О бюджетах поселков, сел и сельского округа на 2024-2026 годы
Решение Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 26 декабря 2023 года № 8С-9/8.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Степногорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Аксу на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 270 111,5 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 22 097,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 155 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 247 859,3 тысяч тенге;
2) затраты – 271 412,3 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -1 300,8 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 300,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 28.11.2024 № 8С-17/3 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в бюджете поселка Аксу на 2024 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 51 748 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет поселка Бестобе на 2024-2026 годы, согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 303 364,1 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 45 802 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 77 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 257 485,1 тысяч тенге;
2) затраты – 303 611,9 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -247,8 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 247,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 28.11.2024 № 8С-17/3 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Учесть, что в бюджете поселка Бестобе на 2024 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 40 031 тысяча тенге.
5. Утвердить бюджет поселка Заводской на 2024-2026 годы, согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 129 163,3 тысячи тенге, в том числе:

2024-2026 жылдарға арналған кенттердің, ауылдардың және ауылдық округтің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 8С-9/8 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Степногорск қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Ақсу кентінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 270 111,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 22 097,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 155 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 247 859,3 мың теңге;
2) шығындар – 271 412,3 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 300,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 300,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 28.11.2024 № 8С-17/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған Ақсу кентінің бюджетінде қалалық бюджеттен 51 748 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
3. 2024-2026 жылдарға арналған Бестөбе кентінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 303 364,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 45 802 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 77 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 257 485,1 мың теңге;
2) шығындар – 303 611,9 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -247,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 247,8 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 28.11.2024 № 8С-17/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2024 жылға арналған Бестөбе кентінің бюджетінде қалалық бюджеттен 40 031 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
5. 2024-2026 жылдарға арналған Заводской кентінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 129 163,3 мың теңге, соның ішінде:

налоговые поступления – 30 288,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 953 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 97 921,6 тысяча тенге;
2) затраты – 129 444,9 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -281,6 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 281,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 28.11.2024 № 8С-17/3 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Учесть, что в бюджете поселка Заводской на 2024 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 24 671 тысяча тенге.
7. Утвердить бюджет поселка Шантобе на 2024-2026 годы, согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 142 747,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12 798,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 274,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 128 673,9 тысячи тенге;
2) затраты – 144 565,9 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -1 818,7 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 818,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 28.11.2024 № 8С-17/3 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Учесть, что в бюджете поселка Шантобе на 2024 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 46 368 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет села Карабулак на 2024-2026 годы, согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 113 237,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 717,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 096,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 602,7 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 101 820,9 тысяч тенге;
2) затраты – 113 566,5 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -329,3 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 329,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 28.11.2024 № 8С-17/3 (вводится в действие с 01.01.2024).

салықтық түсімдер – 30 288,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 953 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 97 921,6 мың теңге;
2) шығындар – 129 444,9 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -281,6 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 281,6 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 28.11.2024 № 8С-17/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2024 жылға арналған Заводской кентінің бюджетінде қалалық бюджеттен 24 671 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
7. 2024-2026 жылдарға арналған Шаңтөбе кентінің бюджеті тиісінше 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 142 747,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 798,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 274,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 128 673,9 мың теңге;
2) шығындар – 144 565,9 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 818,7 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 818,7 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 28.11.2024 № 8С-17/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2024 жылға арналған Шаңтөбе кентінің бюджетінде қалалық бюджеттен 46 368 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
9. 2024-2026 жылдарға арналған Қарабұлақ ауылының бюджеті тиісінше 13, 14, 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 113 237,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 717,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 096,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 602,7 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 101 820,9 мың теңге;
2) шығындар – 113 565,5 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -329,3 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 329,3 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 28.11.2024 № 8С-17/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

10. Учесть, что в бюджете села Карабулак на 2024 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 39 075 тысяч тенге.
11. Утвердить бюджет села Изобильное на 2024-2026 годы, согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 110 554,9 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 084,1 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 166,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 109 304,7 тысячи тенге;
2) затраты – 110 557,1 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -2,2 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 28.11.2024 № 8С-17/3 (вводится в действие с 01.01.2024).
12. Учесть, что в бюджете села Изобильное на 2024 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 45 840 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет села Кырык кудык на 2024-2026 годы, согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 225 795,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 676,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 980,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 221 138 тысяч тенге;
2) затраты – 225 856,2 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -60,9 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 60,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 28.11.2024 № 8С-17/3 (вводится в действие с 01.01.2024).
14. Учесть, что в бюджете села Кырык кудык на 2024 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 38 711 тысяч тенге.
15. Утвердить бюджет Богенбайского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 22, 23, 24 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 62 804,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 720,3 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 61 084,2 тысячи тенге;
2) затраты – 62 948,3 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;

10. 2024 жылға арналған Қарабұлақ ауылының бюджетінде қалалық бюджеттен 39 075 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
11. 2024-2026 жылдарға арналған Изобильный ауылының бюджеті тиісінше 16, 17, 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 110 554,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер –1 084,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 166,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 109 304,7 мың теңге;
2) шығындар – 110 557,1 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -2,2 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2,2 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 28.11.2024 № 8С-17/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2024 жылға арналған Изобильный ауылының бюджетінде қалалық бюджеттен 45 840 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
13. 2024-2026 жылдарға арналған Қырық құдық ауылының бюджеті тиісінше 19, 20, 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 225 795,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 676,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 980,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 221 138 мың теңге;
2) шығындар - 225 856,2 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -60,9 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 60,9 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 28.11.2024 № 8С-17/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2024 жылға арналған Қырық құдық ауылының бюджетінде қалалық бюджеттен 38 711 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
15. 2024-2026 жылдарға арналған Бөгенбай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23, 24-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 62 804,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 720,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 61 084,2 мың теңге;
2) шығындар – 62 948,3 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;

4) дефицит (профицит) бюджета – -143,8 тысячи тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 143,8 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 15 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 28.11.2024 № 8С-17/3 (вводится в действие с 01.01.2024).
16. Учесть, что в бюджете Богенбайского сельского округа на 2024 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 29 949 тысяч тенге.

4) бюджет тапшылығы (профициті) – -143,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 143,8 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 28.11.2024 № 8С-17/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. 2024 жылға арналған Бөгенбай ауылдық округінің бюджетінде қалалық бюджеттен 29 949 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.