О внесении изменений в решение Теректинского районного маслихата от 31 декабря 2021 года № 18-2 "Об утверждении бюджетов сельских округов Теректинского района на 2022-2024 годы"
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 ноября 2022 года № 29-3
Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Теректинского районного маслихата от 31 декабря 2021 года №18-2 "Об утверждении бюджетов сельских округов Теректинского района на 2022-2024 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Акжаикского сельского округа Теректинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 66 649 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 525 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 55 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 62 069 тысяч тенге;
2) затраты – 67 009 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -360 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 360 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 360 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Аксогумского сельского округа Теректинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 604 тысячи тенге:
налоговые поступления – 900 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 34 704 тысячи тенге;
2) затраты – 36 597 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -993 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 993 тысячи тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 993 тысячи тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:

Теректі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 31 желтоқсандағы № 18-2 "Теректі ауданының ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 24 қарашадағы № 29-3 шешімі
Теректі аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Теректі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 31 желтоқсандағы №18-2 "Теректі ауданының ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақжайық ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 66 649 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 525 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 55 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 62 069 мың теңге;
2) шығындар – 67 009 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -360 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 360 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 360 мың теңге.";
2- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2022-2024 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақсоғым ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35 604 мың теңге:
салықтық түсімдер – 900 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 34 704 мың теңге;
2) шығындар – 36 597 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -993 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 993 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 993 мың теңге.";
3- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

3. Утвердить бюджет Аксуатского сельского округа Теректинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 67 613 тысяч тенге:
налоговые поступления – 17 099 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 50 514 тысяч тенге;
2) затраты – 67 613 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Анкатинского сельского округа Теректинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 649 тысяч тенге:
налоговые поступления – 700 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 36 949 тысяч тенге;
2) затраты – 38 013 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -364 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 364 тысячи тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 364 тысячи тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Богдановского сельского округа Теректинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 407 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 105 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 39 302 тысячи тенге;
2) затраты – 40 703 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;

"3. 2022-2024 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 67 613 мың теңге:
салықтық түсімдер – 17 099 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 50 514 мың теңге;
2) шығындар – 67 613 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.";
4- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2022-2024 жылдарға арналған Теректі ауданының Аңқаты ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11 және 12-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 649 мың теңге:
салықтық түсімдер – 700 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 36 949 мың теңге;
2) шығындар – 38 013 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -364 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 364 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 364 мың теңге.";
5- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2022-2024 жылдарға арналған Теректі ауданының Богдановка ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40 407 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 105 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 39 302 мың теңге;
2) шығындар – 40 703 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – -1 602 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 602 тысячи тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 602 тысячи тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет Чаганского сельского округа Теректинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 37, 38 и 39 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 62 917 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 950 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 58 967 тысяч тенге;
2) затраты – 63 427 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -510 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 510 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 510 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить бюджет Шалкарского сельского округа Теректинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 43, 44 и 45 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 869 тысяч тенге:
налоговые поступления – 700 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 40 169 тысяч тенге;
2) затраты – 41 636 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -767 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 767 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 767 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 34, 37, 43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Теректинского районного маслихата А. Нургалиев
Приложение 1
к решению Теректинского
районного маслихата
от 24 ноября 2022 года № 29-3
Приложение 1
к решению Теректинского
районного маслихата
от 31 декабря 2021 года № 18-2
Бюджет Акжаикского сельского округа на 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 602 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 602 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 602 мың теңге.";
13- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. 2022-2024 жылдарға арналған Теректі ауданының Шаған ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 37, 38 және 39-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 62 917 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 950 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 58 967 мың теңге;
2) шығындар – 63 427 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -510 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 510 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 510 мың теңге.";
15- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. 2022-2024 жылдарға арналған Теректі ауданының Шалқар ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 43, 44 және 45-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40 869 мың теңге:
салықтық түсімдер – 700 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 40 169 мың теңге;
2) шығындар – 41 636 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -767 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 767 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 767 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 34, 37, 43 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Теректі аудандық мәслихат хатшысы А. Нургалиев
Теректі аудандық мәслихатының
2022 жылғы 24 қарашадағы
№29-3 шешіміне 1-қосымша
Теректі аудандық мәслихатының
2021 жылғы 31 желтоқсандағы
№18-2 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған Ақжайық ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кішi сыныбы
Ерекшелігі
Атауы