О внесении изменений в решение районного маслихата от 30 декабря 2021 года № 104-VІІ "Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2022-2024 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 19 декабря 2022 года № 187-VII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата "Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2022-2024 годы" от 30 декабря 2021 года № 104-VІІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 162874) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккистауского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 265 486 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 33 565 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 1 456 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 230 465 тысяч тенге.
2) затраты -270 010 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов -0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – 4 524 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 4 524 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 4 524 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Жанбайского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5,6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы –135 451 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 236 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 88 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 893 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 124 234 тысяч тенге.
2) затраты - 136 379 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов -0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - -928 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 928 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 928 тысяч тенге.".
пункт 3 изложить в новой редакции:

Исатай ауданы мәслихаттың 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 104-VІІ "2022-2024 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 19 желтоқсандағы № 187-VII шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Исатай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Исатай аудандық мәслихаттың "2022-2024 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 104-VІІ (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 162874 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. Аққыстау ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1,2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 265 486 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 33 565 мың теңге;
салықтық емес түсімдер– 1 456 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 230 465 мың теңге.
2) шығындар – 270 010 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -4 524 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 524 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 4 524 мың теңге.".
2-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2. Жанбай ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 135 451 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 7 236 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 88 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 893 теңге;
трансферттердің түсімдері – 124 234 мың теңге.
2) шығындар – 136 379 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -928 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 928 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 928 мың теңге.".
3-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:

"3. Утвердить бюджет Камыскалинского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 7, 8,9 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 156 835 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 530 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 375 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 153 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 147 777 тысяч тенге.
2) затраты - 158 448 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - -1 613 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов -1 613 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1 613 тысяч тенге.".
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Тущыкудукского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 10, 11,12 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 152 815 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 794 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 138 021 тысяч тенге.
2) затраты - 154 891 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов -0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - -2 076 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 2 076 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 2 076 тысяч тенге.".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Нарынского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 13, 14,15 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 66 394 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 003 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 507 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 62 884 тысяч тенге.
2) затраты - 67 044 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге.

"3. Қамысқала ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 156 835 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 530 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 375 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 153 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 147 777 мың теңге.
2) шығындар – 158 448 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 613мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 613 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 1 613 мың теңге.".
4-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"4. Тұщықұдық ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 152 815 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 794 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 138 021 мың теңге.
2) шығындар – 154 891 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 2 076 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 076 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 2 076 мың теңге.".
5-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"5. Нарын ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14, 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 66 394 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 003 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 507 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 62 884 мың теңге.
2) шығындар – 67 044 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.

Аккистауский сельский округ 73 617 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 50 787 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 45 367 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 51 506 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 37 262 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 26 552 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 27 828 тысяч тенге."
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть на 2022 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 529 433 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 156 848 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 73 447 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 102 410 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 86 515тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 44 727 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 30 430 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 35 056 тысяч тенге".
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Н. Мусин) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграриии и экологии.

Аққыстау ауылдық округі 73 617 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 50 787 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 45 367 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 51 506 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 37 262 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 26 552 мың теңге.
Нарын ауылдық округі 27 828 мың теңге".
9-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"9. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін трансферт көлемдері 2022 жылға 529 433 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 156 848 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 73 447 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 102 410 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 86 515 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 44 727 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 30 430 мың теңге;
Нарын ауылдық округі 35 056 мың теңге".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Н. Мусин) жүктелсін.