О бюджетах сельских округов Акжаикского района на 2023-2025 годы
Решение Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28 декабря 2022 года № 24-1.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Акжаикского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 23-2 "О районном бюджете на 2023-2025 годы" Акжаикский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Акжолского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 42 414 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 938 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 39 476 тысяч тенге;
2) затраты – 42 682 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 268 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 268 тысяч тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 268 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 04.05.2023 № 3-1 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить бюджет Аксуатского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 112 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 211 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 49 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 100 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33 752 тысячи тенге;
2) затраты – 39 336 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 224 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 224 тысяча тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 224 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30.11.2023 № 9-1 (вводится в действие с 01.01.2023).

2023-2025 жылдарға арналған Ақжайық ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 24-1 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Ақжайық аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 23-2 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес Ақжайық аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Ақжол ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 42 414 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 938 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 39 476 мың теңге;
2) шығындар – 42 682 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 268 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 268 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 268 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 04.05.2023 № 3-1 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023-2025 жылдарға арналған Ақсуат ауылдық округінің бюджеті 4, 5 және 6 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 112 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 211 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 49 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 100 мың теңге;
трансферттер түсімі – 33 752 мың теңге;
2) шығындар – 39 336 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 224 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 224 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 224 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 30.11.2023 № 9-1 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

используемые остатки бюджетных средств – 1 411 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 18 – в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30.11.2023 № 9-1 (вводится в действие с 01.01.2023).
19. Поступления в бюджеты сельских округов на 2023 год формируется в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и решением Акжаикского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 23-2 "О районном бюджете на 2023-2025 годы".

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 411 мың теңге.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 30.11.2023 № 9-1 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
19. 2023 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттері түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Ақжайық аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 23-2 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес қалыптасады.

20. Учесть в бюджете сельского округа на 2023 год поступления субвенции передаваемых из районного бюджета в сумме 642 952 тысячи тенге.
21. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
22. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата С.Сиражев
Приложение 1
к решению Акжаикского
районного маслихата
от 28 декабря 2022 года № 24-1
Бюджет Акжолского сельского округа на 2023 год

20. 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар түсімдері жалпы 642 952 мың теңге сомасында ескерілсін.
21. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
22. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы С.Сиражев
Ақжайық аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
28 желтоқсандағы № 24-1
шешіміне 1- қосымша
2023 жылға арналған Ақжол ауылдық округінің бюджеті