О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 14 декабря 2022 года № 274/36-VII "О бюджете города Астаны на 2023-2025 годы"
Решение маслихата города Астаны от 17 января 2023 года № 307/38-VII.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2023.
Маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны "О бюджете города Астаны на 2023-2025 годы" от 14 декабря 2022 года № 274/36-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 175947) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Астаны на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 756 231 927 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 565 036 505 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 924 818 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 700 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 187 570 604 тысяч тенге;
2) затраты – 749 196 349 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 531 734 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 810 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 278 266 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 18 635 143 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 18 635 143 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-16 131 299) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16 131 299 тысяч тенге;
7) поступление займов – 2 810 000 тысяч тенге;
8) погашение займов – (-24 178 701) тысяч тенге;
9) используемые остатки бюджетных средств – 37 500 000 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:

Астана қаласы мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 274/36-VII "Астана қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2023 жылғы 17 қаңтардағы № 307/38-VII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2023 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астана қаласы мәслихатының "Астана қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 274/36-VII (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 175947 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Астана қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 756 231 927 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 565 036 505 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 924 818 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 2 700 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 187 570 604 мың теңге;
2) шығындар – 749 196 349 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 4 531 734 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 4 810 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 278 266 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 18 635 143 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 18 635 143 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-16 131 299) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16 131 299 мың теңге;
7) қарыздар түсімдері – 2 810 000 мың теңге;
8) қарыздарды өтеу – (-24 178 701) мың теңге;
9) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 37 500 000 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Астаны на 2023 год в сумме 10 871 385 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4, 6, 9, 12, 15 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата города Астаны Е. Каналимов
Приложение 1 к решению
маслихата города Астаны
от 17 января 2023 года № 307/38-VII
Приложение 1 к решению
маслихата города Астаны
от 14 декабря 2022 года № 274/36-VII
Бюджет города Астаны на 2023 год
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

"4. Астана қаласының жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 10 871 385 мың теңге сомасында бекітілсін.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4, 6, 9, 12, 15-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы
мәслихатының төрағасы
Е. Каналимов
Астана қаласы мәслихатының
2023 жылғы 17 қаңтардағы
№ 307/38-VII шешіміне
1-қосымша
Астана қаласы мәслихатының
2022 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 274/36-VII шешіміне
1-қосымша
Астана қаласының 2023 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы мың тенге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1. Кірістер

496 326,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
491 347,0
004
Капитальные расходы государственного органа
4 979,0
362
Управление внутренней политики города республиканского значения, столицы
247 545,0
013
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана города республиканского значения, столицы
247 545,0
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
377 902,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
77 398,0
003
Капитальные расходы государственного органа
504,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
300 000,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
100 813,0
061
Развитие объектов государственных органов
100 813,0
379
Ревизионная комиссия города республиканского значения, столицы
397 233,0
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы
395 426,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 807,0
02
Оборона
1 889 578,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
1 121 852,0
010
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
389 052,0
011
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
142 424,0
012
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
523 272,0
014
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
67 104,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
82 710,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
82 710,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
685 016,0
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
685 016,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
20 887 982,0
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
1 964 755,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 964 755,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
18 903 222,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы

496 326,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
491 347,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 979,0
362
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат басқармасы
247 545,0
013
Республикалық маңызы бар қала, астана Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
247 545,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
377 902,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77 398,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
504,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
300 000,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
100 813,0
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
100 813,0
379
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясы
397 233,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
395 426,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 807,0
02
Қорғаныс
1 889 578,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
1 121 852,0
010
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегi iс-шаралар
389 052,0
011
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
142 424,0
012
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
523 272,0
014
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
67 104,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
82 710,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
82 710,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
685 016,0
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
685 016,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
20 887 982,0
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
1 964 755,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 964 755,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
18 903 222,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету

2 537 651,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
79 587 615,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
1 840 610,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 183 274,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
84 509 836,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
6 996 581,0
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
77 513 255,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
8 399 313,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
8 399 313,0
05
Здравоохранение
17 524 926,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
17 293 983,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
295 232,0
006
Услуги по охране материнства и детства
753 821,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
135 786,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
167 409,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
2 000,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 177 942,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
132 409,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 513 448,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
254 070,0
030
Капитальные расходы государственного органа
1 670,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
9 026 556,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
602 680,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
2 230 960,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
230 943,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
230 943,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение

2 537 651,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
79 587 615,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 840 610,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 183 274,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
84 509 836,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
6 996 581,0
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
77 513 255,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
8 399 313,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
8 399 313,0
05
Денсаулық сақтау
17 524 926,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
17 293 983,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
295 232,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
753 821,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
135 786,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
167 409,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
2 000,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 177 942,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
132 409,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 513 448,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
254 070,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 670,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
9 026 556,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
602 680,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
2 230 960,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
230 943,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
230 943,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру

27 061 948,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
25 817 859,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
515 875,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 564 220,0
003
Программа занятости
3 792 296,0
004
Государственная адресная социальная помощь
2 100 121,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
624 907,0
007
Оказание жилищной помощи
20 000,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
5 869 332,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
2 277 236,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
24 700,0
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 427 515,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
340 112,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью и детей лиц с инвалидностью в центрах социального обслуживания и на дому
902 153,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
915 172,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 749 001,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 975 446,0
023
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 035,0
026
Капитальные расходы государственного органа
3 045,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия

27 061 948,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
25 817 859,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
515 875,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 564 220,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
3 792 296,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 100 121,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
624 907,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
20 000,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
5 869 332,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
2 277 236,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
24 700,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
1 427 515,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
340 112,0
018
Қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға және мүгедектігі бар балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
902 153,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
915 172,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 749 001,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 975 446,0
023
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 035,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 045,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер

15 500,0
004
Капитальные расходы государственного органа
1 769,0
005
Услуги по обеспечению развития инвестиционной деятельности города республиканского значения, столицы
744 021,0
015
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
500 000,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
3 000 000,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
800 000,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
45 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
674 972,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
437 629,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
437 629,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
10 871 385,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
10 871 385,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
253 040,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
253 040,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
8 853 639,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
8 853 639,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 089 205,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
1 089 205,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
4 052 685,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
4 052 685,0
14
Обслуживание долга
3 947 990,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
3 947 990,0

15 500,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 769,0
005
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
744 021,0
015
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
500 000,0
017
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
3 000 000,0
018
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
800 000,0
082
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
45 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
674 972,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
437 629,0
052
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
437 629,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
10 871 385,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
10 871 385,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
253 040,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
253 040,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
8 853 639,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
8 853 639,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 089 205,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
1 089 205,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
4 052 685,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
4 052 685,0
14
Борышқа қызмет көрсету
3 947 990,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
3 947 990,0

010
Развитие ливневой канализации
018
Развитие благоустройства города
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
013
Развитие благоустройства города
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
014
Развитие объектов культуры
015
Развитие объектов спорта
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
012
Развитие теплоэнергетической системы
029
Развитие газотранспортной системы
12
Транспорт и коммуникации
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
003
Развитие транспортной инфраструктуры
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
015
Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
13
Прочие
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Приложение 3 к решению
маслихата города Астаны
от 17 января 2023 года № 307/38-VII
Приложение 6 к решению
маслихата города Астаны
от 14 декабря 2022 года № 274/36-VII
Перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2023 год
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера

010
Нөсер кәрізін дамыту
018
Қаланы абаттандыруды дамыту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
013
Қаланы абаттандыруды дамыту
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
014
Мәдениет объектілерін дамыту
015
Cпорт объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
12
Көлік және коммуникация
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
015
"Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
13
Басқалар
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
052
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Астана қаласы мәслихатының
2023 жылғы 17 қаңтардағы
№ 307/38-VII шешіміне
3-қосымша
Астана қаласы мәслихатының
2022 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 274/36-VII шешіміне
6-қосымша
2023 жылға арналған Астана қаласының "Алматы" ауданының бюджеттік бағдарламаларының тізімі
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер