О внесении изменений в решение Шортандинского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 7С-35/2 "О бюджетах поселков, сельских округов на 2023-2025 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 2 июня 2023 года № 8С-5/2
Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата "О бюджетах поселков, сельских округов на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 7С-35/2 следующие изменения:
подпункты 1), 2), 5), 6) пункта 1 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 688 277,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 45 862 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 690 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 640 725,7 тысяч тенге;
2) затраты – 688 511,7 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-234) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 234 тысяч тенге.";
подпункты 2), 5), 6) пункта 2 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 210 891,6 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-1 364,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 364,6 тысяч тенге.";
подпункты 1), 2), 5), 6) пункта 3 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 138 151 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 18 998 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 118 653 тысяч тенге;
2) затраты – 142 394,4 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-4 243,4) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 243,4 тысяч тенге.";
подпункты 1), 2) пункта 4 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 214 533,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 593,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 207 640,2 тысяч тенге;
2) затраты – 214 533,5 тысяч тенге;";
подпункты 1), 2), 5), 6) пункта 5 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 92 017 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19 926,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14 340 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 57 750,8 тысяч тенге;
2) затраты – 92 999,4 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-982,4) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 982,4 тысяч тенге.";
подпункты 1), 2, 5), 6) пункта 6 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 98 784,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 655 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 88 129,8 тысяч тенге;

Шортанды аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 7С-35/2 "2023-2025 жылдарға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2023 жылғы 2 маусымдағы № 8С-5/2 шешімі
Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 7С-35/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақтың 1), 2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 688 277,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 45 862 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 690 мың теңге;
трансферттер түсімі – 640 725,7 мың теңге;
2) шығындар – 688 511,7 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-234) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 234 мың теңге.";
2 тармақтың 2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 210 891,6 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1 364,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 364,6 мың теңге.";
3 тармақтың 1), 2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 138 151 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 18 998 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 500 мың тенге;
трансферттер түсімі – 118 653 мың теңге;
2) шығындар – 142 394,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-4 243,4) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 243,4 мың теңге.";
4 тармақтың 1), 2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 214 533,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 593,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 207 640,2 мың теңге;
2) шығындар – 214 533,5 мың теңге;";
5 тармақтың 1), 2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 92 017 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 19 926,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 14 340 мың теңге;
трансферттер түсімі – 57 750,8 мың теңге;
2) шығындар – 92 999,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-982,4) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 982,4 мың теңге.";
6 тармақтың 1), 2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 98 784,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 655 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 88 129,8 мың теңге;

2) затраты – 100 725,8 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-1 941) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 941 тысяч тенге.";
подпункты 1), 2), 5), 6) пункта 7 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 62 005 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 961 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 56 044 тысяч тенге;
2) затраты – 63 505 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-1 500) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 500 тысяч тенге.";
подпункты 1), 2), 5), 6) пункта 8 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 59 178 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 506 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 49 672 тысяч тенге;
2) затраты – 61 413 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-2 235) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 235 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 9 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 85 301 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 695 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 150 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 82 456 тысяч тенге;";
подпункты 1), 2), 5), 6) пункта 10 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 150 464,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 485,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 70 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 145 408,6 тысяч тенге;
2) затраты – 151 164,5 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-700) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 700 тысяч тенге.";
подпункты 1), 2), 5), 6) пункта 11 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 46 644,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 473 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 44 171,2 тысяч тенге;
2) затраты – 47 564,2 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-920) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 920 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 35 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Шортандинского районного маслихата Г.Садвокасова
Приложение 1 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 8С-5/2

2) шығындар – 100 725,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1 941) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 941 мың теңге.";
7 тармақтың 1), 2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 62 005 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 961 мың теңге;
трансферттер түсімі – 56 044 мың теңге;
2) шығындар – 63 505 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1 500) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 500 мың теңге.";
8 тармақтың 1), 2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 59 178 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 506 мың теңге;
трансферттер түсімі – 49 672 мың теңге;
2) шығындар – 61 413 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-2 235) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 235 мың теңге.";
9 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 85 301 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 695 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 150 мың теңге;
трансферттер түсімі – 82 456 мың теңге;";
10 тармақтың 1), 2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 150 464,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 485,9 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 70 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 145 408,6 мың теңге;
2) шығындар – 151 164,5 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-700) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 700 мың теңге.";
11 тармақтың 1), 2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 46 644,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 473 мың теңге;
трансферттер түсімі – 44 171,2 мың теңге;
2) шығындар – 47 564,2 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-920) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 920 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 35 қосымшалары осы шешімнің шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шортанды аудандық мәслихатының төрайымы Г.Сәдуақасова
Шортанды аудандық
мәслихатының

500
на освещение улиц в населенных пунктах Новокубанского сельского округа
1215
на освещение улиц в населенных пунктах сельского округа Бозайгыр
10000
на благоустройство поселка Шортанды
141739
на благоустройство Дамсинского сельского округа
1600
на благоустройство Пригородного сельского округа
24700
на благоустройство Новокубанского сельского округа
3420
на благоустройство сельского округа Бектау
5500
на благоустройство сельского округа Бозайгыр
7900
на благоустройство Раевского сельского округа
2300
на благоустройство Новоселовского сельского округа
100
на благоустройство Андреевского сельского округа
8000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог поселка Шортанды
9203
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бозайгыр
5000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Пригородного сельского округа
25045
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Андревского сельского округа
500
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Новокубанского сельского округа
965
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Раевского сельского округа
1000
на средний ремонт автомобильных дорог сельского округа Бектау
30249,8
на средний ремонт автомобильных дорог Андреевского сельского округа
24000
на средний ремонт автомобильных дорог Новоселовского сельского округа
21914,8
на средний ремонт автомобильных дорог Петровского сельского округа
10000
на обеспечение санитарии в Новокубанском сельском округе
286
на обеспечение санитарии поселка Шортанды
1000
на обеспечение санитарии в Дамсинском сельском округе
500
на обеспечение санитарии в Пригородном сельском округе
1200
на содержание аппарата акима Пригородного сельского округа
7439,6
на содержание аппарата акима сельского округа Бектау
10789
на содержание аппарата акима Раевского сельского округа
7683
на содержание аппарата акима поселка Шортанды
23731,7
на содержание аппарата акима Петровского сельского округа
15544
на содержание аппарата акима сельского округа Бозайгыр
17525,8
на содержание аппарата акима Дамсинского сельского округа
36980
на содержание аппарата акима Новокубанского сельского округа
8442,2
на содержание аппарата акима поселка Жолымбет
4033
на содержание аппарата акима Новоселовского сельского округа
8895,4
на содержание аппарата акима Андреевского сельского округа
3192
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому сельского округа Бектау
1957
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому Раевского сельского округа
478
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому поселка Шортанды

500
Новокубанка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
1215
Бозайғыр ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
10000
Шортанды кентін абаттандыруға
141739
Дамса ауылдық округін абаттандыруға
1600
Пригородный ауылдық округін абаттандыруға
24700
Новокубанка ауылдық округін абаттандыруға
3420
Бектау ауылдық округін абаттандыруға
5500
Бозайғыр ауылдық округін абаттандыруға
7900
Раевка ауылдық округін абаттандыруға
2300
Новоселовка ауылдық округін абаттандыруға
100
Андреевка ауылдық округін абаттандыруға
8000
Шортанды кентінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
9203
Бозайғыр ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
5000
Пригородный ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
25045
Андреевка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
500
Новокубанка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
965
Раевка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1000
Бектау ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
30249,8
Андреевка ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
24000
Новоселовка ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
21914,8
Петровка ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
10000
Новокубанка ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
286
Шортанды кентінің санитариясын қамтамасыз етуге
1000
Дамса ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
500
Пригородный ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
1200
Пригородный ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
7439,6
Бектау ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
10789
Раевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
7683
Шортанды кенті әкімінің аппаратын ұстауға
23731,7
Петровка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
15544
Бозайғыр ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
17525,8
Дамса ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
36980
Новокубанка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
8442,2
Жолымбет кенті әкімінің аппаратын ұстауға
4033
Новоселовка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
8895,4
Андреевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
3192
Бектау ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
1957
Раевка ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
478
Шортанды кентінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге

2754
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому сельского округа Бозайгыр
2825
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому Дамсинского сельского округа
746
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому Новокубанского сельского округа
860
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому поселка Жолымбет
3453
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому Андреевского сельского округа
445

2754
Бозайғыр ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
2825
Дамса ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
746
Новокубанка ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
860
Жолымбет кентінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
3453
Андреевка ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
445