Об утверждении бюджета Жарыкского сельского округа на 2024-2026 годы
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 29 декабря 2023 года № 156.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кобдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Жарыкского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 422 тысяч тенге в том числе:
налоговым поступлениям – 2142 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 35 280 тысяч тенге;
2) затраты - 37 422 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге,
поступления от продажи финансовых активов государства- 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 24.09.2024 № 214 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
налоги на собственность;
внутренние налоги на товары, работы и услуги;
другие неналоговые поступления в местный бюджет;
поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
плата за продажу права аренды земельных участков.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024 - 2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:

2024-2026 жылдарға арналған Жарық ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 156 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Қобда аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Жарық ауылдық округінің бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 37 422 мың теңге оның ішінде:
салықтық түсімдер - 2142 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер - 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 35 280 мың теңге;
2) шығындар - 37 422 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредит беру - 0 теңге оның ішінде:
бюджеттік кредиттеу - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 24.09.2024 № 214 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
меншiкке салынатын салықтар;
тауарларға, жұмыстар мен қызметтерге ішкі салықтар;
жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлем.
3. Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:

1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 692 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43 407 тенге.
4. Учесть в бюджете Жарыкского сельского округа на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме 32 164 тысяч тенге.

1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 692теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 43 407 теңге.
4. 2024 жылға арналған Жарық ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 32 164 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.