О внесении изменений в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 26 декабря 2022 года № 192 "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2023-2025 годы"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 21 декабря 2023 года № 91. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 192 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 176379) следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 416 156,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 771 542 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 471 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 653 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 613 490,7 тысяч тенге;
2) затраты – 4 552 391,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -1 019 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 36 057 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 37 076 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -135 216 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 135 216 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 36 057 тысяч тенге;
погашение займов – 37 076 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 136 235 тысяч тенге.".
Пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) 35 889 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2) 45 264 тысяч тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) 1 688 349 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
2) 36 295 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
3) 7 461 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет детям;

Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 192 "2023-2025 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 91 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 192 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 176379 тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 416 156,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 771 542 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 471 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 653 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 613 490,7 мың теңге;
2) шығындар – 4 552 391,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -1 019 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 36 057 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 37 076 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -135 216 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 135 216 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 36 057 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 37 076 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 136 235 мың теңге.".
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 35 889 мың теңге;
2) 2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 45 264 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 1 688 349 мың теңге;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 36 295 мың теңге;
3) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 7 461 мың теңге;

4) 34 453 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
5) 164 283 тысяч тенге – на развитие рынка труда;
6) 5 192 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
2. Признать утратившим силу пункт 7 решения Уилского районного маслихата Актюбинской области "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года №192.

4) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 34 453 мың теңге;
5) еңбек нарығын дамытуға – 164 283 мың теңге;
6) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 5 192 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
2. Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы №192 шешімінің 7-тармағының күші жойылды деп танылсын.

3. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Уилского
районного маслихата
С. Займолдин
Приложение 1 к решению Уилского районного маслихата от 21 декабря 2023 года № 91
Приложение 1 к решению Уилского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 192
Уилский районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

3. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ойыл аудандық
мәслихатының төрағасы
С. Займолдин
Ойыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 91 шешіміне 1-қосымша
Ойыл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 192 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған Ойыл аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кішi сыныбы
Атауы
І. Кірістер

25 978
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
61 301
023
Обеспечениедеятельности центров занятости населения
42 022
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
49 220
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
49 220
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29 094
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
621
021
Капитальные расходы государственного органа
1 434
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
4 628
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
13 443
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
255 620
1
Жилищное хозяйство
84 966
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
84 966
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 346
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 786
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
7 398
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
7 236
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
67 200
2
Коммунальное хозяйство
167 209
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
167 209
013
Развитие коммунального хозяйства
10 824
016
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
120 496
027
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
35 889
3
Благоустройство населенных пунктов
3 445
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 445
031
Обеспечение санитарии населенных пунктов
3 445
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

25 978
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
61 301
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
42 022
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағыөзге де қызметтер
49 220
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
49 220
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 094
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
621
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 434
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
4 628
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
13 443
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
255 620
1
Тұрғын үй шаруашылығы
84 966
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
84 966
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 346
008
Мемлекеттік тұрғын үйқорын сақтауды ұйымдастыру
1 786
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
7 398
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
7 236
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
67 200
2
Коммуналдық шаруашылық
167 209
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушыларкөлігі және автомобиль жолдары бөлімі
167 209
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
10 824
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
120 496
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
35 889
3
Елді-мекендерді көркейту
3 445
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 445
031
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
3 445
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк