О бюджетах города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал на 2024 - 2026 годы
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 27 декабря 2023 года № С-9/2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Степняка района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 113 938 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 45 815 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 68 123 тысяч тенге;
2) затраты – 129 289,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -15 351,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 15 351,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.06.2024 № С-13/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
1-1. Учесть, что в бюджете города Степняка на 2024 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2024 года, в сумме 15 351,6 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.06.2024 № С-13/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет села Аксу района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 24 628 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 376 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 252 тысяч тенге;
2) затраты – 24 628 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Ангалбатырского сельского округа района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

2024-2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданының Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттері туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № С-9/2 шешімі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және 2-7-тармағына сәйкес, Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 113 938 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 45 815 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 68 123 мың теңге;
2) шығындар – 129 289,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -15 351,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 15 351,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.06.2024 № С-13/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. 2024 жылға арналған Степняк қаласының бюджетінде 2024 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 15 351,6 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.06.2024 № С-13/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024-2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Ақсу ауылының бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 24 628 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 376 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24 252 мың теңге;
2) шығындар – 24 628 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың тенге;
3. 2024-2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Аңғал батыр ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 50 509 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 761 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 48 748 тысяч тенге;
2) затраты – 50 509 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.06.2024 № С-13/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Утвердить бюджет Баймырзинского сельского округа района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 124 370 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 146 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 121 224 тысяч тенге;
2) затраты – 125 468 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 098 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 098 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.06.2024 № С-13/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
4-1. Учесть, что в бюджете Баймырзинского сельского округа на 2024 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2024 года, в сумме 1 098 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.06.2024 № С-13/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Утвердить бюджет Бирсуатского сельского округа района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 84 440 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 628 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 82 812 тысяч тенге;
2) затраты – 84 440 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.

1) кірістер – 50 509 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 761 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 48 748 мың теңге;
2) шығындар – 50 509 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.06.2024 № С-13/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2024-2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Баймырза ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 124 370 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 146 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 121 224 мың теңге;
2) шығындар – 125 468 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 098 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 098 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.06.2024 № С-13/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-1. 2024 жылға арналған Баймырза ауылдық округінің бюджетінде 2024 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 1 098 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.06.2024 № С-13/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2024-2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Бірсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 84 440 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 628 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 82 812 мың теңге;
2) шығындар – 84 440 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.

Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.06.2024 № С-13/19- (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Утвердить бюджет Валихановского сельского округа района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 418 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 138 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 35 280 тысяч тенге;
2) затраты – 38 418 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.06.2024 № С-13/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
6-1. Учесть, что в бюджете Валихановского сельского округа на 2024 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2024 года, в сумме 1000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.06.2024 № С-13/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Утвердить бюджет Донского сельского округа района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 322 773,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 393 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 319 380,1 тысяч тенге;
2) затраты – 325 773,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 000,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 000,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.06.2024 № С-13/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
7-1. Учесть, что в бюджете Донского сельского округа на 2024 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2024 года, в сумме 3 000,2 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.06.2024 № С-13/19 (вводится в действие с 01.01.2024).

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.06.2024 № С-13/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2024-2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Уәлихан ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 418 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 138 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 35 280 мың теңге;
2) шығындар – 38 418 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 000 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.06.2024 № С-13/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6-1. 2024 жылға арналған Уәлихан ауылдық округінің бюджетінде 2024 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 1 000 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.06.2024 № С-13/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2024-2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Донской ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 322 773,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 393 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 319 380,1 мың теңге;
2) шығындар – 325 773,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 000,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 000,2 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.06.2024 № С-13/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-1. 2024 жылға арналған Донской ауылдық округінің бюджетінде 2024 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 3 000,2 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 7-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.06.2024 № С-13/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

8. Утвердить бюджет Енбекшильдерского сельского округа района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 409 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 519 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34 890 тысяч тенге;
2) затраты – 39 809,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 400,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 400,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.06.2024 № С-13/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
8-1. Учесть, что в бюджете Енбекшильдерского сельского округа на 2024 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2024 года, в сумме 1 400,3 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.06.2024 № С-13/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Утвердить бюджет Заураловского сельского округа района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 43 201 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 966 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41 235 тысяч тенге;
2) затраты – 45 385 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 184 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 184 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.06.2024 № С-13/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
9-1. Учесть, что в бюджете Заураловского сельского округа на 2024 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2024 года, в сумме 2 184 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.06.2024 № С-13/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
10. Утвердить бюджет Макинского сельского округа района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

8. 2024-2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Еңбекшілдер ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 409 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 519 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34 890 мың теңге;
2) шығындар – 39 809,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 400,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 400,3 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.06.2024 № С-13/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8-1. 2024 жылға арналған Еңбекшілдер ауылдық округінің бюджетінде 2024 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 1 400,3 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.06.2024 № С-13/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2024-2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Заурал ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 201 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 966 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 41 235 мың теңге;
2) шығындар – 45 385 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 184 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 184 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.06.2024 № С-13/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9-1. 2024 жылға арналған Заурал ауылдық округінің бюджетінде 2024 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 2 184 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.06.2024 № С-13/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2024-2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Макинка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 301 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.06.2024 № С-13/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
14-1. Учесть, что бюджете села Краснофлотское на 2024 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2024 года, в сумме 4 301 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 14-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.06.2024 № С-13/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
15. Утвердить бюджет села Мамай района Биржан сал на 2024 - 2026 годы, согласно приложениям 43, 44 и 45 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 089 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 954 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32 135 тысяч тенге;
2) затраты – 35 493 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 404 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 404 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.06.2024 № С-13/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
15-1. Учесть, что бюджете села Мамай на 2024 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2024 года, в сумме 1 404 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 15-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.06.2024 № С-13/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
16. Утвердить доходы бюджетов города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
плату за пользование земельными участками.
17. Учесть, что в бюджетах города, сельских округов и сел на 2024 год предусмотрены объемы субвенций, в сумме 539 764 тысяч тенге, в том числе:
городу Степняк
53 162 тысяч тенге;
селу Аксу
24 252 тысяч тенге;
Ангалбатырскому сельскому округу
48 747 тысяч тенге;
Баймырзинскому сельскому округу
43 460 тысяч тенге;
Бирсуатскому сельскому округу
37 812 тысяч тенге;
Валихановскому сельскому округу
34 050 тысяч тенге;
Донскому сельскому округу
44 457 тысяч тенге;
Енбекшильдерскому сельскому округу

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 301 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.06.2024 № С-13/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14-1. 2024 жылға арналған Краснофлот ауылының бюджетінде 2024 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 4 301 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 14-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.06.2024 № С-13/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. 2024-2026 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Мамай ауылының бюджеті тиісінше 43, 44 және 45-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34 089 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 954 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 32 135 мың теңге;
2) шығындар – 35 493 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 404 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 404 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.06.2024 № С-13/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15-1. 2024 жылға арналған Мамай ауылының бюджетінде 2024 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 1 404 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 15-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.06.2024 № С-13/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. Біржан сал ауданы Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттерінің кірістері келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде;
жеке табыс салығы;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салықтар;
бірыңғай жер салығы;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы.
17. 2024 жылға арналған қала, ауылдық округтер мен ауылдарға берілетін 539 764 мың теңге сомасындағы субвенциялар көлемдері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Степняк қаласына
53 162 мың теңге;
Ақсу ауылына
24 252 мың теңге;
Аңғал батыр ауылдық округіне
48 747 мың теңге;
Баймырза ауылдық округіне
43 460 мың теңге;
Бірсуат ауылдық округіне
37 812 мың теңге;
Уәлихан ауылдық округіне
34 050 мың теңге;
Донской ауылдық округіне
44 457 мың теңге;
Еңбекшілдер ауылдық округіне

34 890 тысяч тенге;
Заураловскому сельскому округу
41 235 тысяч тенге;
Макинскому сельскому округу
22 945 тысяч тенге;
Ульгинскому сельскому округу
36 318 тысяч тенге;
селу Заозерное
31 901 тысяч тенге;
селу Кенащи
26 318 тысяч тенге;
селу Краснофлотское
28 082 тысяч тенге;
селу Мамай
32 135 тысяч тенге.
18. Учесть, что в составе поступлений бюджетов города, сельских округов и сел на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 46.

34 890 мың теңге;
Заурал ауылдық округіне
41 235 мың теңге;
Макинка ауылдық округіне
22 945 мың теңге;
Үлгі ауылдық округіне
36 318 мың теңге;
Заозерный ауылына
31 901 мың теңге;
Кеңащы ауылына
26 318 мың теңге;
Краснофлот ауылына
28 082 мың теңге;
Мамай ауылына
32 135 мың теңге.
18. 2024 жылға арналған қала, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттерінің түсімдерінің құрамында 46-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.

19. Учесть, что в составе поступлений бюджетов города, сельских округов и сел на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 47.
20. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата района Биржан сал Н.Куатова
Приложение 1 к решению
маслихата района Биржан сал
от 27 декабря 2023 года
№ С-9/2
Бюджет города Степняка на 2024 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.06.2024 № С-13/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

19. 2024 жылға арнал ған қала, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттерінің түсімдерінің құрамында 47-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
20. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Біржан сал ауданы мәслихатының төрағасы Н.Қуатова
Біржан сал ауданы
мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ С-9/2 шешіміне
1-қосымша
2024 жылға арналған Степняк қаласының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.06.2024 № С-13/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сома, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

Сноска. Приложение 46 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.06.2024 № С-13/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
590384,1
Целевые текущие трансферты
590384,1
в том числе:
На средний ремонт дорог села Баймырза района Биржан сал
69664
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
520720,1
На средний ремонт дорог в селе Тасшалкар района Биржан сал
264422,1
На средний ремонт улиц Г.Каримова, А.Пушкина в селе Ульги района Биржан сал
123880
На средний ремонт улиц Новостройка, Жамбыла Ж, Жексембина, Октябрьская и Шетская в селе Ульги района Биржан сал
72407
На средний ремонт дорог по улице Кирова в селе Макинка района Биржан сал
60011
Приложение 47 к решению
маслихата района Биржан сал
от 27 декабря 2023 года
№ С-9/2
Целевые трансферты из районного бюджета на 2024 год
Сноска. Приложение 47 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.06.2024 № С-13/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
143458,0
Целевые текущие трансферты
143458,0
в том числе:
Аппарат акима города Степняк
14961,0
На освещение улиц населенных пунктов
9789,0
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
5172,0
Аппарат акима Ангалбатырского сельского округа
1,0
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1,0
Аппарат акима Баймырзинского сельского округа
8100,0
На организацию водоснабжения населенных пунктов
8100,0
Аппарат акима Бирсуатского сельского округа
45000,0
На проведение физкультурно-оздоровительных и спортивных мероприятий на местном уровне
5000,0
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
30000,0
На организацию водоснабжения населенных пунктов
10000,0
Аппарат акима Валихановского сельского округа
1230,0
На освещение улиц населенных пунктов
500,0
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
730,0
Аппарат акима Донского сельского округа
10501,0
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
1,0
На организацию водоснабжения населенных пунктов
9000,0
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1500,0
Аппарат акима Макинского сельского округа
58203,0
На управление коммунальным имуществом города районного значения, села, поселка, сельского округа

Ескерту. 46-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.06.2024 № С-13/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
590384,1
Ағымдағы нысаналы трансферттер
590384,1
оның ішінде:
Біржан сал ауданы Баймырза ауылының жолдарын орташа жөндеуге
69664
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
520720,1
Біржан сал ауданы Тасшалқар ауылының жолдарын орташа жөндеуге
264422,1
Біржан сал ауданы Үлгі ауылында Г.Кәрімов, А.Пушкин көшелерін орташа жөндеуге
123880
Біржан сал ауданы Үлгі ауылында Новостройка, Ж.Жамбыл, Жексембин, Октябрьский және Шетский көшелерін орташа жөндеуге
72407
Біржан сал ауданы Макинка ауылындағы Киров көшесіндегі жолдарды орташа жөндеуге
60011
Біржан сал ауданы
мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ С-9/2 шешіміне
47-қосымша
2024 жылға аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 47-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.06.2024 № С-13/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атаулар
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
143458,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
143458,0
оның ішінде:
Степняк қаласы әкімінің аппараты
14961,0
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
9789,0
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
5172,0
Аңғал батыр ауылдық округі әкімінің аппараты
1,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1,0
Баймырза ауылдық округі әкімінің аппараты
8100,0
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
8100,0
Бірсуат ауылдық округі әкімінің аппараты
45000,0
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық іс-шараларды өткізуге
5000,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге
30000,0
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
10000,0
Уәлихан ауылдық округі әкімінің аппараты
1230,0
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
500,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
730,0
Донской ауылдық округі әкімінің аппараты
10501,0
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
1,0
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
9000,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1500,0
Макинка ауылдық округі әкімінің аппараты
58203,0
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық мүлкін басқаруға