О внесении изменений в решение Аккольского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № С 31-1 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 27 сентября 2023 года № С 9-1
Аккольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аккольского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № С 31-1, следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 931 090,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 565 040,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 23 352,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 102 328,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 240 368,6 тысяч тенге;
2) затраты – 6 393 572,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 340,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 15 525,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 185,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -466 822,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 466 822,6 тысяч тенге.";

Ақкөл аудандық мәслихаттың 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № С 31-1 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 қыркүйектегі № С 9-1 шешімі
Ақкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақкөл аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № С 31-1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 931 090,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 565 040,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 352,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 102 328,6 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4 240 368,6 мың теңге;
2) шығындар – 6 393 572,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 4 340,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 15 525,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 185,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -466 822,6 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 466 822,6 мың теңге.";

25 366,4
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
25 366,4
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
25 366,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
430 005,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
430 005,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
75 666,0
002
Программа занятости
60 639,7
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24 474,0
005
Государственная адресная социальная помощь
13 632,0
006
Оказание жилищной помощи
100,7
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
58 267,9
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
865,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
409,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
101 170,4
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
28 139,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
28 766,4
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
22 853,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
15 022,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 314 557,9
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 829 799,3
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
465 902,3
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
270 337,0
005
Развитие коммунального хозяйства
10,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
939 950,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
153 600,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

25 366,4
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
25 366,4
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
25 366,4
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
430 005,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
430 005,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 666,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
60 639,7
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24 474,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
13 632,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
100,7
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
58 267,9
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
865,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
409,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
101 170,4
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
28 139,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
28 766,4
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
22 853,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
15 022,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 314 557,9
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 829 799,3
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
465 902,3
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
270 337,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
10,0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
939 950,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
153 600,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

101 825,4
На приобретение в лизинг автомобильного транспорта для оказания услуг "Инватакси"
11 386,0
На субсидии на переезд для кандасов
241,5
На обеспечение льготного проезда
12 182,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
7 110,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
9 688,0
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
26 625,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности.
24 474,0
На выплату единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
552,0
На выплату единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции
2 097,6
На возмещение затрат на санаторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
4 968,0
На оказание единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
2 501,3
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
110 930,0
Инвентаризация подземных и надземных коммуникаций на застроенной территории города Акколь с составлением кадастрового плана
110 930,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
603 134,2
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
299 600,9
На ремонт автомобильных дорог
210 760,5
На ремонт системы водоснабжения и водоотведения
92 772,8
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
400 000,0
На ремонт объектов культуры
261 577,0
На материально-техническое оснащение организациям культуры
138 423,0
Целевые трансферты на развитие
160 749,2
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
160 749,2
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
85 167,2
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
25 582,0
На развитие систем водоснабжения в сельских населҰнных пунктах
50 000,0
Приложение 4 к решению
Аккольского районного
маслихата

101 825,4
"Инватакси" қызметтерін көрсету үшін автомобиль көлігін лизингке сатып алуға берілген ағымдағы нысаналы
11 386,0
Қандастар үшін көшуге арналған субсидияларға берілетін
241,5
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
12 182,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
7 110,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
9 688,0
Мүгедектерді әлеуметтік қамсыздандыруға
26 625,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын және коммуналдық қызметтерді төлеуге
24 474,0
Асқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
552,0
Чернобыль атом электр станцияндағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
2 097,6
Басқа мемлекеттердің аумағында соғыс ардагерлеріне санаториялық-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеу үшін
4 968,0
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек
2 501,3
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
110 930,0
Кадастрлық жоспар құру арқылы Ақкөл қаласының құрылыс салынған аумағындағы жерасты және жерүсті коммуникацияларын түгендеу
110 930,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
603 134,2
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
299 600,9
Автомобиль жолдарын жөндеуге әзірлеуге
210 760,5
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін жөндеуге
92 772,8
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
400 000,0
Мәдениет объектілерін жөндеуге
261 577,0
Мәдениет ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
138 423,0
Нысаналы даму трансферттерi
160 749,2
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
160 749,2
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
85 167,2
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
25 582,0
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
50 000,0
Ақкөл аудандық мәслихатының