Об утверждении бюджета Ащынского сельского округа на 2024-2026 годы
Решение Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 28 декабря 2023 года № 109. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закон Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Байганинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Ащынского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 649 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 289 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 34 360 тысяч тенге;
2) затраты – 41 777 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 4 128 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 4 128 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 128 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 15.11.2024 № 207 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. принять к сведению руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджет на 2024-2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан– 3 692 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43 407 тенге.

2024-2026 жылдарға арналған Ащы ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 109 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармақшасына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Байғанин аудандық мәслихаты ШЕШІТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Ащы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 649 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 289 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0теңге;
трансферттер түсімі – 34 360 мың теңге;
2) шығындар – 41 777 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 128 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 128 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 128 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 15.11.2024 № 207 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленген еске және басшылыққа алынсын:
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 3 692 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 43 407 теңге болып белгіленгені ескерілсін.

3. Утвердить на 2024 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет Ащынского сельского округа в сумме 34 320 тысяч тенге.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Байганинского
районного маслихата
М. Сержан
Приложение 1 к решению
Байганинского районного
маслихата от 28 декабря 2023
года № 109
Бюджет Ащынского сельского округа на 2024 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 15.11.2024 № 207 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ

3. 2024 жылға арналған Ащы ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 34 320 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Байғанин аудандық
мәслихатының төрағасы
М. Сержан
Байғанин аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
28 желтоқсандағы № 109
шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған Ащы ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 15.11.2024 № 207 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. КІРІСТЕР