О бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2024-2026 годы"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2023 года № 8С-14/2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Есиль на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 213758,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 173851 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 2 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2240 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 37665,5 тысяч тенге;
2) затраты – 232807,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-19048,9) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 19048,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 23.10.2024 № 8С-28/3 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет села Аксай на 2024-2026 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 105640,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8008 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 97632,7 тысяч тенге;
2) затраты – 105842,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-201,4) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 201,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 23.10.2024 № 8С-28/3 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Утвердить бюджет Бузулукского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 34938,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6734 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 275 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27929,9 тысяч тенге;
2) затраты – 37070,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-2131,5) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2131,5 тысяча тенге.

2024-2026 жылдарға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-14/2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Есіл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 213758,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 173851 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2240 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 37665,5 мың теңге;
2) шығындар – 232807,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-19048,9) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 19048,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 23.10.2024 № 8С-28/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024-2026 жылдарға арналған Ақсай ауылының бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 105640,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8008 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 97632,7 мың теңге;
2) шығындар – 105842,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-201,4) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 201,4 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 23.10.2024 № 8С-28/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2024-2026 жылдарға арналған Бұзылық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34938,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6734 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 275 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 27929,9 мың теңге;
2) шығындар – 37070,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-2131,5) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2131,5 мың теңге.

Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 23.10.2024 № 8С-28/3 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Утвердить бюджет Двуреченского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 26188 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12902 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13286 тысяч тенге;
2) затраты – 27346,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 1158,4) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1158,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 14.06.2024 № 8С-23/3 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Утвердить бюджет Жаныспайского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 24412 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9341 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15071 тысяча тенге;
2) затраты – 25854,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 1442,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджет – 1442,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 27.03.2024 № 8С-19/3 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Утвердить бюджет Зареченского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 32156,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13492,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 18664 тысячи тенге;
2) затраты – 33976,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-1820,3) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1820,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 23.10.2024 № 8С-28/3 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Утвердить бюджет села Знаменка на 2024-2026 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 23.10.2024 № 8С-28/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2024-2025 жылдарға арналған Двуречный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26188 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12902 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 13286 мың теңге;
2) шығындар – 27346,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 1158,4) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1158,4 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 14.06.2024 № 8С-23/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2024-2026 жылдарға арналған Жаныспай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 24412 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9341 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 15071 мың теңге;
2) шығындар – 25854,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 1442,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1442,8 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 8С-19/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2024-2026 жылдарға арналған Заречный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 32156,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13492,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 18664 мың теңге;
2) шығындар – 33976,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1820,3) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1820,3 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 23.10.2024 № 8С-28/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2024-2026 жылдарға арналған Знаменка ауылының бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

14. Утвердить бюджет Свободненского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 36764 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12816 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 129 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 23819 тысяч тенге;
2) затраты – 39278 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-2514) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2514 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 23.10.2024 № 8С-28/3 (вводится в действие с 01.01.2024).
15. Утвердить бюджет Юбилейного сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 43, 44 и 45 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 22963 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8399 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14564 тысячи тенге;
2) затраты – 23415,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 452,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 452,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 - в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 27.03.2024 № 8С-19/3 (вводится в действие с 01.01.2024).
16. Учесть, что в бюджетах поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2024 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме 281697 тысяч тенге, в том числе:
городу Есиль – 5625 тысяч тенге;
селу Аксай – 19659 тысяч тенге;
Бузулукскому сельскому округу – 26530 тысяч тенге;
Двуреченскому сельскому округу – 11740 тысяч тенге;
Жаныспайскому сельскому округу – 15066 тысяч тенге;
Зареченскому сельскому округу – 18664 тысячи тенге;
селу Знаменка – 17530 тысяч тенге;
Интернациональному сельскому округу – 14363 тысячи тенге;
Каракольскому сельскому округу – 20559 тысяч тенге;
Красивинскому сельскому округу – 36258 тысяч тенге;
поселку Красногорский – 21669 тысяч тенге;
селу Московское – 21550 тысяч тенге;
селу Орловка – 16160 тысяч тенге;
Свободненскому сельскому округу – 21770 тысяч тенге;
Юбилейному сельскому округу – 14554 тысячи тенге.
17. Учесть, что в бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2024 год предусмотрены трансферты из районного бюджета в сумме 17900 тысяч тенге, в том числе:
городу Есиль – 14800 тысяч тенге;
поселку Красногорский – 3100 тысяч тенге.

14. 2024-2026 жылдарға арналған Свободный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 40, 41 және 42 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36764 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12816 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 129 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 23819 мың теңге;
2) шығындар – 39278 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-2514) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2514 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 23.10.2024 № 8С-28/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. 2024-2026 жылдарға арналған Юбилейный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 43, 44 және 45 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22963 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8399 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 14564 мың теңге;
2) шығындар – 23415,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 452,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 452,8 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 8С-19/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. 2024 жылға арналған Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен 281697 мың теңге сомасында субвенциялар көзделгені ескерілсін, оның iшiнде:
Есіл қаласына – 5625 мың теңге;
Ақсай ауылына – 19659 мың теңге;
Бұзылық ауылдық округіне – 26530 мың теңге;
Двуречный ауылдық округіне – 11740 мың теңге;
Жаныспай ауылдық округіне – 15066 мың теңге;
Заречный ауылдық округіне – 18664 мың теңге;
Знаменка ауылына – 17530 мың теңге;
Интернациональный ауылдық округіне – 14363 мың тенге;
Қаракөл ауылдық округіне – 20559 мың теңге;
Красивинский ауылдық округіне – 36258 мың теңге;
Красногорский кентіне – 21669 мың теңге;
Московский ауылына – 21550 мың теңге;
Орловка ауылына – 16160 мың теңге;
Свободный ауылдық округіне – 21770 мың теңге;
Юбилейный ауылдық округіне – 14554 мың теңге.
17. 2024 жылға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен 17900 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін, оның iшiнде:
Есіл қаласына – 14800 мың теңге;
Красногорский кентіне – 3100 мың тенге.

18. Учесть, что в бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2024 год предусмотрены трансферты из областного бюджета в сумме 355157 тысяч тенге, в том числе:
селу Аксай – 82759 тысяч тенге;
Бузулукскому сельскому округу – 34322 тысячи тенге;
Зареченскому сельскому округу – 22057 тысяч тенге;
Интернациональному сельскому округу – 50000 тысяч тенге;
селу Московское – 70339 тысяч тенге;
селу Знаменка – 95680 тысяч тенге.

18. 2024 жылға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне облыстық бюджеттен 355157 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін, оның iшiнде:
Ақсай ауылына – 82759 мың теңге;
Бұзылық ауылдық округіне – 34322 мың теңге;
Заречный ауылдық округіне – 22057 мың теңге;
Интернациональный ауылдық округіне – 50000 мың тенге;
Московский ауылына – 70339 мың теңге;
Знаменка ауылына – 95680 мың теңге.