Об утверждении бюджета Алтыкарасуского сельского округа на 2024–2026 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 28 декабря 2023 года № 143. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 9–1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Алтыкарасуского сельского округа на 2024–2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 54 456 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 525 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 80 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47 851 тысяч тенге, в том числе:
субвенция – 29 686 тысяч тенге;
2) затраты – 56 042,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 586,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 586,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
поступление займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 586,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 22.11.2024 № 249 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в доход бюджета Алтыкарасуского сельского округа зачисляются следующие:
налоговые поступления:
подоходный налог, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
поступления за использование природных и других ресурсов;
неналоговые поступления:
прочие неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала:
продажа земли и нематериальных активов, в том числе:
продажа земли.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024–2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер пенсий – 57 853 тенге;
3) месячный расчетный показатель – 3 692 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43 407 тенге.
4. В соответствий с решением Темирского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 129 "Об утверждений Темирского районного бюджета на 2024–2026 годы" на 2024 год предусмотрен объем субвенций передаваемых из районного бюджета в бюджет Алтыкарасуского сельского округа в сумме 29 686 тысяч тенге.

2024–2026 жылдарға арналған Алтықарасу ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 143 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9–1 бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңының 6–бабына сәйкес, Темір аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024–2026 жылдарға арналған Алтықарасу ауылдық округ бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 54 456 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 525 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 80 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 47 851 мың теңге, оның ішінде:
субвенция – 29 686 мың теңге;
2) шығындар – 56 042,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 586,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 586,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 586,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 22.11.2024 № 249 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Алтықарасу ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
табыс салығы, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
салықтық емес түсімдер:
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиалды сатудан түсетін түсімдер:
жерді және материалдық емес активтерді сату, оның ішінде:
жерді сату.
3. Қазақстан Республикасының "2024–2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9–бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшері – 57 853 теңге;
3) айлық есептiк көрсеткiш – 3 692 теңге;
4) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 43 407 теңге.
4. Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 129 " 2024–2026 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес 2024 жылғы бюджеттен Алтықарасу ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 29 686 мың теңге сомасында көзделген.

5. Учесть в бюджете Алтыкарасуского сельского округа на 2024 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 18 252 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Алтыкарасуского сельского округа.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 22.11.2024 № 249 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Учесть в бюджете Алтыкарасуского сельского округа на 2024 год поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 87 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на оснований решения акима Алтыкарасуского сельского округа.

5. 2024 жылға арналған Алтықарасу ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен 18 252 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Алтықарасу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 22.11.2024 № 249 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2024 жылға арналған Алтықарасу ауылдық округ бюджетінде республикалық бюджеттен 87 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Алтықарасу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.