О внесении изменений в решение Ордабасинского районного маслихата от 28 декабря 2021 года № 17/2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 2 марта 2022 года № 20/1
Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ордабасинского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 28 декабря 2021 года № 17/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26269) следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2022-2024 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 123 151 тысяч тенге:
налоговые поступления –1 872 650 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 823 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 37 787 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 199 891 тысяч тенге;
2) затраты – 33 162 430 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -17 296 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 27 567 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 863 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -21 983 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 21 983 тысяч тенге:
поступление займов – 27 567 тысяч тенге;
погашение займов – 44 863 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 39 279 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата Қ. Әбдіхалық
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 2 марта
2022 года № 20/1
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 28 декабря
2021 года № 17/2
Районный бюджет на 2022 год
Категория
Сумма, тыс тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

Ордабасы ауданының мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 17/2 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 2 наурыздағы № 20/1 шешiмi
Ордабасы ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ордабасы ауданының мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 17/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26269 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Ордабасы ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 33 123 151 мың теңге:
салықтық түсiмдер –1 872 650 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 12 823 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 37 787 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 31 199 891 мың теңге;
2) шығындар – 33 162 430 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -17 296 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 27 567 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –44 863 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -21 983 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 21 983 мың теңге:
қарыздар түсімі – 27 567 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 44 863 тмың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 39 279 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы Қ. Әбдіхалық
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
2 наурыздағы № 20/1
шешіміне 1-қосымша
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2021 жылғы
28 желтоқсандағы № 17/2
шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

59 712
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
239 818
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
80 431
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
159 387
02
Оборона
159 089
1
Военные нужды
19 107
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19 107
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
19 107
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
139 982
122
Аппарат акима района (города областного значения)
139 982
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
136 982
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
65 085
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
65 085
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
65 085
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
65 085
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 490 832
1
Социальное обеспечение
1 200 422
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 200 422
005
Государственная адресная социальная помощь
1 200 422
2
Социальная помощь
1 204 748
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 204 748
002
Программа занятости
523 921
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
33 179
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
203 815
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 045
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
142 655
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
21 715
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

59 712
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
239 818
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80 431
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
159 387
02
Қорғаныс
159 089
1
Әскери мұқтаждар
19 107
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19 107
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
19 107
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
139 982
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
139 982
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
136 982
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық атқару қызметі
65 085
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
65 085
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
65 085
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
65 085
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыздандыру
2 490 832
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 200 422
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 200 422
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 200 422
2
Әлеуметтік көмек
1 204 748
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 204 748
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
523 921
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
33 179
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
203 815
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 045
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
142 655
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
21 715
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

Перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2022-2024 годы с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование юридических лиц
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
Расходы
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Шығындар
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1
Тұрғын үй шаруашылығы
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2
Коммунальное хозяйство
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы

004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2
Коммуналдық шаруашылық
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту