Об утверждении плана по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 годы
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 27 сентября 2023 года № 65. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О пастбищах", Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый план по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Алгинского
районного маслихата
М. Тулеуов
Утвержден решением Алгинского районного маслихата от 27 сентября 2023 года № 65
План по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 годы
Общие сведения
План по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год (далее - План) разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Приказом заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15090), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11064).
План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ и учитываются традиции выпаса сельскохозяйственных животных.
В составе плана по управлению пастбищами и их использованию:
1) схему (карту) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов; (приложение 1-13)
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов; (приложение 14)
3) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры; (приложение15-27)

Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарын бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 қыркүйектегі № 65 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына және Қазақстан Республикасының "Жайылымдар туралы" Заңының 8 бабының 1) тармақшасына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса беріліп отырған Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алға аудандық
мәслихатының төрағасы
М. Тулеуов
Алға аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 65 шешімімен бекітілген
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
Жалпы мәліметтер
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі - жоспар) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары-Қазақстан Республикасының Ауылшаруашылығы министрінің 2017 жылдың 24 сәуірдегі №173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №15090 тіркелген), Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 14 сәуірдегі № 3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына жүктеменің рұқсат етілген шекті нормасын бекіту туралы" бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 11064 тіркелген) сәйкес әзірленді.
Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, жемшөпке қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозуы процестерін болғызбау мақсатында қабылданады және ауыл шаруашылығы жануарларын жаю дәстүрі ескеріледі.
Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар құрамында:
1) құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы; (картасы) (1-13-қосымшалар)
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары; (14-қосымша)
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта; (15-27-қосымшалар)

4) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при городе районного значения, поселке, селе, сельском округе; (приложение 28-40)
5) схему доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды; (приложение 41-53)
6) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища; (приложение 54-66)
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных; (приложение 67)
8) иные требования, необходимые для рационального использования пастбищ на соответствующей административно-территориальной единице.
Информация по всем категориям земель района (приложение 68)
Информация по ветеринарно-санитарным объектам на территории района (приложение 69)
План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно-санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев - пастбищепользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, сведений о сервитутах для прогона скота и иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
Район является одним из агропромышленных регионов области, обладающий потенциалом земельных ресурсов. Основным направлением развития экономики Алгинского района является сельскохозяйственное производство и его составляющие животноводство и растениеводство. В районе развито мясное и молочное скотоводство. Составляющей устойчивого развития отрасли является рациональное использование земель сельскохозяйственного значения.
Рациональное использование земель сельскохозяйственного назначения - это обеспечение собственниками земельных участков и землепользователями в процессе производства сельскохозяйственной продукции максимального эффекта в осуществлении целей землепользования с учетом охраны земель и оптимального взаимодействия с природными факторами, способами, не приводящими к существенному снижению плодородия почв и мелиоративного состояния земель.
Главной задачей для пастбище пользователей является эффективное использование пастбищ без их деградации.

4) аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің жанында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы; (28-40-қосымшалар)
5) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, копандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы; (41-53-қосымшалар)
6) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы; (54-66-қосымшалар)
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және жылжытудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік кесте; (67-қосымша)
8) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте жайылымдарды ұтымды пайдалану үшін қажетті өзге де талаптарды қамтиды.
Ауданның барлық жер санаттары бойынша ақпарат (68-қосымша)
Ауданның аумағындағы ветеринариялық-санитарлық объектілері бойынша ақпарат (69-қосымша)
Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтер, ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы мәліметтер, иелерін – жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер, екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері, малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер, мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар берген өзге де деректер ескеріле отырып қабылданған.
Аудан облыс көлеміндегі бірден бір жер ресурсына ие, мүмкіндігі бар агроөнекәсіптік аймақ болып табылады.
Алға ауданының негізгі эконмикалық дамуы болып ауылшаруашылық саласы оның құрамы мал шаруашылығы және өсімдік саласы. Ауданда етті және сүтті мал шаруашылығы дамытылуда.
Саланың тұрақты өркендеуі ауылшаруашылық жерлерін тиімді пайдалану бағытында құрылады. Ауыл шаруашылық жерлерін тиімді пайдалану- бұл ауылшаруашылық өнімдерін өндіру барысында жер пайдаланушылар мен жер иегерлерінің жерлердің топырақ құнарлылығын және мелиоративтік жағдайын жоғалтпай жер құнарлығын қорғай отырып, табиғи факторларды ұтымды пайдалана жердің бар мүмкіншілігін пайдалану болып табылады.

В связи с этим, акиматом Алгинского района, акиматами сельских округов разработан План по управлению пастбищами и их использованию на 2023-2024 год, схемы пастбищеоборотов для сельскохозяйственных формирований и населения, что позволит обеспечить потребность в кормах и предотвратить процесс деградации пастбищ.
Алгинский район создан в 1933 году. Расположен у реки Илек в северо-западной части Актюбинской области. На севере граничит с Актюбинским районом, на северо-западе район граничит с Мартукским и Кобдинским районами, на северо- востоке с Каргалинским, на юге с Мугалжарским и на юго-западе с землями Темирского района, на востоке с Хромтауским районом.
По администиративно-территориальному делению Алгинский район разделен на 12 сельских округов и городской округ, состоящих из 30 сельских населенных пунктов и города Алга. Административным центром района является г.Алга. Расстояние от районного до областного центра г.Актобе составляют 40 км. Связь с областным центром осуществляется по автомобильной дороге республиканского значения "Актобе-Атырау" граница РФ и по железной дороге. В структуре народного хозяйства преобладающее место занимает сельское хозяйство.
Территория района.
По состоянию на 1 января 2023 года земельный фонд Алгинского района составляет 750672 га в.т.ч земли используемые землевладельцами других районов 19429 га, земли используемые землепользователями и землевладельцами Алгинского района 731268 га.
- земли сельскохозяйственного назначения – 531,2 тыс. га
из них пастбища района составляют- 393 тыс. га.
По размещению природно-хозяйственных зон Актюбинской области подразделяют на 4 зоны, Алгинский район находится во второй зоне. Ведущими отраслями сельского хозяйства этой зоны являются животноводство и земледелие. Основное направление района мясомолочное животноводство с хорошо развитым кормовым и зерновым хозяйством. В системе земледелия возделываются пшеница, ячмень, просо,овес, масличные культуры, многолетние и однолетние кормовые травы для обеспечения животноводства грубыми и сочными кормами. На землях сельскохозяйственного назначения, с интенсивным развитием животноводства увеличивается использование пастбищных угодий.
Площадь пастбищ на землях сельскохозяйственного назначения, закрепленных за сельскохозяйственными агроформированиями на 2020 года составила 393 тыс.га.
Содержание скота в районе полустойловое. Пастбищный период начинается в середины апреля - начале мая и заканчивается в конце октября-начале ноября. Зимнее содержание скота стойловое. Корма на стойловый период заготавливаются с природных сенокосов и косимых пастбищ, с участков коренного улучшения, а так же отходов зернового хозяйства и кормовых травяных посевов.

Жайылымды пайдаланушылардың басты міндеті жайылымды аздырмай тиімді пайдалану. Осыған байланысты Алға ауданының әкімдігі, ауылдық округ әкімдігі осы саладағы мемлекеттік органдармен елді-мекендерге ауылшаруашылық құрылымдар үшін жайылымдықты пайдалану барысында оның азуына жол берілмей, қажетті мал азығын жасақтауды қамтамасыз етілуіне жайылымдықты пайдалану сызбасы мен 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдықты басқару және оның пайдалануының жоспарын жасақтайды.
Алға ауданы 1933 жылы құрылған.Ақтөбе облысының солтүстік батыс бөлігінде Елек өзенін бойлай орналасқан. Солтүстігінде Ақтөбе ауданымен, солтүстік батысында Мәртөк және Қоба аудандарымен, сотүстік шығысында Қарғалы, оңтүстігінде Мұғалжар, оңтүстікбатысында Темір ауданы, шығысында Хромтау ауданымен шекаралас.
Әкімшілік-аумақтық бөлініс бойынша Алға ауданында 12 ауылдық округ және Алға қаласымен қоса, 30 елді - мекендер орналасқан.Административтік орталығы Алға қаласы. Аудан орталығы облыс орталығы Ақтөбе қаласынан 40 шақырым қашықтықта. Облыс орталығымен байланыс республикалық маңызы бар "Актобе-Атырау" РФ шекарасына қарай тас жол арқылы және темір жол арқылы. Халықтық шаруашылық жүргізу құрылымында аса басымдылық ауыл шаруашылығы.
Аудан аумағы.
2023 жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша Алға ауданының жер көлемі 750697 гектар оның ішінде 19429 га басқа аудан пайдалануындағы жерлер ал аудан пайдалануы айналымындағы жерлер көлемі 731268 гектарды құрайды. Ондағы ауылшаруашылық жерлері –531,2 мың га болса оның 393 мың гектары жайылымдық жерлер.
Ақтөбе облысы табиғи-шаруашылық аймағына сәйкес 4 аймаққа бөлінген, Алға ауданы 2 аймақ белдеуінде орналасқан.
Бұл аймақтың ауылшаруашылық бағыты мал мен өсімдік шаруашылығы. Мал шаруашылығының негізгі бағыты ет, сүт өнімдері шығарылатын шаруашылықтар болғандықтан, мал азығы шөп дақылдары мен дәнді дақылдар өндіру шаруашылықтары дамыған. Өсімдік шаруашылығында бидай, арпа, тары, сұлы, майлы дақылдар және көп жылдық, бір жылдық екпе шөптер мал шаруашылығын азықпен қамтамасыз ету жолға қойылған. Ауыл шаруашылық жерлерінде мал шаруашылығы өркендеп өсуіне сәйкес жайылымдық жерлерді тиімді пайдалану кеңінен таралуда. 2022 жылғы жер есебіне сәйкес ауыл шаруашылық құрылымдарына бекітілген жайылымдық жер көлемі 393 мың гектарды құрады.
Ауданда мал жартылай қорада ұсталады. Жайылымдық мерзім сәурдің ортасы-мамыр айының басынан басталып қазан айынан қараша айының ортасында аяқталады. Қыста малды қорада ұстау. Қоралық мерзімге мал азығы шөп дайындау табиғи шабындықтар мен шабылатын жайылымдықтардан түбегейлі жақсартылғанучаскелерден сонымен қатар дәнді дақылдар орудағы қалдықтармен екпе шөп егістерінен әзірленеді.

Приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема (карта) расположения пастбищ на территории города Алга в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Список собственников и землепользователей земельных участков, прилагаемый к схеме (карте) расположения пастбищ на территории города Алга
Таблица № 1
Наименование землепользователей земельных участков
Площадь пастбищ, га
Наличие скота
тыс.гол/га
Потребность пастбищ,
га
Излишки пастбищ, га
1
КХ"Азамат-Д"
15

Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 1 қосымша
Алға қаласы аумағында меншік иелерінің және жер пайдаланушылардың жер учаскелерінің құқық белгілейтін құжаттары негізінде, жер санаттары бойынша,жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Алға қаласы бойынша жайылымдардың орналасу схемасына (картасына) қоса берілген меншік иелерінің және жер пайдаланушылардың тізімі
№ 1 кесте
Же р пайдаланушылар атауы
Жайылым алаңы, га
Қолда бар мал басы мың гол/мың га.
Қажетті жайылым,
га
Артық жайылым, га
1
ШҚ "Азамат-Д"
15

Приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Акайского сельского округа в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Список собственников и землепользователей земельных участков, прилагаемый к схеме (карте) расположения пастбищ на территории Акайского сельского округа
Таблица № 1 .
Наименование землепользователей земельных участков
Площадь пастбищ, га
Наличие скота
(тыс.голов)
Потребность пастбищ,
(тыс.га)
Излишки пастбищ, (тыс.га)
1
к/х "Абылай"

Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 4 қосымша
Ақай ауылдық округі аумағында меншік иелерінің және жер пайдаланушылардың жер учаскелерінің құқық белгілейтін құжаттары негізінде,жер санаттары бойынша,жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Ақай ауылдық округі бойынша жайылымдардың орналасу схемасына (картасына) қоса берілген меншік иелерінің және жер пайдаланушылардың тізімі
№ 1 кесте
Жер пайдаланушыатауы
Жайылым алаңы, га
Қолда бар мал басы
мың,гол/мың.га
Қажетті жайылым
га
Артық жайылымга
1
к/х "Абылай"

16953
8200
+8753
Приложение 14 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Приемлемые схемы пастбищеоборотов Схема пастбищеоборотов, приемлемая для Алгинского района
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2023
Весенне-летний сезон 1
Летний сезон 2
Осеннийсезон 3
Отдыхающий загон
2024
Отдыхающий загон
Весенне-летний сезон 1
Летний
сезон 2
Осенний
сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 15 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ,в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры в границах города Алга
Приложение 16 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры в границах Бестамакского сельского округа
Приложение 17 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры в границах Бескоспинского сельского округа
Приложение 18 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры в границах Акайского сельского округа
Приложение 19 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры в границах Каракудыкского сельского округа
Приложение 20 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры в границах Карахобдинского сельского округа
Приложение 21 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры в границах Карабулакского сельского округа

16953
8200
+8753
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 14 қосымша
Жайылымдар айналысының қолайлы схемасы Алға ауданы үшін қолайлы жайылымдар айналысы
жылдар
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2023
Көтемгі-жазғымаусым 1
Жазғы
маусым 2
Күзгі
маусым 3
Демалатын загон
2024
Демалатын загон
Көктемгі-жазғымаусым 1
Жазғы
маусым 2
Күзгі
маусым 3
ескерту: 1, 2, 3, 4 –загондарды жыл бойына кезекпен пайдалану.
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 15 қосымша
Алға қаласының аумағындағыжайылымдардың,оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген Карта
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 16 қосымша
Бестамақ ауылдық округі умағындағы жайылымдардың,оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген Карта
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 17 қосымша
Бесқоспа ауылдық округі умағындағы жайылымдардың,оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген Карта
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 18 қосымша
Ақай ауылдық округі умағындағы жайылымдардың,оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген Карта
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 19 қосымша
Қарақұдық ауылдық округі умағындағы жайылымдардың,оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген Карта
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 20 қосымша
Қарақобда ауылдық округі умағындағы жайылымдардың,оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген Карта
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 21 қосымша
Қарабұлақ ауылдық округі умағындағы жайылымдардың,оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген Карта

Приложение 22 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры в границах Карагашского сельского округа
Приложение 23 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры в границах Тамдинского сельского округа
Приложение 24 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры в границах Токмансайского сельского округа
Приложение 25 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры в границах Сарыхобдинского сельского округа
Приложение 26 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры в границах Маржанбулакского сельского округа
Приложение 27 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 20223-2024 год
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры в границах Ушкудыкского сельского округа
Приложение 28 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, объектов пастбищной инфраструктуры города Алга в границах отгонных земельных участков
Приложение 29 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, объектов пастбищной инфраструктуры Бестамакского сельского округа в границах отгонных земельных участков
Приложение 30 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, объектов пастбищной инфраструктуры Бескоспинского сельского округа в границах отгонных земельных участков

Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 22 қосымша
Қарағаш ауылдық округі умағындағы жайылымдардың,оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген Карта
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 23 қосымша
Тамды ауылдық округі умағындағы жайылымдардың,оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 24 қосымша
Тоқмансай ауылдық округі умағындағы жайылымдардың,оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 25 қосымша
Сарықобда ауылдық округі умағындағы жайылымдардың,оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 26 қосымша
Маржанбұлақ ауылдық округі умағындағы жайылымдардың,оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 27 қосымша
Үшқұдық ауылдық округі умағындағы жайылымдардың,оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 28 қосымша
Шалғайдағы жер учаскелері шекарасындағы Алға қаласының жайылымдарының, жайылым инфрақұрылымы объектілерінің сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдарының схемасы
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 29 қосымша
Шалғайдағы жер учаскелері шекарасындағы Бестамақ ауылдық округінің жайылымдарының, жайылым инфрақұрылымы объектілерінің сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдарының схемасы
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 30 қосымша
Шалғайдағы жер учаскелері шекарасындағы Бесқоспа ауылдық округінің жайылымдарының, жайылым инфрақұрылымы объектілерінің сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдарының схемасы

Приложение 31 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, объектов пастбищной инфраструктуры Акайского сельского округа в границах отгонных земельных участков
Приложение 32 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, объектов пастбищной инфраструктуры Каракудыкского сельского округа в границах отгонных земельных участков
Приложение 33 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, объектов пастбищной инфраструктуры Карахобдинского сельского округа в границах отгонных земельных участков
Приложение 34 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, объектов пастбищной инфраструктуры Карабулакского сельского округа в границах отгонных земельных участков
Приложение 35 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, объектов пастбищной инфраструктуры Карагашского сельского округа в границах отгонных земельных участков
Приложение 36 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, объектов пастбищной инфраструктуры Тамдинского сельского округа в границах отгонных земельных участков
Приложение 37 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, объектов пастбищной инфраструктуры Токмансайского сельского округа в границах отгонных земельных участков
Приложение 38 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, объектов пастбищной инфраструктуры Сарыхобдинского сельского округа в границах отгонных земельных участков
Приложение 39 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, объектов пастбищной инфраструктуры Маржанбулакского сельского округа в границах отгонных земельных участков

Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 31 қосымша
Шалғайдағы жер учаскелері шекарасындағы Ақай ауылдық округінің жайылымдарының, жайылым инфрақұрылымы объектілерінің сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдарының схемасы
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 32 қосымша
Шалғайдағы жер учаскелері шекарасындағы Қарақұдық ауылдық округінің жайылымдарының, жайылым инфрақұрылымы объектілерінің сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдарының схемасы
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 33 қосымша
Шалғайдағы жер учаскелері шекарасындағы Қарақобда ауылдық округінің жайылымдарының, жайылым инфрақұрылымы объектілерінің сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдарының схемасы
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 34 қосымша
Шалғайдағы жер учаскелері шекарасындағы Қарабұлақ ауылдық округінің жайылымдарының, жайылым инфрақұрылымы объектілерінің сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдарының схемасы
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 35 қосымша
Шалғайдағы жер учаскелері шекарасындағы Қарағаш ауылдық округінің жайылымдарының, жайылым инфрақұрылымы объектілерінің сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдарының схемасы
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 36 қосымша
Шалғайдағы жер учаскелері шекарасындағы Тамды ауылдық округінің жайылымдарының, жайылым инфрақұрылымы объектілерінің сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдарының схемасы
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 37 қосымша
Шалғайдағы жер учаскелері шекарасындағы Тоқмансай ауылдық округінің жайылымдарының, жайылым инфрақұрылымы объектілерінің сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдарының схемасы
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 38 қосымша
Шалғайдағы жер учаскелері шекарасындағы Сарықобда ауылдық округінің жайылымдарының, жайылым инфрақұрылымы объектілерінің сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдарының схемасы
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 39 қосымша
Шалғайдағы жер учаскелері шекарасындағы Маржанбұлақ ауылдық округінің жайылымдарының, жайылым инфрақұрылымы объектілерінің сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдарының схемасы

Приложение 40 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, объектов пастбищной инфраструктуры Ушкудыкского сельского округа в границах отгонных земельных участков
Приложение 41 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам в границах города Алга
Приложение 42 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам в границах Бестамакского сельского округа
Приложение 43 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам в границах Бескоспинского сельского округа
Приложение 44 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам в границах Акайского сельского округа
Приложение 45 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам в границах Каракудыкского сельского округа
Приложение 46 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам в границах Карахобдинского сельского округа
Приложение 47 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам в границах Карабулакского сельского округа
Приложение 48 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам в границах Карагашского сельского округа
Приложение 49 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам в границах Тамдинского сельского округа
Приложение 50 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам в границах Токмансайского сельского округа
Приложение 51 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам в границах Сарыхобдинского сельского округа

Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 40 қосымша
Шалғайдағы жер учаскелері шекарасындағы Үшқұдық ауылдық округінің жайылымдарының, жайылым инфрақұрылымы объектілерінің сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдарының схемасы
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 41 қосымша
Алға қаласы аумағындағы су көздеріне жайылым пайдаланушылардың қол жеткізу схемасы
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 42 қосымша
Бестамақ ауылдық округі аумағындағы су көздеріне жайылым пайдаланушылардың қол жеткізу схемасы
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 43 қосымша
Бесқоспа ауылдық округі аумағындағы су көздеріне жайылым пайдаланушылардың қол жеткізу схемасы
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 44 қосымша
Ақай ауылдық округі аумағындағы су көздеріне жайылым пайдаланушылардың қол жеткізу схемасы
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 45 қосымша
Қарақұдық ауылдық округі аумағындағы су көздеріне жайылым пайдаланушылардың қол жеткізу схемасы
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 46 қосымша
Қарақобда ауылдық округі аумағындағы су көздеріне жайылым пайдаланушылардың қол жеткізу схемасы
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 47 қосымша
Қарабұлақ ауылдық округі аумағындағы су көздеріне жайылым пайдаланушылардың қол жеткізу схемасы
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 48 қосымша
Қарағаш ауылдық округі аумағындағы су көздеріне жайылым пайдаланушылардың қол жеткізу схемасы
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 49 қосымша
Тамды ауылдық округі аумағындағы су көздеріне жайылым пайдаланушылардың қол жеткізу схемасы
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 50 қосымша
Тоқмансай ауылдық округі аумағындағы су көздеріне жайылым пайдаланушылардың қол жеткізу схемасы
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 51 қосымша
Сарықобда ауылдық округі аумағындағы су көздеріне жайылым пайдаланушылардың қол жеткізу схемасы

Приложение 52 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам в границах Маржанбулакского сельского округа
Приложение 53 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам в границах Ушкудыкского сельского округа
Приложение 54 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Сведения о перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных населения в границах города Алга
найменование населенных пуктов
Наличие скота,га
Потребность пастбищ,га
Площадь, га
Нехватка/излишки пастищ, га
1
г.Алга- КРС
г.Алга – МРС
г.Алга - лошади
1560гол.*0,8*8 га=9984 га
1530гол.*0,1*8 га= 1224 га
0,110 бас.*1*8 га = 0,800 га
9984 +1224 +800= 12008 га
6720
12008га-6720га= - 5288
2
Подхоз– КРС
Подхоз - МРС
0,310 бас.*0,8*8 га=1984 га
1100 бас*0,1*8 га=0,880 га
1984 +880= 2864 га
539
2864 га-539 га = -2325га
Приложение 55 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Сведения о перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных населения в границах Бестамакского сельского округа
Таблица № 3.
найменование населенных пунктов
Наличие скота
Потребность пастбищ, га
Наименование землепользователей земельных участков
Площадь, га
Нехватка/излишки пастищ, га
1
с.Бестамак - КРС
с.Бестамак – МРС
с.Бестамак - лошади
0,856 гол.*0,8*8 га/гол.=5478 га
1014 гол*0,1*8 га/гол= 0,811 га
0,115 гол.*1*8 гол/га= 0,920 га
5478 га +0,811га +0,920 га = 7209 га
7380
7380 га-7209га= +171 га
2
с.Бескоспа – КРС
с.Бескоспа – МРС
с.Бескоспа - лошади
0,349 гол.*0,8*8 га/гол.=2233 га
0,772 гол*0,1*8 га/гол=0,617 га
0,066 гол*1*8 га/гол=0,528 га
2233 га +0,617 га +0,528 га =3378 га
2393
2393 га-3378 га= -985га
Приложение 56 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Сведения о перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных населения в границах Бескоспинского сельского округа
Таблица № 3
Найменование населенных пунктов
Наличие скота
Потребность пастбищ, га
Площадь, га
Нехватка/излишки пастищ, га
1
с.Есет батыр Көкіұлы - КРС
с.Есет батыр Көкіұлы – МРС
с.Есет батыр Көкіұлы - лошади
1033 гол.*0,8*8 га/гол.=6611 га
2093 гол*0,1*8 га/гол= 1674 га
0,107 гол.*1*8 гол/га= 0,856 га

Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 52 қосымша
Маржанбұлақ ауылдық округі аумағындағы су көздеріне жайылым пайдаланушылардың қол жеткізу схемасы
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 53 қосымша
Үшқұдық ауылдық округі аумағындағы су көздеріне жайылым пайдаланушылардың қол жеткізу схемасы
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 54 қосымша
Алға қаласының аумағында халықтың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу туралы мәліметтер
Елді мекен атауы
Қолда бар мал басы, мың гол/га
Қажетті жайылым,га
Жайылым алаңы, га
Жетіспейтін/артық жайылым, га
1
Алға қаласы- мүйізді ірі қара
Алға қаласы – мүйізді ұсақ мал
Алға қаласы - жылқы
1560гол.*0,8*8 га=9984 га
1530гол.*0,1*8 га= 1224 га
0,110 бас.*1*8 га = 0,800 га
9984 +1224 +800= 12008 га
6720
12008га-6720га= - 5288
2
Подхоз ауылы – мүйізді ірі қара
Подхоз ауылы – мүйізді ұсақ мал
0,310 бас.*0,8*8 га=1984 га
1100 бас*0,1*8 га=0,880 га
1984 +880= 2864 га
539
2864 га-539 га = -2325га
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 55 қосымша
Бестамақ ауылдық округініңаумағында халықтың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу туралы мәліметтер
Елді мекен атауы
Қолда бар мал басы
Қажетті жайылым, га
Жайылым алаңы, га
Жетіспейтін/артық жайылым, га
1
с.Бестамак - МІҚ
с.Бестамак – МҰМ
с.Бестамак - Жылқы
0,856 гол.*0,8*8 га/гол.=5478 га
1014 гол*0,1*8 га/гол= 0,811 га
0,115 гол.*1*8 гол/га= 0,920 га
5478 га +0,811га +0,920 га = 7209 га
7380
7380 га-7209га= +171 га
2
с.Бескоспа – МІҚ
с.Бескоспа – МҰМ
с.Бескоспа - Жылқы
0,349 гол.*0,8*8 га/гол.=2233 га
0,772 гол*0,1*8 га/гол=0,617 га
0,066 гол*1*8 га/гол=0,528 га
2233 га +0,617 га +0,528 га =3378 га
2393
2393 га-3378 га= -985га
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 56 қосымша
Бесқоспа ауылдық округініңаумағында халықтың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу туралы мәліметтер
Елді мекен атауы
Қода бар мал басы
Қажетті жайылым, га
жайылым алаңы, га
Жетіспейтін/артық жайылым, га
1
с.Есет батыр Көкіұлы – мүйізді ірі қара
с.Есет батыр Көкіұлы – мүйізді ұсақ мал
с.Есет батыр Көкіұлы - жылқы
1033 гол.*0,8*8 га/гол.=6611 га
2093 гол*0,1*8 га/гол= 1674 га
0,107 гол.*1*8 гол/га= 0,856 га

6611 га +1674 га +0,856 га = 9141 га
7641га
9141 га-7641га= - 1500 га
2
с.Кызыл ту – КРС
с.Кызыл ту – МРС
с.Кызыл ту - лошади
0,209 гол.*0,88,5 га/гол.=1 623 га
116 гол*1,7 га/гол=221 га
20 гол*10,2 га/гол=235 га
1623 га +221 га +235 га =2079 га
1660
2079 га-1660 га= -419 га
Приложение 57 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Сведения о перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных населения в границах Акайского сельского округа
Таблица № 3
Найменование населенных пунктов
Наличие скота тыс.гол./тыс.га
Потребность пастбищ, тыс/га
Площадь, га
Нехватка/излишки пастищ, га
1
КРС - 730 гол.(с.Акай)
МРС – 2129 гол. (с.Акай)
Лошади – 178 гол. (с.Акай)
0,730 гол.*0,8*8,0 га/гол.= 4 672 га
2129 гол*0,1*8,0 га/гол= 1703 га
0,178 гол.*1*8,0 гол/га= 1424 га
4672 га +1703 га +1424 га = 7800 га
5886
5886 га-7800 га= - 1914 га
2
КРС – 149 гол. (с.Култабан)
МРС– 1136 гол. (с.Култабан)
Лошади –38 гол.(с.Култабан)
0,149 гол.*0,8*8,0 га/гол.= 0,954 га
1136 гол*0,1*8,0 га/гол= 0,909 га
0,038 гол*1*8,0 га/гол= 0,304 га
0,945 га+0,909 га+0,304 га
=2167 га
4086
4086 га-2167 га= + 1909 га
Приложение 58 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Сведения о перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных населения в границах Каракудукского сельского округа
Таблица № 3
Найменование населенных пунктов
Наличие скота
Потребность пастбищ, га
Площадь, га
Нехватка/излишки пастищ, га
1
с.Каракудук - КРС
с.Каракудук – МРС
с.Каракудук - лошади
0,381 гол.*0,8*8,0 га/гол.=2438 га
0,514 гол*0,1*8,0 га/гол= 0,411 га
0,029 гол.*1*8,0 гол/га= 0,232 га
2438 га +0,411 га +0,232 га = 3081 га
4849 га
4849 га-3081 га= +1767 га
2
с.Коктогай – КРС
с.Коктогай– МРС
с.Коктогай - лошади
0,536 гол.*0,8*8,0 га/гол.=3430 га
0,392 гол*0,1*8,0 га/гол= 0,313 га
0,074 гол*1*8,0 га/гол=0,592 га
3430 га +0,313 га +0,592 га =4318 га
3702 га
3702 га-4318 га= -1246 га
3
с.Тіккайын – КРС
с.Тіккайын– МРС
с.Тіккайын - лошади
0,441 гол.*0,8*8,0 га/гол.=2822 га
0,473 гол*0,1*8,0 га/гол=0,378 га
0,022 гол*1*8,0 га/гол=0,176 га
2822 га +0,378 га +0,176 га =3376 га
2304 га
2304 га-3376 га= -1072 га
Приложение 59 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Сведения о перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных населения в границах Карахобдинского сельского округа
Таблица № 3
Найменование населенных пунктов
Наличие скота
Потребность пастбищ, га
Площадь, га
Нехватка/излишки пастищ, га
1
с.Карахобда - КРС
с.Карахобда – МРС
с.Карахобда - лошади

6611 га +1674 га +0,856 га = 9141 га
7641га
9141 га-7641га= - 1500 га
2
с.Кызыл ту –
мүйізді ірі қара
с.Кызыл ту – мүйізді ұсақ мал
с.Кызыл ту - жылқы
0,209 гол.*0,88,5 га/гол.=1 623 га
116 гол*1,7 га/гол=221 га
20 гол*10,2 га/гол=235 га
1623 га +221 га +235 га =2079 га
1660
2079 га-1660 га=-419 га
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 57 қосымша
Ақай ауылдық округініңаумағында халықтың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу туралы мәліметтер
Елді мекен атауы
Қолда бар мал басы тыс.гол./тыс.га
Қажетті жайылым,га
Жайылым алаңы, га
Жетіспейтін/артық жайылым, га
1
Мүйізді ірі қара - 730 гол.(с.Ақай)
Мүйізді ұсақ мал – 2129 гол. (с.Ақай)
Жылқы – 178 гол. (с.Ақай)
0,730 гол.*0,8*8,0 га/гол.= 4 672 га
2129 гол*0,1*8,0 га/гол= 1703 га
0,178 гол.*1*8,0 гол/га= 1424 га
4672 га +1703 га +1424 га = 7800 га
5886
5886 га-7800 га= - 1914 га
2
Мүйізді ірі қара – 149 гол. (с.Көлтабан)
Мүйізді ұсақ мал– 1136 гол. (с.Көлтабан)
Жылқы –38 гол.(с.Көлтабан)
0,149 гол.*0,8*8,0 га/гол.= 0,954 га
1136 гол*0,1*8,0 га/гол=0,909 га
0,038 гол*1*8,0 га/гол= 0,304 га
0,945 га+0,909 га+0,304 га
=2167 га
4086
4086 га-2167 га= + 1909 га
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 58 қосымша
Қарақұдық ауылдық округініңаумағында халықтың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу туралы мәліметтер
Елді мекен атауы
Қолда бар мал басы
Қажетті жайылым, га
Жайылым алаңы, га
Жетіспейтін/ артық, жайылым,га
1
с.Қаракұдық – мүйізді ірі қара
с.Қарақұдуқ – Мүйізді ұсақ мал
с.Қарақұдық - жылқы
0,381 гол.*0,8*8,0 га/гол.=2438 га
0,514 гол*0,1*8,0 га/гол= 0,411 га
0,029 гол.*1*8,0 гол/га= 0,232 га
2438 га +0,411 га +0,232 га = 3081 га
4849 га
4849 га-3081 га= +1767 га
2
с.Көктоғай – мүйізді ірі қара
с.Көктоғай-
мүйізді ұсақ мал
с.Көктоғай - жылқы
0,536 гол.*0,8*8,0 га/гол.=3430 га
0,392 гол*0,1*8,0 га/гол= 0,313 га
0,074 гол*1*8,0 га/гол=0,592 га
3430 га +0,313 га +0,592 га =4318 га
3702 га
3702 га-4318 га= -1246 га
3
с.Тікқайың – мүйізді ірі қара
с.Тікқайың– мүйізді ұсақ мал
с.Тікқайың - жылқы
0,441 гол.*0,8*8,0 га/гол.=2822 га
0,473 гол*0,1*8,0 га/гол=0,378 га
0,022 гол*1*8,0 га/гол=0,176 га
2822 га +0,378 га +0,176 га =3376 га
2304 га
2304 га-3376 га= -1072 га
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 59 қосымша
Қарақобда ауылдық округініңаумағында халықтың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу туралы мәліметтер
Елді мекен атауы
Қолда бар мал басы
Қажетті жайылым, га
Жайылым алаңы, га
Жетіспейтін/артық жайылым, га
1
с.Қарахобда – мүйізді ірі қара
с.Қарахобда – Мүйізді ұсақ мал
с.Қарахобда - жылқы

0, 637 гол.*0,8*8 га/гол.=4077 га
1336 гол*0,1*8 га/гол= 1069 га
0,049 гол.*1*8 га/гол= 0,392 га
4077 га +1069 га +0,392га = 5538 га
5813 га
5813 га-5538 га= +275га
2
с.Ерназар – КРС
с.Ерназар– МРС
с.Ерназар - лошади
0,118 гол.*0,8*8 га/гол.= 0,755 га
0,211 гол*0,1*8 га/гол= 0,169га
0,042 гол*1*8 га/гол=0,336 га
0,755 га + 0,169 га +0,336 га = 1260 га
2399
2399 га-1260 га= +1139 га
3
с.Кумсай – КРС
с.Кумсай– МРС
с.Кумсай - лошади
0,202 гол.*0,8*8 га/гол.= 1293 га
0,891 гол*0,1*8 га/гол=0,713 га
0,031 гол*1*8 га/гол=0,248 га
1293 га +0,713 га +0,248 га =2254 га
2002
2002 га-2254га= -252 га
Приложение 60 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Сведения о перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных населения в границах Карабулакского сельского округа
Таблица № 3
Найменование населенных пунктов
Наличие скота
Потребность пастбищ, га
Площадь, га
Нехватка/излишки пастищ, га
1
с.Карабулак- КРС
с.Карабулак – МРС
с.Карабулак - лошади
0,284 гол.*0,8*8 га/гол.=1818 га
0,979 гол*0,1*8 га/гол= 0,783 га
0,099 гол.*1*8 гол/га= 0,792 га
1818 га +0,783га +0,792 га = 3393 га
7238 га
7238 га-3393 га= +3845 га
2
с.Амангелды – КРС
с.Амангелды – МРС
с.Амангелды - лошади
0,144 гол.*0,8*8 га/гол.=0,921 га
0,702 гол*0,1*8 га/гол=0,561 га
0,010 гол*1*8 га/гол=0,080 га
0,921 га +0,651 га +0,080 га =1562 га
3554 га
3554 га-1562 га= +1992 га
Приложение 61 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Сведения о перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных населения в границах Карагашского сельского округа
Таблица № 3
Найменование населенных пунктов
Наличие скота
Потребность пастбищ, га
площадь, га
Нехватка/излишки пастищ, га
1
с.Самбай - КРС
с.Самбай – МРС
с.Самбай - лошади
0,625 гол.*0,8*8 га/гол.=4000 га
1320 гол*0,1*8 га/гол= 1056 га
0,058 гол.*1*8 га/гол= 0,464 га
4000 га +1056 га +0,464 га = 5520 га
4669 га
4669га-5520 га= - 851га
2
с.Нурбулак – КРС
с.Нурбулак – МРС
с.Нурбулак - лошади
0,445 гол.*0,8*8 га/гол.=2848 га
0,714 гол*0,1*8 га/гол=0,571 га
0,054 гол*1*8 га/гол=0,432 га
2848 га +0,714 га +0,432 га =3994 га
2755 га
2755 га-3994 га= -1239 га
Приложение 62 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Сведения о перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных населения в границах Тамдинского сельского округа
Таблица № 3
Наименование населенного пункта
Наличие скота
Потребность пастбищ, га
Площадь,га
Нехватка/излишки пастищ, га
1
с.Тамды - КРС
с.Тамды – МРС
с.Тамды - лошади
0,0652 гол.*0,8*8 га=4172 га

0, 637 гол.*0,8*8 га/гол.=4077 га
1336 гол*0,1*8 га/гол= 1069 га
0,049 гол.*1*8 га/гол= 0,392 га
4077 га +1069 га +0,392га = 5538 га
5813 га
5813 га-5538 га= +275га
2
с.Ерназар – мүйізді ірі қара
с.Ерназар– мүйізді ұсақ мал
с.Ерназар - жылқы
0,118 гол.*0,8*8 га/гол.= 0,755 га
0,211 гол*0,1*8 га/гол= 0,169га
0,042 гол*1*8 га/гол=0,336 га
0,755 га + 0,169 га +0,336 га = 1260 га
2399
2399 га-1260 га= +1139 га
3
с.Құмсай – КРС
с.Құмсай– МРС
с.Құмсай - лошади
0,202 гол.*0,8*8 га/гол.= 1293 га
0,891 гол*0,1*8 га/гол=0,713 га
0,031 гол*1*8 га/гол=0,248 га
1293 га +0,713 га +0,248 га =2254 га
2002
2002 га-2254га=-252 га
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 60 қосымша
Қарабұлақ ауылдық округініңаумағында халықтың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу туралы мәліметтер
Елді мекен атауы
Қолда бар мал басы
Қажетті жайылым, га
Жайылым алаңы, га
Жетіспейтін/артық жайылым, га
1
с.Қарабұлак- мүйізді ірі қара
с.Қарабұлак – мүйізді ұсақ мал
с.Карабулак - жылқы
0,284 гол.*0,8*8 га/гол.=1818 га
0,979 гол*0,1*8 га/гол= 0,783 га
0,099 гол.*1*8 гол/га= 0,792 га
1818 га +0,783га +0,792 га = 3393 га
7238 га
7238 га-3393 га= +3845 га
2
с.Амангелді – мүйізді ірі қара
с.Амангелді – мүйізді ұсақ мал
с.Амангелді - жылқы
0,144 гол.*0,8*8 га/гол.=0,921 га
0,702 гол*0,1*8 га/гол=0,561 га
0,010 гол*1*8 га/гол=0,080 га
0,921 га +0,651 га +0,080 га =1562 га
3554 га
3554 га-1562 га= +1992 га
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 61 қосымша
Қарағаш ауылдық округініңаумағында халықтың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу туралы мәліметтер
Елді мекен атауы
Қолда бар мал басы
Қажетті жайылым, га
Жайылым алаңы, га
Жетіспейтін/артық жайылым, га
1
с.Самбай – мүйізді ірі қара
с.Самбай – мүйізді ұсақ мал
с.Самбай - жылқы
0,625 гол.*0,8*8 га/гол.=4000 га
1320 гол*0,1*8 га/гол= 1056 га
0,058 гол.*1*8 га/гол= 0,464 га
4000 га +1056 га +0,464 га = 5520 га
4669 га
4669га-5520 га= - 851га
2
с.Нұрбұлақ – мүйізді ірі қара
с.Нұрбұлақ – мүйізді ұсақ мал
с.Нұрбұлақ - жылқы
0,445 гол.*0,8*8 га/гол.=2848 га
0,714 гол*0,1*8 га/гол=0,571 га
0,054 гол*1*8 га/гол=0,432 га
2848 га +0,714 га +0,432 га =3994 га
2755 га
2755 га-3994 га=-1239 га
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 62 қосымша
Тамды ауылдық округініңаумағында халықтың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу туралы мәліметтер
Елді мекен атауы
Қолда бар мал басы
Қажетті жайылым, га
Жайылым алаңы, га
Жетіспейтін/артық жайылым, га
1
с.Тамды – мүйізді ірі қара
с.Тамды – мүйізіді ұсақ мал
с.Тамды - жылқы
0,652 гол.*0,8*8 га/гол.=4172 га

1345 гол*0,1*8 га= 1076 га
0,047 гол.*1*8 га= 0,376 га
4172 га +1076 га +376 га = 5624 га
3691
5624 га-3691 га= - 1933 га
2
с.Еркинкуш – КРС
с.Еркинкуш– МРС
сс.Еркинкуш - лошади
0,233 гол.*80,8*8 га.=1491 га
0,421 гол*0,1*8 га= 0,336 га
0,027 гол*1*8 га=0,216 га
1491 га +336 га +216 га =2043 га
1399
2043 га-1399 га= -644га
3
с.Талсай– КРС
с.Талсай– МРС
с.Талсай - лошади
0,405 гол.*0,8*8 га=2592 га
0,534 гол*0,1*8 га=0,472 га
0,056 гол*1*8 га=0,448 га
2592 га +472 га +448га =3512 га
3115
3512 га-3115 га= -397га
Приложение 63 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Сведения о перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных населения в границах Токмансайского сельского округа
Таблица № 3
найменование населнного пункта
Наличие скота
Потребность пастбищ, га
Площадь,
га
Нехватка/излишки пастищ, га
1
с.Кайнар - КРС
с.Кайнар – МРС
с.Кайнар - лошади
0,924 гол.*0,8*8 га/гол.=5913 га
1892 гол*0,1*8 га/гол= 1513 га
0,131 гол.*1*8 гол/га= 1048 га
5913 га +1513 га + 1048 га = 8474 га
14108 га
14108 га-8474 га= +5634 га
2
с.Токмансай – КРС
с.Токмансай– МРС
с.Токмансай – лош.
0,260 гол.*0,8*8 га/гол.=1664 га
0,485 гол*0,1*8 га/гол=0,388 га
0,033 гол*1*8 га/гол=0,264 га
1664 га +0,388 га +0,264 га =2316 га
4359 га
4359 га-2316 га= -2043 га
Приложение 64 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Сведения о перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных населения в границах Сарыкобдинского сельского округа
Таблица № 3
найменование населенного пункта
Наличие скота
Потребность пастбищ, га
Площадь, га
Нехватка/излишки пастищ, га
1
с.Сарыкобда- КРС
с.Сарыкобда – МРС
с.САрыкобда - лошади
0,562 гол.*0,8*8 га/гол.=3596 га
1519 гол*0,1*8 га/гол= 1215 га
0,138 гол.*1*8 гол/га= 1104 га
3596 га +1215га +1104 га = 5915 га
5210 га
5915 га-5210 га= -705га
2
с.Болгарка – КРС
с.Болгарка– МРС
с.Болгарка - лошади
0,659 гол.*0,8*8 га/гол.=4217 га
2239 гол*0,1*8 га/гол=1791 га
0,004 гол*1*8 га/гол=0,032 га
4217 га +1791 га +0,032 га =6040 га
4403 га
6040 га-4403 га= -1637га
Приложение 65 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 20223-2024 год
Сведения о перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных населения в границах Маржанбулакского сельского округа
Таблица № 3
Найменование населенного пункта
Наличие скота
Потребность пастбищ, га
Площадь, га
Нехватка/излишки пастищ, га
1
с.Маржанбулак - КРС
с.Маржанбулак – МРС
с.Маржанбулак - лошади

1345 гол.*0,1*8 га/гол.=1076 га
0,047 гол.*1*8 га/гол.=0,376 га
4172 га +1076 га +0,376 га = 5624 га
3691
5624 га-3691 га= - 1933 га
2
с.Еркін күш – мүйізді ірі қара
с.Еркін күш– мүйізді ұсақ мал
сс.Еркін күш - жылқы
0,233 гол.*0,8*8 га/гол.=1491 га
0,421 гол.*0,1*8 га/гол.=0,336 га
0,027 гол.*1*8 га/гол=0,216 га
1441 га +0,336 га +0,216 га =1993 га
1399
1993 га-1399 га=-594 га
3
с.Талсай– мүйізді ірі қара
с.Талсай– мүйізді ұсақ мал
с.Талсай - жылқы
0,405 гол.*0,8*8 га/гол.=2592 га
0,534 гол.*0,1*8 га/гол.=0,472, га
0,056 гол.*1*8 га/гол=0,448 га
2592 га +0,472 га +0,448 га = 3512 га
3115
3512 га-3115 га=-397 га
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 63 қосымша
Тоқмансай ауылдық округініңаумағында халықтың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу туралы мәліметтер
Елді мекен атауы
Қолда бар мал басы
Қажетті жайылым, га
Жайылым алаңы, га
Жетіспейтін/артық жайылым, га
1
с.Қайнар –мүйізді ірі қара
с.Қайнар – мүйізді ұсақ мал
с.Қайнар - жылқы
0,924 гол.*0,8*8 га/гол.=5913 га
1892 гол*0,1*8 га/гол= 1513 га
0,131 гол.*1*8 гол/га= 1048 га
5913 га +1513 га + 1048 га = 8474 га
14108 га
14108 га-8474 га= +5634 га
2
с.Тоқмансай – мүйізді ірі қара
с.Тоқмансай– мүйізді ұсақ мал
с.Тоқмансай – жылқы
0,260 гол.*0,8*8 га/гол.=1664 га
0,485 гол*0,1*8 га/гол=0,388 га
0,033 гол*1*8 га/гол=0,264 га
1664 га +0,388 га +0,264 га =2316 га
4359 га
4359 га-2316 га= -2043 га
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 64 қосымша
Сарықобда ауылдық округініңаумағында халықтың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу туралы мәліметтер
Елді мекен атауы
Қолда бар мал басы
Қажетті жайылым, га
Жайылым алаңы, га
Жетіспейтін/артық жайылым, га
1
с.Сарықобда- мүйізді ірі қара
с.Сарықобда – мүйізді ұсақ мал
с.Сарықобда - жылқы
0,562 гол.*0,8*8 га/гол.=3596 га
1519 гол*0,1*8 га/гол= 1215 га
0,138 гол.*1*8 гол/га= 1104 га
3596 га +1215га +1104 га = 5915 га
5210 га
5915 га-5210 га=-705
2
с.Болгарка – мүйізді ірі қара
с.Болгарка– мүйізді ұсақ мал
с.Болгарка - жылқы
0,659 гол.*0,8*8 га/гол.=4217 га
2239 гол*0,1*8 га/гол=1791 га
0,004 гол*1*8 га/гол=0,032 га
4217 га +1791 га +0,032 га =6040 га
4403 га
6040 га-4403 га= -1637га
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 65 қосымша
Маржанбұлақ ауылдық округініңаумағында халықтың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу туралы мәліметтер
Елді мекен атауы
Қолда бар мал басы
Қажетті жайылым, га
Жайылым алаңы, га
Жетіспейтін/артық жайылым, га
1
с.Маржанбұлақ – мүйізді ірі қара
с.Маржанбұлақ – мүйізді ұсақ мал
с.Маржанбұлақ - жылқы

1182 гол.*0,8*8 га/гол.=7564 га
1288 гол*0,1*8 га/гол= 1904 га
0,138 гол.*1,0*8 га/гол= га
7564 га +1030 га +1104 га = 9698 га
4514,0
9698 га-4514 га= - 5184 га
2
с.Кайындысай – КРС
с.Кайындысай– МРС
с.Кайындысай - лошади
0,473 гол.*0,8*8 га/гол.=3072 га
0,689 гол*0,1*8 га/гол= 0,551 га
0,021 гол*0,021 га/гол=0,168 га
3072 га +0,551 га +0,168 га =3791 га
6274,0 га
6274 га-3791 га= +2483 га
Приложение 66 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алгинскому району на 2023-2024 год
Сведения о перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных населения в границах Ушкудыкского сельского округа
Таблица № 3
найменование населнного пункта
наличие скота
потребнсть пастбищ,га, га
площадь, га
Нехватка/излишки пастбищ, га
1
с.Ушкудук – КРС
с.Ушкудук– МРС
с.Ушкудук - Лошади
0,743 гол.*8,5 га/гол.=4735 га
1577 гол*0,1*8 га/гол= 1261 га
0,125 гол.*1*8 гол/га= 1000 га
4735 га +1261 га +1000 га = 6996 га
4195 га
4195 га-6996 га= - 2801 га
2
с.Жеруйык – КРС
с.Жеруйык– МРС
с.Жеруйык - лошади
0,256 гол.*0,8*8 га/гол.= 1638 га

1182 гол.*0,8*8 га/гол.=7564 га
1288 гол*0,1*8 га/гол= 1904 га
0,138 гол.*1,0*8 га/гол= га
7564 га +1030 га +1104 га = 9698 га
4514,0
9698 га-4514 га= - 5184 га
2
с.Қайыңдысай – мүйізді ірі қара
с.Қайыңдысай– мүйізді ұсақ мал
с.Қайыңдысай - жылқы
0,473 гол.*0,8*8 га/гол.=3072 га
0,689 гол*0,1*8 га/гол= 0,551 га
0,021 гол*0,021 га/гол=0,168 га
3072 га +0,551 га +0,168 га =3791 га
6274,0 га
6274 га-3791 га= +2483 га
Алға ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 66 қосымша
Үшқұдық ауылдық округініңаумағында халықтың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу туралы мәліметтер
Елді мекен атауы
Қолда бар мал басы
Қажетті жайылым, га
Жайылым алаңы, га
Жетіспейтін/артық жайылым, га
1
с.Үшқұдық – мүйізді ірі қара
с.Үшқұдық – мүйізді ұсақ мал
с.Үшқұдық - жылқы
0,743 гол.*8,5 га/гол.=4735 га
1577 гол*0,1*8 га/гол= 1261 га
0,125 гол.*1*8 гол/га= 1000 га
4735 га +1261 га +1000 га = 6996 га
4195 га
4195 га-6996 га= - 2801 га
2
с.Жерұйық – мүйізді ірі қара
с.Жерұйық– мүйізді ұсақ мал
с.Жерұйық - жылқы
0,256 гол.*0,8*8 га/гол.= 1638 га