О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 187 "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2023-2025 годы"
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 11 мая 2023 года № 14. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 187 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176375) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Иргизский районный бюджет на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 228 389,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 859 046 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 038 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 428 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 358 877,4 тысяч тенге;
2) затраты – 7 418 448,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 262 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 46 575 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 313 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -213 321,2 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета–213 321,2 тысяча тенге;
поступление займов – 46 575 тысяч тенге;
погашение займов – 23 313,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 190 059,7 тысяч тенге.".
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих и целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета и Национального Фонда Республики Казахстан через областной бюджет:
67 200 тысяч тенге - приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
530 952 тысячи тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
341 677 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно - коммуникационной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих и целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
62 023 тысячи тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;

Аудандық мәслихаттың 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 187 "2023-2025 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2023 жылғы 11 мамырдағы № 14 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Аудандық мәслихаттың "2023-2025 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176375 болып тіркелген) № 187 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 7 228 389,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 859 046 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 038 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 428 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 358 877,4 мың теңге;
2) шығындар – 7 418 448,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 23 262 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 46 575 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 313 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -213 321,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 213 321,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 46 575 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 23 313,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 190 059,7 мың теңге.".
мынадай мазмұндағы 5-1 тармақпен толықтырылсын:
"5-1. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
халықтың әлеуметтік осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 67 200 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға - 530 952 мың теңге;
инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға - 341 677 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
6- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 62 023 мың теңге;

24 619 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
1 035 тысяч тенге - на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
489 381 тысяча тенге - на развитие продуктивной занятости;
104 тысячи тенге - на развитие системы квалификаций;
295 279 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
150 599 тысч тенге - на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
30 239 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
86 430 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2 630 291 тысяча тенге - на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
77 386 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
530 106 тысяч тенге - на развитие объектов сельского хозяйства.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов:
19 651 тысяча тенге - на выплату заработной платы;
6 893 тысячи тенге - на текущий ремонт зданий;
41 956 тысяч тенге - на капитальные расходы государственных органов;
24 640 тысяч тенге - на организацию водоснабжения населенных пунктов;
103 538,6 тысяч тенге - на освещение улиц населенных пунктов;

Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға - 24 619 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 1 035 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға - 489 381 мың теңге;
біліктілік жүйесін дамытуға - 104 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға - 295 279 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта жаңғыртуға - 150 599 мың теңге;
инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға - 30239 мың теңге;
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 86 430 мың теңге;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға - 2 630 291 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға - 77 386 мың теңге;
ауыл шаруашылығы объектілерін дамытуға - 530 106 мың теңге;
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
8 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
еңбек ақы төлеуге - 19 651 мың теңге;
ғимаратты ағымдағы жөндеуге - 6 893 мың теңге;
мемлекеттік органдардың күрделі шығындарына - 41 956 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға - 24 640 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға - 103 538,6 мың теңге;

144 211 тысяча тенге - на благоустройство населенных пунктов;
100 000 тысяч тенге - на средний ремонт улиц населенных пунктов;
5 204,7 тысячи тенге - на проведение экспертизы качества работ и материалов при среднем ремонте автомобильных дорог;
39 200 тысяча тенге - на содержание аппарата акима сельских округов.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

елді мекендерді абаттандыруға - 144 211 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін орташа жөндеуге - 100 000 мың теңге;
автомобиль жолдарын орташа жөндеуде жұмыстары мен материалдардың сапасына сараптама жүргізуге – 5204,7 мың теңге;
ауылдық округ әкімі аппаратын ұстау шығынына – 39 200 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

722 881
002
Программа занятости
548 630
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25 513
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
34 737
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
47 747
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
66 254
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
39 500
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
39 500
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29 676
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
324
021
Капитальные расходы государственного органа
1 688
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5 562
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 250
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
980 136
1
Жилищное хозяйство
605 783
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
605 783
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
153 809
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
384 774
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
67 200
2
Коммунальное хозяйство
370 919
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
370 919
013
Развитие коммунального хозяйства
187 671
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
58 600
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
38 218
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
86 430
3
Благоустройство населенных пунктов

722 881
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
548 630
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25 513
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
34 737
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялы қкөмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынш амүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
47 747
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
66 254
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
39 500
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
39 500
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 676
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
324
021
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
1 688
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5 562
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 250
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
980 136
1
Тұрғын үй шаруалышығы
605 783
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
605 783
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
153 809
033
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
384 774
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
67 200
2
Коммуналдық шаруашылық
370 919
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
370 919
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
187 671
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
58 600
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
38 218
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
86 430
3
Елді – мекендерді көркейту