О внесении изменений в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 29 декабря 2022 года № 208 "Об утверждении бюджетов сельских округов Уилского района на 2023-2025 годы"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 18 июля 2023 года № 69. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области "Об утверждении бюджетов сельских округов Уилского района на 2023-2025 годы" от 29 декабря 2022 года № 208 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 177089) следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Уилского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 175 032 тысяч тенге:
налоговые поступления – 13 153 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 651 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 161 228 тысяч тенге;
2) затраты – 175 041,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -9,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9,3 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 9,3 тысяч тенге.".
Пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет сельского округа имени Шыганака Берсиева на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 66 551 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 054 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 63 482 тысяч тенге;
2) затраты – 67 164 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -613 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 613 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 613 тысяч тенге.".
Пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Коптогайского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 61 543,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 166 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 808 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 57 569,5 тысяч тенге;
2) затраты – 61 711,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;

Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 208 "2023-2025 жылдарға арналған Ойыл ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 18 шілдедегі № 69 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Ойыл ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 208 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 177089 тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Ойыл ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 175 032 мың теңге:
салықтық түсімдер – 13 153 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 651 мың теңге;
трансферттер түсімі – 161 228 мың теңге;
2) шығындар – 175 041,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9,3 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9,3 мың теңге.".
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2023-2025 жылдарға арналған Шығанақ Берсиев атындағы ауылдық округ бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 66 551 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 054 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 мың теңге;
трансферттер түсімі – 63 482 мың теңге;
2) шығындар – 67 164 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -613 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 613 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 613 мың теңге.".
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2023-2025 жылдарға арналған Көптоғай ауылдық округ бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 61 543,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 166 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 808 мың теңге;
трансферттер түсімі – 57 569,5 мың теңге;
2) шығындар – 61 711,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -168,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 168,1 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 168,1 тысяч тенге.".
Пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет Саралжинского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 64 488,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 391 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 693 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 60 404,4 тысяч тенге;
2) затраты – 64 707,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -218,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 218,7 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 218,7 тысяч тенге.".
Пункт 14-1 изложить в новой редакции:
"14-1. Учесть в бюджетах сельских округов на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
1) на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа – 15 868,4 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 4 662 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 1 716 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 1 695,1 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 2 175,5 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 1 729,6 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 1 838,8 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 2 051,4 тысяч тенге.
2) на освещение улиц в населенных пунктах – 50 348 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 29 780 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 10 850 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 6 618 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 2 000 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 600 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 500 тысяч тенге.
3) на обеспечение санитарии населенных пунктов – 500 тысяч тенге, в том числе:
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 500 тысяч тенге.
4) на содержание мест захоронений и погребение безродных – 1 000 тысяч тенге, в том числе:
Кайындинскому сельскому округу – 1 000 тысяч тенге.
5) на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 77 103 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 25 580 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 14 360 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 3 492 тысяч тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -168,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 168,1 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 168,1 мың теңге.".
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. 2023-2025 жылдарға арналған Саралжын ауылдық округ бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 64 488,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 391 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 693 мың теңге;
трансферттер түсімі – 60 404,4 мың теңге;
2) шығындар – 64 707,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -218,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 218,7 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 218,7 мың теңге.".
14-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14-1. 2023 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттерінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге – 15 868,4 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 4 662 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 1 716 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 1 695,1 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 2 175,5 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 1 729,6 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 1 838,8 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 2 051,4 мың теңге.
2) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 50 348 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 29 780 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 10 850 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 6 618 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 2 000 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 600 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 500 мың теңге.
3) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 500 мың теңге, оның ішінде:
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 500 мың теңге.
4) жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеуге – 1 000 мың теңге, оның ішінде:
Қайыңды ауылдық округіне – 1 000 мың теңге.
5) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға – 77 103 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 25 580 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 14 360 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 3 492 мың теңге;

Коптогайскому сельскому округу – 7 681 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 5 560 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 20 430 тысяч тенге.
6) на организацию водоснабжения населенных пунктов – 3 650 тысяч тенге, в том числе:
Караойскому сельскому округу – 2 500 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 250 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 900 тысяч тенге.
7) на капитальные расходы государственного органа – 2 465 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 720 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 175 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 1 275 тысяч тенге
Кайындинскому сельскому округу – 295 тысяч тенге.

Көптоғай ауылдық округіне – 7 681 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 5 560 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 20 430 мың теңге.
6) елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 3 650 мың теңге, оның ішінде:
Қараой ауылдық округіне – 2 500 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 250 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 900 мың теңге.
7) мемлекеттік органдардың күрделі шығындарына – 2 465 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 720 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 175 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 1 275 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 295 мың теңге.

8) на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 5 180 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 5 180 тысяч тенге.
9) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 69 544,3 тысяч тенге, в том числе:
Кайындинскому сельскому округу – 69 544,3 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решений аппаратов акимов сельских округов.".

8) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 5 180 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 5 180 мың теңге.
9) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 69 544,3 мың теңге, оның ішінде:
Қайыңды ауылдық округіне – 69 544,3 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының шешімдері негізінде айқындалады.".