О внесении изменений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 108 "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 14 июля 2022 года № 204
Маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского --района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 108 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26161) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 12169121,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1362916 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13824,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 39020 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10753361 тысяч тенге;
2) затраты – 12575839,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 54834 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 68918 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14084 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 103414,3 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 103414,3 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -358137,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 358137,8 тысяч тенге:
поступление займов – 68918 тысяч тенге;
погашение займов – 14086,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 303306,3 тенге.";
приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области С. Бекшенов
Приложение
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 14 июля 2022 года № 204
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 24 декабря 2021 года № 108
Бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 108 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2022 жылғы 14 шiлдедегi № 204 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2022 – 2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 108 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26161 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12169121,8 мың теңге:
салықтық түсімдер - 1362916 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13824,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 39020 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10753361 мың теңге;
2) шығындар – 12575839,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 54834 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 68918 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 14084 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 103414,3 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 103414,3 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -358137,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 358137,8 мың теңге:
қарыздар түсімі - 68918 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 14086,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 303306,3 теңге.";
көрсетілген шешімге 1-қосымша осы шешімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 каңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданды мәслихатының хатшысы С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2022 жылғы 14 шілдедегі
№ 204 шешіміне
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2021 жылғы 24 наурыздағы
№ 108 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

745
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
22281
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1260
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1225
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
208590
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
87732
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
78648
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
836
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3334136,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3334136,2
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
10000
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
52788
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
47040
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
2380
025
Освещение улиц в населенных пунктах
100000
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
197169,2
028
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
297
031
Обеспечение санитарии населенных пунктов
3500
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
21000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2899962
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
349137,6
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
49716
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
21079
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
19285
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
9352
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
299421,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта

745
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
22281
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1260
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1225
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
208590
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
87732
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
78648
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
836
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3334136,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3334136,2
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
10000
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
52788
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
47040
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
2380
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
100000
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
197169,2
028
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
297
031
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
3500
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
21000
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2899962
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
349137,6
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
49716
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21079
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
19285
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
9352
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
299421,6
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер