О бюджетах города Ерейментау, сел и сельских округов на 2024-2026 годы
Решение Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2023 года № 8С-13/2-23.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Ерейментау на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 391 821,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 158 597,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 169,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 230 054,5 тысяч тенге;
2) затраты – 393 810,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 989,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 989,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 18.12.2024 № 8С-33/2-24 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет Еркиншиликского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 247 043,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 426,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 388,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 31,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 237 198,2 тысяч тенге;
2) затраты – 249 343,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 300,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 300,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 18.12.2024 № 8С-33/2-24 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Утвердить бюджет Тайбайского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

2024-2026 жылдарға арналған Ерейментау қаласының, ауылдардың және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-13/2-23 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабындағы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабындағы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ерейментау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Ерейментау қаласының бюджеті осы шешімнің 1, 2 және тиісінше 3-қосымшаларына сәйкес оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 391 821,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 158 597,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 169,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 3 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 230 054,5 мың теңге;
2) шығындар – 393 810,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 989,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 989,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 18.12.2024 № 8С-33/2-24 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024-2026 жылдарға арналған Еркіншілік ауылдық округінің бюджеті осы шешімнің 4, 5 және тиісінше 6-қосымшаларына сәйкес оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 247 043,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 426,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 388,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 31,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 237 198,2 мың теңге;
2) шығындар – 249 343,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 300,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 300,0 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 18.12.2024 № 8С-33/2-24 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2024-2026 жылдарға арналған Тайбай ауылдық округінің бюджеті осы шешімнің 7, 8 және тиісінше 9-қосымшаларына сәйкес оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 233 519,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 369,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 224 150,6 тысяч тенге;
2) затраты – 236 394,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 875,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 875,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 18.12.2024 № 8С-33/2-24 (вводится в действие с 01.01.2024).
14. Утвердить бюджет села Бозтал на 2024-2026 годы согласно приложениям 40, 41 и 42 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 130 640,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 873,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 26,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 106,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 126 634,9 тысяч тенге;
2) затраты – 131 468,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -827,6 тысяч тенге";
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 827,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 18.12.2024 № 8С-33/2-24 (вводится в действие с 01.01.2024).
15. Учесть на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел и сельских округов в сумме 306 545,0 тысяч тенге, в том числе:
городу Ерейментау 3 090,0 тысяч тенге;
Еркиншиликскому сельскому округу 33 541,0 тысяч тенге;
Тайбайскому сельскому округу 36 749,0 тысяч тенге;
Тургайскому сельскому округу 24 892,0 тысяч тенге;
Улентинскому сельскому округу 21 311,0 тысяч тенге;
сельскому округу имени Олжабай батыра 22 854,0 тысяч тенге;
Куншалганскому сельскому округу 24 606,0 тысяч тенге;
Койтасскому сельскому округу 17 186,0 тысяч тенге;
Бестогайскому сельскому округу 20 132,0 тысяч тенге;

1) кірістер – 233 519,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 369,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі –224 150,6 мың теңге;
2) шығындар – 236 394,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 875,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 875,0 мың теңге..
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 18.12.2024 № 8С-33/2-24 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2024-2026 жылдарға арналған Бозтал ауылы бюджеті осы шешімнің 40, 41 және тиісінше 42-қосымшаларына сәйкес оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 130 640,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 873,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 106,5 мың теңге;
трансферттер түсімі – 126 634,9 мың теңге;
2) шығындар – 131 468,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -827 6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 827,6 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 18.12.2024 № 8С-33/2-24 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. 2024 жылға арналған 306 545,0 мың теңге сомасында ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері ескерілсін, оның ішінде:
Ерейментау қаласына 3 090,0 мың теңге;
Еркіншілік ауылдық округіне 33 541,0 мың теңге;
Тайбай ауылдық округіне 36 749,0 мың теңге;
Торғай ауылдық округіне 24 892,0 мың теңге;
Өлеңті ауылдық округіне 21 311,0 мың теңге;
Олжабай батыр атындағы ауылдық округіне 22 854,0 мың теңге;
Күншалған ауылдық округіне 24 606,0 мың теңге;
Қойтас ауылдық округіне 17 186,0 мың теңге;
Бестоғай ауылдық округіне 20 132,0 мың теңге;

Акмырзинскому сельскому округу 16 028,0 тысяч тенге;
селу Аксуат 23 060,0 тысяч тенге;
селу Селетинское 18 944,0 тысяч тенге;
селу Майлан 21 711,0 тысяч тенге;
селу Бозтал 22 441,0 тысяч тенге.
16. Учесть, что в составе поступлений на 2024 год бюджетам города Ерейментау, сел и сельских округов предусмотрены целевые трансферты из республиканского, областного и районного бюджетов согласно приложению 43 к настоящему решению.

Ақмырза ауылдық округіне 16 028,0 мың теңге;
Ақсуат ауылына 23 060,0 мың теңге;
Сілеті ауылына 18 944,0 мың теңге;
Майлан ауылына 21 711,0 мың теңге;
Бозтал ауылына 22 441,0 мың теңге.
16. 2024 жылға арналған түсімдер құрамында Ерейментау қаласы, ауылдар және ауылдық округтердің бюджеттеріне осы шешімнің 43- қосымшасына сәйкес республикалық, облыстық және аудандық бюджеттерден нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.