Об установлении квоты рабочих мест на 2022 год для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации города Арыс, освобожденных из мест лишения свободы
Постановление акимата города Арыс Туркестанской области от 26 апреля 2022 года № 277
В соответствии с подпунктом 7) статьи 18 Трудового кодекса Республики Казахстан, подпунктом 2) пункта 1 статьи 18 Уголовно-исполнительного кодекса, пунктом 2 статьи 31 Закона "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктами 7), 8), статьи 9, подпунктами 2), 3), пункта 1 статьи 27 Закона "О занятости населения", в соответствии с приказом министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 26 мая 2016 года № 412 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13898), акимат города Арыс ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить квоту рабочих мест на 2022 год для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации, согласно Приложению 1.
2. Установить квоту рабочих мест на 2022 год для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы, согласно Приложению 2.
3. При установлении квоты рабочих мест на 2022 год для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации, согласно Приложению 1, и лиц, освобожденных из мест лишения свободы, согласно Приложению 2, строго соблюдать требования пункта 3 части 2 статьи 26 Трудового кодекса Республики Казахстан.
4. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ" города Арыс в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) направление настоящего постановления на официальное опубликование в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города после его официального опубликования.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Арыс.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Г. Курманбекова
Приложение 1
к постановлению акимата
города Арыс
от ________ 2022 года
№________
Перечень организаций города Арыс, которым устанавливается квота рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации
Наименование организации
Численность работников по списку
Размер квоты (%), численность работников по списку
Количество рабочих мест для лиц, состоящих на учете службы пробации
1
Товарищество с ограниченной ответственностью "Шавгар ЛТД"
36

Арыс қаласының пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін 2022 жылға арналған жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Түркістан облысы Арыс қаласы әкiмдiгiнiң 2022 жылғы 26 сәуірдегі № 277 қаулысы
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 18 бабының 7) тармақшасына, Қылмыстық-атқару кодексінің 18 бабының 1-тармағының 2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабының 2-тармағына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 9 бабының 7), 8) тармақшаларына, 27 бабы 1 тармағының 2), 3) тармақшаларына, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 26 мамырдағы № 412 "Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13898 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, Арыс қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының квотасы 2022 жылға 1-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының квотасы 2022 жылға 2-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
3. Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды 1-қосымшаға сәйкес және бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды 2-қосымшаға сәйкес жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының 2022 жылға квотасын белгілеуде Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 26-бабы 2-бөлігі 3-тармағының талаптары қатаң сақталсын.
4. Арыс қаласының "Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуін;
2) осы қаулыны ресми жарияланғанынан кейін қала әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Арыс қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
6. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Г. Құрманбекова
Арыс қаласы әкімдігінің
2022 жылғы __________
____________ №______
қаулысына 1 қосымша
Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындары квотасы белгіленетін Арыс қаласы ұйымдарының тізімі
Ұйым атауы
Жұмыскерлердің тізімдік саны
Квотаның мөлшері (%) жұмыскерлердің тізімдік саны
Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар үшін жұмыс орындарының саны
1.1
"Шавгар ЛТД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
36