О внесении изменений в решение Глубоковского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 14/2-VII "О Глубоковском районном бюджете на 2022- 2024 годы"
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15 апреля 2022 года № 18/2-VII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Глубоковского районного маслихата "О Глубоковском районном бюджете на 2022 - 2024 годы" от 27 декабря 2021 года № 14/2-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26245) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Глубоковский районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 7869031,4 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5530426,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 46233 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 29788 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2262584,2 тысячи тенге;
2) затраты – 8620425,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -12712 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 71550 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 84262 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -738682,5 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 738682,5 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 368917 тысяч тенге;
погашение займов – 84262 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 454027,5 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 1944998 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты в сумме 906596 тысяч тенге, из них за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 495000 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие в сумме 1038402 тысячи тенге, из них за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 800000 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов из республиканского бюджета бюджету района на 2022 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2022 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета в сумме 68917 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.";
пункт 5 изложить в новой редакции:

Глубокое аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 14/2-VII "2022-2024 жылдарға арналған Глубокое аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2022 жылғы 15 сәуірдегі № 18/2-VII шешімі. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Глубокое аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Глубокое аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 14/2-VII шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26245 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Глубокое аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7869031,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5530426,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 46233 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 29788 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2262584,2 мың теңге;
2) шығындар – 8620425,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -12712 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 71550 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 84262 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -738682,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 738682,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 368917 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 84262 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 454027,5 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 1944998 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 906596 мың теңге сомасында, оның ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер есебінен 495000 мың теңге сомасында;
дамытуға нысаналы трансферттер 1038402 мың теңге сомасында, оның ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер есебінен 800000 мың теңге сомасында.
2022 жылға арналған аудан бюджетіне республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер 68917 мың теңге сомасында ескерілсін.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"5. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с:
передачей функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области образования и подведомственных им государственных учреждений с районного уровня на областной уровень 2041840 тысяч тенге;
передачей функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области ветеринарии и подведомственных им государственных учреждений с районного уровня на областной уровень 65920 тысяч тенге;
внедрением единой системы облачного электронного документооборота 11930 тысяч тенге;
необходимостью перечисления в республиканский бюджет трансфертов, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022-2024 годы" 300000 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2022 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 314606 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты в сумме 178386 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие в сумме 136220 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов из областного бюджета бюджету района на 2022 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые трансферты из районного бюджета бюджетам поселков и сельских округов в сумме 1281935,7 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов из районного бюджета бюджетам поселков и сельских округов определяется постановлением Глубоковского районного акимата.";
пункт 9 изложить в новой редакции:

"5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
білім беру саласындағы атқарушы органдардың және оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің функциялары мен штат санының лимиттерін аудандық деңгейден облыстық деңгейге беруге байланысты 2041840 мың теңге;
ветеринария саласындағы атқарушы органдардың және оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің функциялары мен штат санының лимиттерін аудандық деңгейден облыстық деңгейге беруге байланысты 65920 мың теңге;
бұлтты электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесін енгізуге байланысты 11930 мың теңге;
"2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген трансферттерді республикалық бюджетке аудару қажеттілігі 300000 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 314606 мың теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 178386 мың теңге сомасында;
дамытуға нысаналы трансферттер 136220 мың теңге сомасында.
2022 жылға арналған аудан бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кенттер мен ауылдық оругтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер 1281935,7 мың теңге сомасында көзделсін.
2022 жылға арналған кенттер мен ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 51274,6 тысячи тенге.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Глубоковского районного маслихата А. Калигожин
Приложение к решению
Глубоковского районного маслихата
от 15 апреля 2022 года
№ 18/2-VII
Приложение 1 к решению
Глубоковского районного маслихата

"9. 2022 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 51274,6 мың теңге сомасында бекітілсін.";
1 қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Глубокое аудандық мәслихатының хатшысы А. Калигожин
Глубокое
аудандық мәслихатының
2022 жылғы 15 сәуірдегі
№ 18/2-VII шешімге қосымша
Глубокое
аудандық мәслихатының