О внесении изменений в решение Бородулихинского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 12-2-VII "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 29 марта 2022 года № 16-6-VII
Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бородулихинского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 12-2-VII "О районном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26158) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 3543288,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1581303 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6451 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 1955534,4 тысяч тенге;
2) затраты – 3811739,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 41321 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 91890 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 50569 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 309771,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 309771,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 91890 тысяч тенге;
погашение займов – 50569 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 268450,9 тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год распределение целевых текущих трансфертов из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства 182996 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан в сумме 778368 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 321072 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Приложение к решению
Бородулихинского районного
маслихата

Бородулиха аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 12-2-VII "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 наурыздағы № 16-6-VII шешімі
Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бородулиха аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 12-2-VII "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26158 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3543288,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1581303 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6451 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 1955534,4 мың теңге;
2) шығындар – 3811739,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 41321 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 91890 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 50569 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 309771,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 309771,9 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 91890 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 50569 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 268450,9 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Заңнаманың өзгеруіне байланысты 2022 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төмен тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу 182996 мың теңге сомасында қарастырылсын.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 778368 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 321072 мың теңге сомасында көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Бородулиха аудандық
мәслихатының

5880
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
1785
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1260
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2835
3
Информационное пространство
96811
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
14650
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
14650
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
82161
006
Функционирование районных (городских) библиотек
62935
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
19226
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
89333
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
44728
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
27842
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
16886
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
44605
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
27332
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
15773
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
50939
6
Земельные отношения
22177
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
22177
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
22177
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
28762
453
Отдел экономики и бюджетного
планирования района (города областного значения)
28762
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
28762
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
24552
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
24552
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
24552
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

5880
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
1785
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1260
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2835
3
Ақпараттық кеңістік
96811
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) iшкi саясат бөлiмi
14650
002
Мемлекеттiк ақпараттық саясат жүргiзу жөніндегі қызметтер
14650
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
82161
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
62935
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халықының басқа да тiлдерiн дамыту
19226
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
89333
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) iшкi саясат бөлiмi
44728
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27842
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
16886
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
44605
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27332
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1500
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
15773
10
Ауыл, су орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
50939
6
Жер қатынастары
22177
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлiмi
22177
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22177
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
28762
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
28762
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
28762
11
Өнеркәсiп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
24552
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
24552
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
24552
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендердің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер