О внесении изменений в решение Шемонаихинского районного маслихата от 28 декабря 2021 года № 14/2-VII "О бюджете Шемонаихинского района на 2022-2024 годы"
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 сентября 2022 года № 23/7-VII
Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шемонаихинского районного маслихата"О бюджете Шемонаихинского района на 2022 – 2024 годы" от 28 декабря 2021 года № 14/2-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26259) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 524 449,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 171 376,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 14 676,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 106 919,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 231 478,0 тысяч тенге;
2) затраты – 4 972 511,6 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 32 183,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 55 134,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 951,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 480 245,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 480 245,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 55 134,0 тысячи тенге;
погашение займов – 22 951,0 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 448 062,6 тысячи тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с передачей функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области образования и подведомственных им государственных учреждений с районного уровня на областной уровень 389 291,0 тысяч тенге, передачей функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области ветеринарии и подведомственных им государственных учреждений с районного уровня на областной уровень 63 630,0 тысяч тенге, необходимостью перечисления в республиканский бюджет трансфертов, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022 - 2024 годы" 501 200,0 тысяч тенге, на внедрение единой системы облачного электронного документооборота 23 081,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Шемонаиха аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 14/2-VII "2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 қыркүйектегі № 23/7-VII шешімі
Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шемонаиха аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 14/2-VII шешіміне (нормативтік кұқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26259 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1. 2022 - 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 4 524 449,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 171 376,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 676,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 106 919,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 231 478,0 мың теңге;
2) шығындар – 4 972 511,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 32 183,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 55 134,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22 951,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 480 245,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 480 245,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 55 134,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 22 951,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 448 062,6 теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте білім беру саласындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі атқарушы органдардың функциялары мен штат саны лимиттерін аудандық деңгейден облыстық деңгейге беруге 389 291,0 мың теңге, ветеринария саласындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі атқарушы органдардың функциялары мен штат саны лимиттерін аудандық деңгейден облыстық деңгейге беруге 63 630,0 мың теңге, "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген трансферттерді республикалық бюджетке аудару қажеттілігі 501 200,0 мың теңге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге берілетін, бұлтты электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесін енгізуге 23 081,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

713 355,0
002
Программа занятости
312 308,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25 242,0
006
Оказание жилищной помощи
3 000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
77 392,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 947,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
176 523,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
58 377,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
53 566,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
101 433,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
101 433,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
53 909,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 603,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
42 511,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
910,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
663 126,0
1
Жилищное хозяйство
501 644,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
157 853,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
156 759,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
1 094,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
343 791,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
262 380,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
81 411,0
2
Коммунальное хозяйство
160 136,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

713 355,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
312 308,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25 242,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 000,0
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
77 392,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 947,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
176 523,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
58 377,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
53 566,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
101 433,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
101 433,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 909,0
011
Жәрдем ақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 603,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
42 511,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
910,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
663 126,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
501 644,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
157 853,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
156 759,0
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
1 094,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
343 791,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және немесе салу, реконструкциялау
262 380,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
81 411,0
2
Коммуналдық шаруашылық
160 136,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
34 704,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
25 113,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
66 977,0
1
Сельское хозяйство
26 643,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
26 643,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
26 643,0
6
Земельные отношения
31 086,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
31 086,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
24 996,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
6 090,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
9 248,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
9 248,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
9 248,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
44 668,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
44 668,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
44 668,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
25 414,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
19 254,0
12
Транспорт и коммуникации
81 711,0
1
Автомобильный транспорт
75 141,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
75 141,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
75 141,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
6 570,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 570,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
6 570,0
13
Прочие
55 551,2
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
20 172,0
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)

001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 704,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
25 113,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары
66 977,0
1
Ауыл шаруашылығы
26 643,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
26 643,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 643,0
6
Жер қатынастары
31 086,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлiмi
31 086,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 996,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
6 090,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
9 248,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
9 248,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
9 248,0
11
Өнеркәсiп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
44 668,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
44 668,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
44 668,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 414,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
19 254,0
12
Көлiк және коммуникация
81 711,0
1
Автомобиль көлiгi
75 141,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғынүй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
75 141,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
75 141,0
9
Көлік және коммуникациялар саласындагы өзге де қызметтер
6 570,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 570,0
037
Әлеуметтік манызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік катынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
6 570,0
13
Басқалар
55 551,2
3
Кәсіпкерлік қызметті колдау және бәсекелестікті қорғау
20 172,0
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлiмi