О внесении изменений в решение Шемонаихинского районного маслихата от 28 декабря 2021 года № 14/3-VII "О бюджетах города, поселков и сельских округов Шемонаихинского района на 2022-2024 годы"
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13 апреля 2022 года № 17/2-VII
Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шемонаихинского районного маслихата "О бюджетах города, поселков и сельских округов Шемонаихинского района на 2022-2024 годы" от 28 декабря 2021 года № 14/3-VII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шемонаиха Шемонаихинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 409 155,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 93 161,0 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 315 994,0 тысячи тенге;
2) затраты – 418 479,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 324,5 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 324,5 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 324,5 тысячи тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Предусмотреть в бюджете города Шемонаиха Шемонаихинского района на 2022 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 246 642,0 тысячи тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет поселка Первомайский Шемонаихинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 74 209,0тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 26 192,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 48 017,0 тысяч тенге;
2) затраты – 74 373,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

Шемонаиха аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 14/3-VII "2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының қала, кенттер және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2022 жылғы 13 сәуірдегі № 17/2-VII шешімі
Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шемонаиха аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының қала, кенттер және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 14/3-VII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 409 155,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 93 161,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 315 994,0 мың теңге;
2) шығындар – 418 479,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 9 324,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 324,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 324,5 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласы бюджетінде 246 642,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Первомайский кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 74 209,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 26 192,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 48 017,0 мың теңге;
2) шығындар – 74 373,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 тенге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – -164,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 164,1 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 164,1 тысячи тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Предусмотреть в бюджете поселка Первомайский Шемонаихинского района на 2022 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 2 676,0 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1)доходы – 153 527,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 28 868,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 160,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 124 499,0 тысяч тенге;
2) затраты – 157 947,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 420,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 420,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 420,0 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть в бюджете поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района на 2022 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 75 661,0 тысяча тенге.";
пункт 10 исключить;
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 105 107,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 47 932,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 57 175,0 тысяч тенге;
2) затраты – 107 328,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 164,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 164,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 164,1 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Шемонаиха ауданы Первомайский кентінің бюджетінде 2 676,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 153 527,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 28 868,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 160,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 124 499,0 мың теңге;
2) шығындар – 157 947,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 тенге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 420,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 420,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 420,0 мың теңге.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджетінде 75 661,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі көзделсін.";
10 - тармақ алынып тасталсын;
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Вавилон ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 105 107,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 47 932,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 57 175,0 мың теңге;
2) шығындар – 107 328,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 221,0 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 221,0 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 221,0 тысяча тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Предусмотреть в бюджете Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района на 2022 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 53 467,0 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Утвердить бюджет Верх-Убинского сельского округа Шемонаихинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 77 791,0 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 631,0 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 67 160,0 тысяч тенге;
2) затраты – 78 768,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 977,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 977,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 977,6 тысяч тенге.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Предусмотреть в бюджете Верх-Убинского сельского округа Шемонаихинского района на 2022 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 33 001,0 тысяча тенге.";
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Утвердить бюджет Волчанского сельского округа Шемонаихинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 173 222,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 416,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 158,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 158 648,0 тысяч тенге;
2) затраты – 175 481,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

5)бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 221,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 221,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 221,0 мың теңге.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Вавилон ауылдық округінің бюджетінде 53 467,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Верх-Уба ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 77 791,0 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдер – 10 631,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 67 160,0 мың теңге;
2) шығындар – 78 768,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу– 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 977,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 977,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 977,6 мың теңге.";
16-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. Шемонаиха ауданы Верх-Уба ауылдық округінің бюджетінде 33 001,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.";
17-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"17. 2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Волчанка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер –173 222,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 416,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 158,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 158 648,0 мың теңге;
2) шығындар – 175 481,8 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 259,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 259,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 259,8 тысяч тенге.";
пункт 19 изложить в новой редакции:
"19. Предусмотреть в бюджете Волчанского сельского округа на 2022 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 122 947,0 тысяч тенге.";
пункт 20 изложить в новой редакции:
"20. Утвердить бюджет Выдрихинского сельского округа Шемонаихинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 88 416,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 967,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 73 449,0 тысяч тенге;
2) затраты – 90 075,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 659,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 659,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 659,7 тысяч тенге.";
пункт 22 изложить в новой редакции:
"22. Предусмотреть в бюджете Выдрихинского сельского округа Шемонаихинского района на 2022 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 39 188,0 тысяч тенге.";
пункт 23 изложить в новой редакции:
"23. Утвердить бюджет Зевакинского сельские округа Шемонаихинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 80 639,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12 168,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 482,0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 67 989,0 тысяч тенге;
2) затраты – 82 801,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 162,7 тысячи тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 259,8 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 259,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 259,8 мың теңге.";
19-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"19. Волчанка ауылдық округінің бюджетінде 122 947,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.";
20-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"20. 2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Выдриха ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 88 416,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер –14 967,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 73 449,0 мың теңге;
2) шығындар – 90 075,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 659,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 659,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 659,7 мың теңге.";
22-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"22. Шемонаиха ауданы Выдриха ауылдық округінің бюджетінде 39 188,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.";
23-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"23. 2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Зевакино ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 80 639,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 168,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 482,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 67 989,0 мың теңге;
2) шығындар – 82 801,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 162,7 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –2 162,7 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 162,7 тысячи тенге.";
пункт 25 изложить в новой редакции:
"25. Предусмотреть в бюджете Зевакинского сельского округа Шемонаихинского района на 2022 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 30 882,0 тысячи тенге.";
пункт 26 изложить в новой редакции:
"26. Утвердить бюджет Каменевского сельского округа Шемонаихинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 65 995,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 463,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 50 532,0 тысяч тенге;
2) затраты – 67 662,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 667,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 667,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 667,4 тысяч тенге.";
пункт 28 изложить в новой редакции:
"28. Предусмотреть в бюджете Каменевского сельскогоокруга Шемонаихинского района на 2022 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 17 711,0 тысяч тенге.";
пункт 29 изложить в новой редакции:
"29. Утвердить бюджет Октябрьского сельского округа Шемонаихинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 580,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 387,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 43 193,0 тысячи тенге;
2) затраты – 51 324,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 744,0 тысячи тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 162,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 162,7 мың теңге.";
25-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"25. Шемонаиха ауданы Зевакино ауылдық округінің бюджетінде 30 882,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.";
26-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"26. 2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Каменевский ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 65 995,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 463,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 50 532,0 мың теңге;
2) шығындар – 67 662,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 667,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 667,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 667,4 мың теңге.";
28-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"28. Шемонаиха ауданы Каменевский ауылдық округінің бюджетінде 17 711,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.";
29-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"29. 2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Октябрьское ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 580,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 387,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 43 193,0 мың теңге;
2) шығындар – 51 324,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 744,0 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 744,0 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 744,0 тысячи тенге.";
пункт 31 изложить в новой редакции:
"31. Предусмотреть в бюджете Октябрьского сельского округа Шемонаихинского района на 2022 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 12 972,0 тысячи тенге.";
пункт 32 изложить в новой редакции:
"32. Утвердить бюджет Разинского сельского округа Шемонаихинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 68 610,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 644,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 597,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 62 369,0 тысяч тенге;
2) затраты – 69 409,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 799,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 799,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 799,7 тысяч тенге.";
пункт 34 изложить в новой редакции:
"34. Предусмотреть в бюджете Разинского сельского округа объем бюджетных трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2022 год в сумме 33 479,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28 и 31 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Шемонаихинского районного маслихата М. Желдыбаев
Приложение 1 к решению
Шемонаихинского районного
маслихата

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 744,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 744,0 мың теңге.";
31-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"31. Шемонаиха ауданы Октябрьское ауылдық округінің бюджетінде 12 972,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.";
32-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"32. 2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Разин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 68 610,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 644,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 597,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 62 369,0 мың теңге;
2) шығындар – 69 409,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 799,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 799,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 799,7 мың теңге теңге.";
34-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"34. Разин ауылдық округінің бюджетінде 33 479,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28 және 31-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 және 11-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шемонаиха аудандық мәслихатының хатшысы М. Желдыбаев
Шемонаиха аудандық
мәслихатының