"О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2023 года № 104/15-8.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Целиноградский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 41 501 686,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 061 165,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 317 540,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 95 831,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 027 150,0 тысяч тенге;
2) затраты – 42 091 668,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 120 906,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 325 928,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 205 022,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -710 887,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 710 887,4 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 325 928,0 тысяч тенге;
погашение займов – 1 853 422,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 238 381,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 02.12.2024 № 263/34-8 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2024 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
3. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2024 год целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
4. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2024 год целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан согласно приложению 6.
Распределение сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов определяется постановлением акимата района.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 100 000,0 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Целиноградского районного маслихата Л.Конарбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Целиноградского района
Б.Оспанбеков
25 декабря 2023 года
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов"
Целиноградского района
Б.Куликенов
25 декабря 2023 года
Приложение 1 к решению
Целиноградского районного маслихата
от 25 декабря 2023 года

"2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"
Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 104/15-8 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Целиноград аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 41 501 686,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 061 165,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 317 540,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 95 831,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 36 027 150,0 мың теңге;
2) шығындар – 42 091 668,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 120 906,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 325 928,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 205 022,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -710 887,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 710 887,4 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімдері – 325 928,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 853 422,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 238 381,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 02.12.2024 № 263/34-8 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджет кірістерінің құрамында республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджет кірістерінің құрамында облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 5-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджет кірістерінің құрамында Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттер 6-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкiмдiгiнің қаулысымен анықталады.
5. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 100 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Целиноград аудандық мәслихатының төрағасы Л.Конарбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Целиноград ауданының әкімі Б.Оспанбеков
2023 жылғы 25 желтоқсан
"Целиноград ауданының
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысы
Б.Куликенов
2023 жылғы 25 желтоқсан
Целиноград аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 25 желтоқсандағы

42 091 668,3
01
Государственные услуги общего характера
861 520,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
56 592,6
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
55 908,8
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
683,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
350 955,5
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
336 455,5
009
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
14 500,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
425 704,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
77 955,9
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2 858,6
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
287,9
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
344 602,5
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1,0
040
Развитие объектов государственных органов
1,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
28 266,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
28 266,0
02
Оборона
77 512,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
77 512,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
17 901,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
33 832,2
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
25 778,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
649 021,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
635 500,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56 637,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22 415,8
005
Государственная адресная социальная помощь
31 397,0
006
Оказание жилищной помощи

42 091 668,3
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
861 520,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
56 592,6
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
55 908,8
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
683,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
350 955,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
336 455,5
009
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
14 500,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
425 704,9
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77 955,9
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2 858,6
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
287,9
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
344 602,5
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
1,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
28 266,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 266,0
02
Қорғаныс
77 512,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
77 512,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
17 901,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
33 832,2
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу
және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
25 778,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
649 021,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
635 500,3
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 637,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22 415,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
31 397,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету

100,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
241 669,7
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 132,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
43 153,7
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
113 437,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
36 211,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
52 574,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
36 773,1
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13 521,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
13 521,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 788 188,3
467
Отдел строительства района (города областного значения)
6 101 539,8
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
339 134,1
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 706 238,3
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
3 056 167,4
496
Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства района (города областного значения)
1 686 648,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства и жилищного фонда
59 653,0
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
62 524,0
025
Освещение улиц в населенных пунктах
870 609,6
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
71 192,2
030
Обеспечение санитарии населенных пунктов
18 938,9
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
244 903,9
035
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
0,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
358 826,9
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
982 266,8
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
842 653,4

100,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
241 669,7
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 132,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
43 153,7
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
113 437,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
36 211,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
52 574,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
36 773,1
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13 521,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
13 521,0
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
7 788 188,3
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6 101 539,8
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
339 134,1
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 706 238,3
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
3 056 167,4
496
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі
1 686 648,5
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық және үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
59 653,0
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
62 524,0
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
870 609,6
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
71 192,2
030
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
18 938,9
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
244 903,9
035
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
0,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
358 826,9
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
982 266,8
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
842 653,4

113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
30 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
738 000,0
496
Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства района (города областного значения)
738 000,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства и жилищного фонда
38 000,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
300 000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
300 000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
730 884,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
105 884,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
51 000,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
14 884,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
40 000,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
625 000,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
38 000,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
460 000,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
78 000,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
24 000,0
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
10 000,0
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
15 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
227 000,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
140 000,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
140 000,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
40 000,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
40 000,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
47 000,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
47 000,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
109 000,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
75 000,0

113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
30 000,0
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
738 000,0
496
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі
738 000,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық және үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
38 000,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
300 000,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
300 000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
730 884,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
105 884,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 000,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
14 884,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
40 000,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
625 000,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 000,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
460 000,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
78 000,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
24 000,0
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
10 000,0
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
15 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
227 000,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
140 000,0
099
Мамандарды әлеуметтік қолдау жөніндегі шараларды іске асыру
140 000,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
40 000,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 000,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
47 000,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 000,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
109 000,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
75 000,0

5 484 899,0
Целевые текущие трансферты, в том числе:
5 158 971,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
3 973,0
на предоставление услуг санаторно-курортного лечения
237,0
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами
32 587,0
на реализацию приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
5 122 174,0
Бюджетные кредиты, в том числе:
325 928,0
на реализацию мер социальной поддержки специалистов
325 928,0
Приложение 5 к решению
Целиноградского районного маслихата
от 25 декабря 2023 года
№ 104/15-8
Целевые трансферты из областного бюджета на 2024 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 02.12.2024 № 263/34-8 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего, в том числе:
15 275 494,9
Целевые текущие трансферты, в том числе:
7 200 826,9
на выплату государственной адресной социальной помощи
25 300,0
на возмещение затрат по единовременным выплатам гражданам, пострадавшим вследствие паводков, содержанию государственного органа и оказанию социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
6 645,6
на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
144 487,0
на оказание единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
4 800,0
на выплату единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции
923,0
на возмещение затрат на санаторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
36,9
на единовременную социальную помощь ветеранам боевых действий на территории других государств
1 293,0
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью
75 566,0
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
52 574,0
на содержание районного дома культуры
435 349,4
на укрепление материально-технической базы Целиноградского районного дома культуры
10 000,0
капитальный ремонт дома культуры в селе Жанаесиль Целиноградского района
150 000,0
инвентаризация надземных и подземных коммуникаций в селе Акмол
19 121,7
обеспечение функционирования автомобильных дорог
20 000,0
на реализацию приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
5 179 543,6
на обеспечение льготного проезда
13 521,0
функционирование систем водоснабжения и водоотведения

5 484 899,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер, оның ішінде:
5 158 971,0
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
3 973,0
санаторлық-курорттық емдеу қызметтерін ұсынуға
237,0
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
32 587,0
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға
5 122 174,0
Бюджеттік кредиттер, оның ішінде:
325 928,0
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға
325 928,0
Целиноград аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 104/15-8 шешіміне
5-қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 02.12.2024 № 263/34-8 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың тенге
1
2
Барлығы, оның ішінде:
15 275 494,9
Ағымдағы нысаналы трансферттер, оның ішінде:
7 200 826,9
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
25 300,0
су тасқынынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы төлемдер, мемлекеттік органды ұстау және мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету бойынша шығыстарды өтеуге
6 645,6
ауылдық жерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге
144 487,0
Кеңес әскерлерін Ауғанстаннан шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысы ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге
4 800,0
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
923,0
басқа мемлекеттер аумағындағы жауынгерлік іс-қимыл ардагерлеріне санаторий-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеуге
36,9
басқа мемлекеттердің аумағындағыевых қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
1 293,0
мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
75 566,0
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
52 574,0
аудандық мәдениет үйін ұстауға
435 349,4
Целиноград аудандық мәдениет үйінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға
10 000,0
Целиноград ауданы Жаңаесіл ауылындағы мәдениет үйін күрделі жөндеу
150 000,0
Ақмол ауылындағы жер үсті және жерасты коммуникацияларын түгендеу
19 121,7
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
20 000,0
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға
5 179 543,6
жеңілдікті жол жүруді қамтамасыз етуге
13 521,0
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерінің жұмыс істеуі

62 524,0
ремонтно-восстановительные работы подстанции "Коянды-Южная" 110/35/10кВ в селе Коянды
550 000,0
на укрепление материально-технической базы подведомственных учреждений
224 903,9
реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
61 708,0
отсыпка и грейдирование дорог села Коянды
100 000,0
текущий ремонт центральной котельной в селе Акмол
45 192,2
благоустройство сквера в селе Рахымжан Кошкарбаева
17 337,6
Целевые трансферты на развитие, в том числе:
8 074 668,0
на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
0,0
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 554 902,2
на развитие газотранспортной системы
2 159 774,0
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
572 182,2
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
1 053 295,1
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
284 157,5
на развитие объектов культуры
0,0
на развитие транспортной инфраструктуры
1 450 357,0
Приложение 6 к решению
Целиноградского районного маслихата
от 25 декабря 2023 года
№ 104/15-8
Целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан на 2024 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 31.10.2024 № 237 /32-8 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего, в том числе:
15 524 968,0
Целевые трансферты на развитие, в том числе:
15 524 968,0
на развитие газотранспортной системы
3 900 000,0
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2 443 740,0
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
6 947 741,0
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 089 151,0
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
144 336,0

62 524,0
Қоянды ауылындағы "Қоянды-Южная" қосалқы станциясын 110/35/10кВ жөндеу-қалпына келтіру жұмыстары
550 000,0
ведомстволық бағынысты мекемелердің материалдық-техникалық базасын нығайтуға
224 903,9
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
61 708,0
Қоянды ауылындағы жолдарға себу және грейдерлеу
100 000,0
Ақмол ауылының орталық қазандығын ағымдағы жөндеу
45 192,2
Рахымжан Қошқарбаев ауылындағы саябақты абаттандыру
17 337,6
Нысаналы даму трансферттері, оның ішінде:
8 074 668,0
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға
0,0
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға
2 554 902,2
газ тасымалдау жүйесін дамытуға
2 159 774,0
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
572 182,2
қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
1 053 295,1
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
284 157,5
мәдениет объектілерін дамытуға
0,0
көлік инфрақұрылымын дамытуға
1 450 357,0
Целиноград аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 104/15-8 шешіміне
6-қосымша
1Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2024 жылға арналған нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 31.10.2024 № 237/32-8 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың тенге
1
2
Барлығы, оның ішінде:
15 524 968,0
Нысаналы даму трансферттер, соның ішінде:
15 524 968,0
газ тасымалдау жүйесін дамытуға
3 900 000,0
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
2 443 740,0
қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
6 947 741,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
2 089 151,0
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға
144 336,0