О бюджетах города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал на 2024 - 2026 годы
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 27 декабря 2023 года № С-9/2
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Степняка района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 124 718 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 45 815 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 78 903 тысяч тенге;
2) затраты – 124 718 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет села Аксу района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 24 628 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 376 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 252 тысяч тенге;
2) затраты – 24 628 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Ангалбатырского сельского округа района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 508 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 761 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 48 747 тысяч тенге;
2) затраты – 50 508 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
4. Утвердить бюджет Баймырзинского сельского округа района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

2024-2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданының Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттері туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № С-9/2 шешімі
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және 2-7-тармағына сәйкес, Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 124 718 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 45 815 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 78 903 мың теңге;
2) шығындар – 124 718 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
2. 2024-2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Ақсу ауылының бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 24 628 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 376 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24 252 мың теңге;
2) шығындар – 24 628 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың тенге;
3. 2024-2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Аңғал батыр ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 508 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 761 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 48 747 мың теңге;
2) шығындар – 50 508 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
4. 2024-2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Баймырза ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

поступления трансфертов – 32 135 тысяч тенге;
2) затраты – 34 089 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
16. Утвердить доходы бюджетов города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
плату за пользование земельными участками.
17. Учесть, что в бюджетах города, сельских округов и сел на 2024 год предусмотрены объемы субвенций, в сумме 539 764 тысяч тенге, в том числе:
городу Степняк
53 162 тысяч тенге;
селу Аксу
24 252 тысяч тенге;
Ангалбатырскому сельскому округу
48 747 тысяч тенге;
Баймырзинскому сельскому округу
43 460 тысяч тенге;
Бирсуатскому сельскому округу
37 812 тысяч тенге;
Валихановскому сельскому округу
34 050 тысяч тенге;
Донскому сельскому округу
44 457 тысяч тенге;
Енбекшильдерскому сельскому округу
34 890 тысяч тенге;
Заураловскому сельскому округу
41 235 тысяч тенге;
Макинскому сельскому округу
22 945 тысяч тенге;
Ульгинскому сельскому округу
36 318 тысяч тенге;
селу Заозерное
31 901 тысяч тенге;
селу Кенащи

трансферттер түсімі – 32 135 мың теңге;
2) шығындар – 34 089 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
16. Біржан сал ауданы Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттерінің кірістері келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде;
жеке табыс салығы;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салықтар;
бірыңғай жер салығы;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы.
17. 2024 жылға арналған қала, ауылдық округтер мен ауылдарға берілетін 539 764 мың теңге сомасындағы субвенциялар көлемдері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Степняк қаласына
53 162 мың теңге;
Ақсу ауылына
24 252 мың теңге;
Аңғал батыр ауылдық округіне
48 747 мың теңге;
Баймырза ауылдық округіне
43 460 мың теңге;
Бірсуат ауылдық округіне
37 812 мың теңге;
Уәлихан ауылдық округіне
34 050 мың теңге;
Донской ауылдық округіне
44 457 мың теңге;
Еңбекшілдер ауылдық округіне
34 890 мың теңге;
Заурал ауылдық округіне
41 235 мың теңге;
Макинка ауылдық округіне
22 945 мың теңге;
Үлгі ауылдық округіне
36 318 мың теңге;
Заозерный ауылына
31 901 мың теңге;
Кеңащы ауылына

26 318 тысяч тенге;
селу Краснофлотское
28 082 тысяч тенге;
селу Мамай
32 135 тысяч тенге.
18. Учесть, что в составе поступлений бюджетов города, сельских округов и сел на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 46.
19. Учесть, что в составе поступлений бюджетов города, сельских округов и сел на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 47.

26 318 мың теңге;
Краснофлот ауылына
28 082 мың теңге;
Мамай ауылына
32 135 мың теңге.
18. 2024 жылға арналған қала, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттерінің түсімдерінің құрамында 46-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
19. 2024 жылға арнал ған қала, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттерінің түсімдерінің құрамында 47-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.