О внесении изменений в решение Мактааральского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 16-84-VII "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 20 мая 2022 года № 20-126-VII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мактааральского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 16-84-VІІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26199) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Мактааральского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 29 027 760 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 102 666 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 238 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 84 540 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 26 831 316 тысяч тенге;
2) затраты – 29 087 953 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 217 798 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 349 182 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 131 384 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 277 991 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 277 991 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 349 182 тысяч тенге;
погашение займов – 131 385 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 60 194 тысяч тенге".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Мактааральского района К. Сарсекбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Мактааральского района Б. . Асанов
20 мая 2022 года
Руководитель ГУ
"Отдел экономики и финансов Мактааральского района"
Н. Турашев
20 мая 2022 года
Приложение 1 к решению
Мактааральского районного
маслихата от 20 мая
2022 года № 20-126-VII
Приложение 1 к решению
Мактааральского районного
маслихата от 24 декабря
2021 года № 16-84-VII
Районный бюджет на 2022 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
1
2
3
1.Доходы

Мақтаарал аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 16-84-VII "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2022 жылғы 20 мамырдағы № 20-126-VII шешiмi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мақтаарал аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 16-84-VІІ (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26199 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін::
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Мақтаарал ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер– 29 027 760 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 102 666 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 238 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 84 540 мың теңге;
трансферттер түсімі–26 831 316 мың теңге;
2) шығындар –29 087 953 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 217 798 мың теңге, оның ішінде:
Бюджеттік кредиттер – 349 182 мың теңге;
Бюджеттік кредиттерді өтеу – 131 384 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо–0, оның ішінде:
Қаржы активтерін сатып алу – 0;
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -277 991 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 277 991 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 349 182 мың теңге;
қарыздарды өтеу–131 385 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 60 194 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мақтаарал аудандық мәслихатының хатшысы К. Сарсекбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Мақтаарал ауданының әкімі Б. Асанов
2022 жыл 20 мамыр
"Мақтаарал ауданының экономика және қаржы бөлімі" ММ-нің басшысы
Н. Тұрашев
2022 жыл 20 мамыр
Мақтаарал аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
20 мамырдағы № 20-126-VII
шешіміне 1-қосымша
Мақтаарал аудандық
мәслихатының 2021 жылғы
24 желтоқсандағы № 16-84-VII
шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
1
2
3
1.Кірістер

296 466
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
270 035
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
428 010
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
159 443
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
96 930
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
96 930
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
78 920
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 010
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
15 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 094 575
1
Жилищное хозяйство
540 489
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
140 259
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
140 259
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
400 230
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
400 230
2
Коммунальное хозяйство
256 016
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
246 016
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
49 500
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
37 000
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
159 516
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
10 000
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
10 000
3
Благоустройство населенных пунктов
298 070
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
298 070
015
Освещение улиц в населенных пунктах
70 000
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов

296 466
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
270 035
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
428 010
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
159 443
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
96 930
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
96 930
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 920
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 010
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
15 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 094 575
1
Тұрғын үй шаруашылығы
540 489
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
140 259
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
140 259
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
400 230
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
400 230
2
Коммуналдық шаруашылық
256 016
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
246 016
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
49 500
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
37 000
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
159 516
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
10 000
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
10 000
3
Елді-мекендерді көркейту
298 070
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
298 070
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
70 000
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету