-1) следующего содержания:
"10-1) Учесть в районном бюджете на 2022 год бюджетные кредиты из районного бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 3806 тысячи тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить расходы по видам социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан на 2022 год в сумме 20008 тысяч тенге, согласно приложению 4.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить резерв местного исполнительного органа Мамлютского района на 2022 год в сумме 10580,1 тысячи тенге.".
Приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
Р. Нурмуканова
Приложение 1
к решению маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
от 14 ноября 2022 года № 29/5
Приложение 1
к решению маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
от 24 декабря 2021 года № 15/2
Мамлютский районный бюджет на 2022 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5

"6) 95000 мың теңге - Мамлютка қаласында жылумен жабдықтау құрылысына (3 кезек);";
9-тармақтың 7), 8) тармақшалары алып тасталсын:
9-тармақ келесі мазмұндағы 17) тармақшасымен толықтырылсын:
"17) 50000 мың теңге - аудандық маңызы бар КТММ-221 "Белое-Щучье" км 0-9,85 автомобиль жолын орташа жөндеуге.";
10-тармақ келесі мазмұндағы 10-1) тармақшасымен толықтырылсын:
"10-1) 2022 жылға арналған аудандық бюджетте 3806 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер ескерілсін.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2022 жылға арналған мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек түрлері бойынша шығындар 20008 мың теңге сомасында, 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. Мамлют ауданының жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 10580,1 мың теңге сомасында бекітілсін.".
Нұсқалған шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2- қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi.
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы
мәслихатының хатшысы
Р. Нұрмұқанова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының
2022 жылғы 14 қарашадағы
№ 29/5 шешіміне 1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 15/2 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған Мамлют аудандық бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3
4
5

495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
861,5
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
861,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
475799,9
01
Социальное обеспечение
27827
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
27827
005
Государственная адресная социальная помощь
27687
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
140
02
Социальная помощь
395014,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
395014,1
002
Программа занятости
174784,4
006
Оказание жилищной помощи
20
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
20008
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
349,7
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
111832
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
37615
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
50405
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
52958,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52958,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51874,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
250
021
Капитальные расходы государственного органа
834,3
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
955899,8
01
Жилищное хозяйство
46116,1
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
4565
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
4565
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
41551,1
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества

495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
861,5
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
861,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
475799,9
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
27827
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі
27827
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
27687
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
140
02
Әлеуметтiк көмек
395014,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
395014,1
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
174784,4
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
20
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
20008
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
349,7
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
111832
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
37615
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
50405
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
52958,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52958,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51874,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
250
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
834,3
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
955899,8
01
Тұрғын үй шаруашылығы
46116,1
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
4565
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
4565
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
41551,1
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру