Об утверждении бюджета Кенестуского сельского округа на 2024–2026 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 28 декабря 2023 года № 145.
В соответствии со статьей 9–1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районый маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кенестуского сельского округа на 2024–2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 88 221 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 575 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 296 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 100 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 81 250 тысяч тенге, в том числе:
субвенция – 32 782 тысяч тенге;
2) затраты – 88 667,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -446,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 446,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 446,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 22.11.2024 № 251 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в доход бюджета Кенестуского сельского округа зачисляются следующие:
налоговые поступления:
подоходный налог, в том числе:
индвидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе:
поступления за использование природных и других ресурсов;
неналоговые поступления:
доходы от государственной собственности, в том числе:
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной
собственности;
другие неналоговые поступления:
поступления от продажи основного капитала:
продажа земли и нематериальных активов, в том числе:
продажа земли.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 проекта Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024–2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 57 853 тенге;

2024–2026 жылдарға арналған Кеңестуы ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 145 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9–1 бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңының 6–бабына сәйкес, Темір аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024–2026 жылдарға арналған Кеңестуы ауылдық округ бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 88 221 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 575 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 296 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 100 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 81 250 мың теңге, оның ішінде:
субвенция – 32 782 мың теңге;
2) шығындар – 88 667,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -446,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 446,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 446,2 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 22.11.2024 № 251 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Кеңестуы ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
табыс салығы, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде:
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
салықтық емес түсімдер:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде:
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
жерді және материалдық емес активтерді сату, оның ішінде:
жерді сату.
3. Қазақстан Республикасының "2024–2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9–бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төменгі мөлшері – 57 853 теңге;

3) месячный расчетный показатель – 3 692 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43 407 тенге.
4. В соответствии с решением Темирского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 129 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2024–2026 годы" на 2024 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет Кенестуского сельского округа в сумме 32 782 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Кенестуского сельского округа на 2024 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 48 341 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Кенестуского сельского округа.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 22.11.2024 № 251 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Учесть в бюджете Кенестуского сельского округа на 2024 год поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 127 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Кенестуского сельского округа.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Темирского
районного маслихата
Б. Шаимов
Приложение 1 к решению
Темирского районного
маслихата от 28 декабря 2024
года № 145
Бюджет Кенестуского сельского округа на 2024 год

3) айлық есептік көрсеткіш – 3 692 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 43 407 теңге.
4. Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 129 "2024–2026 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес 2024 жылға аудандық бюджеттен Кеңестуы ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 32 782 мың теңге сомасында көзделген.
5. 2024 жылға арналған Кеңестуы ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен 48 341 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансфеттердің түсімдері ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансфеттердің аталған сомаларын бөлу Кеңестуы ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 22.11.2024 № 251 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2024 жылға арналған Кеңестуы ауылдық округ бюджетте республикалық бюджеттен 127 мың теңге сомасына ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Кеңестуы ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
6. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық
мәслихатының төрағасы
Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының
2023 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 145 шешіміне 1 – қосымша
2024 жылға арналған Кеңестуы ауылдық округ бюджеті