О внесении изменений и дополнений в решение Чингирлауского районного маслихата от 24 декабря 2021 года №15-2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19 апреля 2022 года № 20-1
Чингирлауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Чингирлауского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года №15-2 (зарегистрированно в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26270) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 6 707 357 тысяч тенге:
налоговые поступления – 446 666 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 800 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 237 191 тысяча тенге;
2) затраты – 6 834 830 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 96 485 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 96 485 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -223 958 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 223 958 тысяч тенге:
поступление займов – 96 485 тысяч тенге;
погашение займов – 49 878 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 177 351 тысяча тенге.";
в пункте 4:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 1 960 861 тысяча тенге:";
дополнить абзацем двадцать первым следующего содержания:
"на протезно-ортопедические средства – 55 тысяч тенге;";
в пункте 6:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 456 605 тысяч тенге:";
абзац десятый изложить в следующей редакции:
"на новую систему оплаты труда государственных служащих основанной на факторно-бальной шкале – 240 688 тысяч тенге;";
дополнить абзацами двенадцатым, тринадцатым следующего содержания:
"на содержание и текущий ремонт автодороги районного значения "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" – 18 218 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Шоктыбай Чингирлауского района ЗКО – 41 658 тысяч тенге:";
пункт 7 изложить в новой редакции:

Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №15-2 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 19 сәуірдегі № 20-1 шешімі
Шыңғырлау аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Шыңғырлау аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы №15-2 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26270 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 707 357 мың теңге:
салықтық түсімдер – 446 666 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 800 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 700 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 237 191 мың теңге;
2) шығындар – 6 834 830 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 96 485 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 96 485 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 223 958 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 223 958 мың теңге:
қарыздар түсімі – 96 485 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 49 878 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 177 351 мың теңге.";
4-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Аудандық бюджетте 2022 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 960 861 мың теңге ескерілсін:";
мынадай мазмұндағы жиырма бірінші абзацпен толықтырылсын:
"протездік-ортопедиялық құралдарға – 55 мың теңге;";
6-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Аудандық бюджетте 2022 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 456 605 мың теңге ескерілсін:";
оныншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"факторлық-баллдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлер еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесіне арналған шығыстарға – 240 688 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он екінші, он үшінші абзацтармен толықтырылсын:
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолын ағымдағы жөндеуге және күтіп ұстауға – 18 218 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Шоктыбай ауылында су құбырының құрылысына – 41 658 мың теңге:";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"7. Установить на 2022 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим спецификам доходов:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, зачисляется в районный бюджет в размере 87,2 процента;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты, зачисляется зачисляется в районный бюджет в размере 87,2 процента;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районный бюджет в размере 87,2 процента;

"7. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2022 жылға арналған кірістерді бөлу нормативі, келесі ішкі сыныбы кірістері бойынша белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы аудандық бюджетке 87,2 пайыз мөлшерінде енгізіледі;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық бюджетке 87,2 пайыз мөлшерінде енгізіледі;
3) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық бюджетке 87,2 пайыз мөлшерінде енгізіледі;

54 085
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
54 085
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
106 713
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
46 667
013
Капитальные расходы государственного органа
6 900
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
53 146
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
154 589
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
57 024
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
97 565
02
Оборона
31 272
1
Военные нужды
5 536
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5 536
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5 536
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
25 736
122
Аппарат акима района (города областного значения)
25 736
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
6 386
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
19 350
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
431 015
1
Социальное обеспечение
26 364
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
26 364
005
Государственная адресная социальная помощь
26 364
2
Социальная помощь
349 127
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
349 127
002
Программа занятости
162 912
006
Оказание жилищной помощи
14 396
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
21 910
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
819
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
78 513
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

54 085
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 085
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
106 713
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 667
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 900
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
53 146
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
154 589
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 024
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
97 565
02
Қорғаныс
31 272
1
Әскери мұқтаждар
5 536
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5 536
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5 536
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
25 736
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
25 736
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
6 386
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
19 350
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
431 015
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
26 364
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
26 364
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
26 364
2
Әлеуметтiк көмек
349 127
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
349 127
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
162 912
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
14 396
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
21 910
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
819
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
78 513
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету