Об утверждении бюджета города Темира на 2024–2026 годы"
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 28 декабря 2023 года № 150. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 9–1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Темира на 2024–2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 96 789 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 546 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 500 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 523 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 80 220 тысяч тенге, в том числе:
субвенция – 24 369 тысяч тенге;
2) затраты – 97 654,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -865,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 865,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 865,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 22.11.2024 № 256 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в доход бюджета города Темира зачисляются следующие:
налоговые поступления:
подоходный налог, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе:
поступления за использование природных и других ресурсов
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
неналоговые поступления:
прочие неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала:
продажа земли и нематериальных активов, в том числе:
продажа земли.
3. Принять к сведению руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024–2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер пенсий – 57 853 тенге;

2024–2026 жылдарға арналған Темір қаласы бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 150 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9–1 бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңының 6–бабына сәйкес, Темір аудандық мәслихаты ШЕШІТІ
1. 2024–2026 жылдарға арналған Темір қаласы бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 96 789 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 546 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 500 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 523 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 80 220 мың теңге, оның ішінде:
субвенция – 24 369 мың теңге;
2) шығындар – 97 654,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -865,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 865,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 865,1 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 22.11.2024 № 256 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Темір қаласы бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
табыс салығы, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде:
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
салықтық емес түсімдер:
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
жерді және материалдық емес активтерді сату, оның ішінде:
жерді сату.
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
3. Қазақстан Республикасының "2024–2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9–бабына сәйкес белгіленген ескерілсін және басшылыққа алынсын:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төменгі мөлшері – 57 853 теңге;

3) месячный расчетный показатель – 3 692 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43 407 тенге.
4. В соответствии с решением Темирского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 129 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2024–2026 годы" на 2024 год предусмотрен объем субвенции, передаваемых из районного бюджета в бюджет города Темира в сумме 24 369 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете города Темира на 2024 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 55 851 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима города Темира.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 22.11.2024 № 256 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Учесть в бюджете города Темира на 2024 год поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 99 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима города Темира.

3) айлық есептік көрсеткіш – 3 692 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 43 407 теңге.
4. Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 129 "2024–2026 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес 2024 жылға аудандық бюджеттен Темір қаласы бюджетіне берілетін субвенция көлемі 24 369 мың теңге сомасында көзделген.
5. 2024 жылға арналған Темір қаласы бюджетінде аудандық бюджеттен 55 851 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Темір қаласы әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 22.11.2024 № 256 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2024 жылға арналған Темір қаласы бюджетінде республикалық бюджеттен 99 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Темір қаласы әкімінің шешімі негізінде айқындалады.