О районном бюджете района Самар на 2022-2024 годы
Решение маслихата района Самар Восточно-Казахстанской области от 19 октября 2022 года № 2-2
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Самар РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 099 817,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 970 172,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 311,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 123 333,5 тысяч тенге;
2) затраты – 2 099 817,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 55 861,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 78 081,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 220,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 125 035,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 125 035,0 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 78 081,0 тысячи тенге;
погашение займов – 22 220,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0, 0 тенге.
2. Принять к исполнению на 2022 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, поселков, сельских округов в сумме 177 102,0 тысячи тенге, в том числе:
Аккалинский сельский округ - 19 797,0 тысячи тенге;
Бастаушинский сельский округ – 16 750,0 тысячи тенге;
Кулынжонский сельский округ – 24 878,0 тысяч тенге;
Мариногорский сельский округ – 18 827,0 тысяч тенге;
Миролюбовский сельский округ –18 165,0 тысяч тенге;
Палатцынский сельский округ – 23 323,0 тысяч тенге;
Самарский сельский округ- 35 231,0 тысяч тенге;
Сарыбельский сельский округ – 20 131,0 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 14 928,4 тысячи тенге.

Самар ауданның 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы мәслихатының 2022 жылғы 19 қазандағы № 2-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Самар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022 - 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 2 099 817,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 970 172,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 311,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 123 333,5 мың теңге;
2) шығындар – 2 099 817,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 55 861,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 78 081,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22 220,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -125 035,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 125 035,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 78 081,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 22 220,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0, 0 теңге.
2. Әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде аудан бюджетіне 2022 жылға орындауға қабылдансын.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте 177 102,0 мың теңге сомасында аудандық маңызы бар қала, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі қарастырылсын, оның ішінде:
Аққала ауылдық округі – 19 797,0 мың теңге;
Бастаушы ауылдық округі – 16 750,0 мың теңге;
Құлынжон ауылдық округі – 24 878,0 мың теңге;
Мариногорка ауылдық округі – 18 827,0 мың теңге;
Миролюбовка ауылдық округі – 18 165,0 мың теңге;
Палатцы ауылдық округі – 23 323,0 мың теңге;
Самар ауылдық округі – 35 231,0 мың теңге;
Сарыбел ауылдық округі – 20 131,0 мың теңге.
4 Ауданның жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 14 928,4 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата района Самар Восточно-Казахстанской области от 09.12.2022 № 7-3 (вводится в действие с 09.12.2022).
5. Настоящее решение вводится в действие с 19 октября 2022 года.
Секретарь маслихата района Самар
Восточно-Казахстанской области
Г. Шаймарданова
Приложение № 1 к решению
Маслихата района Самар
от 19 октября 2022 года № 2-2
Районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района Самар Восточно-Казахстанской области от 09.12.2022 № 7-3 (вводится в действие с 09.12.2022).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1.ДОХОДЫ

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы мәслихатының 09.12.2022 № 7-3 шешімімен (09.12.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Осы шешiм 2022 жылғы 19 қазаннан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Шығыс Қазақстан облысы
Самар ауданы мәслихатының хатшысы
Г. Шаймарданова
Шығыс Қазақстан облысы
Самар ауданы мәслихатының
2022 жылғы 19 қазандағы
№ 2-2 шешіміне қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы мәслихатының 09.12.2022 № 7-3 шешімімен (09.12.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР