О внесении изменений в решение Мугалжарского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 279 "Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2023-2025 годы"
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 27 октября 2023 года № 93. Прекращено действие в связи с истечением срока
Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мугалжарского районного маслихата "Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 279 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Мугалжарский районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 216 870,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 12 124 352 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 37 251 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 21 192 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 034 075,5 тысяч тенге;
2) затраты – 18 503 108,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 127 719 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 20 700 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 148 419 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 158 519,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -158 519,3 тысяч тенге:
поступление займов – 20 700 тысяч тенге;
погашение займов – 148 419 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 286 238,3 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 0 тенге.";

Мұғалжар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 279 "2023-2025 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 қазандағы № 93 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мұғалжар аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 279 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18 216 870,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 12 124 352 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 37 251 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21 192 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 034 075,5 мың теңге;
2) шығындар – 18 503 108,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 127 719 мың теңге:
бюджеттік кредиттер –20 700 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 148 419 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 158 519,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 158 519,3 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 20 700 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 148 419 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 286 238,3 мың теңге.";
9 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2023 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 0 теңге сомасында бекітілсін.";

122 994,4
122
Аппарат акима района (города областного значения)
122 994,4
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
30 068,4
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
92 926
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 302 600
1
Социальное обеспечение
139 832
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
139 832
005
Государственная адресная социальная помощь
139832
2
Социальная помощь
1 057 232
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 057 232
002
Программа занятости
391 610
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19 303
006
Оказание жилищной помощи
469
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
184 194
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
147 177
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
260 772
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
53 707
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
105 536
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
105 536
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
89 435
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
975
021
Капитальные расходы государственного органа
480
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6 569
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
8 077
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 460 284,2
1
Жилищное хозяйство
993 287
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

122 994,4
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
122 994,4
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
30 068,4
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
92 926
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 302 600
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
139 832
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
139 832
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
139 832
2
Әлеуметтiк көмек
1 057 232
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 057 232
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
391 610
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19 303
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
469
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
184 194
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
147 177
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
260 772
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
53 707
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
105 536
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
105 536
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89 435
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
975
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
480
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 569
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
8 077
07
Тұрғын үй коммуналдық шаруашылық
2 460 284,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
993 287
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

158 977
006
Функционирование районных (городских) библиотек
158 852
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
125
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
22 500
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
22 500
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
211 224
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
87 517
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
65 232
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
22 285
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
123 707
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
33 958
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
87 249
006
Капитальные расходы государственного органа
2 500
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
89 316
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
89 316
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
89 316
036
Развитие газотранспортной системы
89 316
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
60 500
6
Земельные отношения
46 050
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
46 050
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
43 889
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 161
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
14 450
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
14 450
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
14 450
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
66 032
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
66 032
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
66 032
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

158 977
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
158 852
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
125
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
22 500
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
22 500
9
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
211 224
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
87 517
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 232
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
22 285
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
123 707
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 958
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
87 249
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 500
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
89 316
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
89 316
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
89 316
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
89 316
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
60 500
6
Жер қатынастары
46 050
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
46 050
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 889
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 161
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
14 450
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
14 450
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
14 450
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
66 032
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
66 032
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
66 032
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер