Об утверждении Уилского районного бюджета на 2024-2026 годы
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 21 декабря 2023 года № 92.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уилский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 644 659,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 872 807 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 23 318 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 931 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 745 603,6 тысяч тенге;
2) затраты – 4 886 091,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 29 525 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 70 074 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 549 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 270 956,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета – 1 270 956,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 805 444 тысяч тенге;
погашение займов – 40 549 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 506 061,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 23.12.2024 № 199 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты;
3) социальный налог;
4) налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
5) единый земельный налог;
6) бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, газохол, бензахол, нефрас, смеси легких углеводородов и экологическое топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
7) Плата за пользование земельными участками
8) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
9) регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет;
10) плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
11) государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет;
12) доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;

2024-2026 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 92 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Ойыл аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 644 659,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 872 807 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 318 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 2 931 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 745 603,6 мың теңге;
2) шығындар – 4 886 091,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 29 525 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 70 074 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 549 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 270 956,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 270 956,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 805 444 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 40 549 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 506 061,8 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 23.12.2024 № 199 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне есептелетін болып белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
3) әлеуметтік салық;
4) заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
5) бірыңғай жер салығы;
6) Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда), дизель отынына, газохолға, бензанолға, нефрасқа, жеңіл көмірсутектер қоспаларына және экологиялық отынға акциздер;
7) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
8) жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым;
9) жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым;
10) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
11) жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж;
12) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер;

13) вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам;
14) вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета аппаратам акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
15) поступления от реализации бесхозяйного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность, безнадзорных животных, находок, а также имущества, перешедшего по праву наследования к государству;
16) штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам;
17) возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
18) другие неналоговые поступления в местный бюджет;
19) поступления от продажи земельных участков.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 5 декабря 2023 года "О республиканском бюджете на 2024 – 2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 3 692 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43 407 тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 1 649 683 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 281 955 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 69 888 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 33 859 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 34 178 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 37 674 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 36 052 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 34 774 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 35 530 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление бюджетных кредитов из республиканского бюджета через областной бюджет:
1) 70 074 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм бюджетных кредитов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 07.11.2024 № 181 (вводится в действие с 01.01.2024).
6-1. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов:
735 370 тысяч тенге – для выкупа готового жилья для его последующего предоставления в аренду очередникам местного исполнительного органа.
Распределение сумм бюджетных кредитов определяется на основании постановления акимата района.

13) жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар;
14) аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің аппараттарына аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
15) иесіз мүлікті, белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті, қадағалаусыз жануарларды, олжаларды, сондай-ақ мұрагерлік құқығы бойынша мемлекетке өткен мүлікті сатудан алынатын түсімдер;
16) мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
17) бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы;
18) жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
19) жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының 2023 жылғы 5 желтоқсандағы "2024 – 2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9-бабына сәйкес, белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) айлық есептiк көрсеткiш – 3 692 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 43 407 теңге.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 1 649 683 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 281 955 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 69 888 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 33 859 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 34 178 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округке – 37 674 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 36 052 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 34 774 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 35 530 мың теңге.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 70 074 мың теңге.
Аталған бюджеттік кредиттердің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 07.11.2024 № 181 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
6-1. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттің ішкі көздерінің қаражатынан берілетін кредиттер есебінен түсетіні ескерілсін:
жергілікті атқарушы органның кезекте тұрғандарға кейіннен жалға беру үшін дайын тұрғын үйді сатып алуға – 735 370 мың теңге.
Бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысының негізінде айқындалады.

Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Уилского районного маслихата Актюбинской области от 13.06.2024 № 150 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 07.11.2024 № 181 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Утратил силу решением Уилского районного маслихата Актюбинской области от 23.12.2024 № 199 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
1) 17 100 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
2) 1 637 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 23.12.2024 № 199 (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) 63 898 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2) 615 300 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
3) 12 983 тысяч тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 13.06.2024 № 150 (вводится в действие с 01.01.2024).
10. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) 121 226 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
2) 29 488 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
3) 6 048 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет;
4) 30 786 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
5) 8 548 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
6) 138 789 тысяч тенге – на социальную помощь для нуждающихся граждан при наступлении трудной жизненной ситуации;
7) 49 569,3 тысяч тенге – на мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 13.06.2024 № 150 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 07.11.2024 № 181 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 23.12.2024 № 199 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 17 100 мың теңге;
2) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 1 637 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 23.12.2024 № 199 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 63 898 мың теңге;
2) көлік инфрақұрылымын дамытуға – 615 300 мың теңге;
3) 2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 12 983 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 13.06.2024 № 150 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 121 226 мың теңге;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 29 488 мың теңге;
3) кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 6 048 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 30 786 мың теңге;
5) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 8 548 мың теңге;
6) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмекке – 138 789 мың теңге;
7) аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шараларға – 49 569,3 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 23.12.2024 № 199 (вводится в действие с 01.01.2024).
11. Предусмотреть из районного бюджета распределение сумм трансфертов на сумму 2 415 тысяч тенге на компенсацию потерь республиканского бюджета в связи с передачей функций.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
12. Предусмотреть из районного бюджета распределение сумм трансфертов на сумму 69 679 тысяч тенге на компенсацию потерь областного бюджета в связи с передачей функций.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 23.12.2024 № 199 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Функциялардың берілуіне байланысты аудандық бюджеттен республикалық бюджеттің ысырабын өтеуге 2 415 мың теңге сомасында трансферттердің сомаларын бөлу көзделсін.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
12. Функциялардың берілуіне байланысты аудандық бюджеттен облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге 69 679 мың теңге сомасында трансферттердің сомаларын бөлу көзделсін.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 385 055,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 23.12.2024 № 199 (вводится в действие с 01.01.2024).
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Уилского
районного маслихата
С. Г. Займолдин
Приложение 1 к решению
Уилского районного маслихата

13. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 385 055,6 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 23.12.2024 № 199 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ойыл аудандық
мәслихатының төрағасы
С. Ғ. Займолдин
Ойыл аудандық мәслихатының

117 603,3
122
Аппарат акима района (города областного значения)
117 603,3
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
16 367
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
101 236,3
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
432 631
1
Социальное обеспечение
42 126
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
42 126
005
Государственная адресная социальная помощь
42 126
2
Социальная помощь
326 358
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
326 358
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 389
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
201 282
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
24 710
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
76 977
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
64 147
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
64 147
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35 245
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
678
021
Капитальные расходы государственного органа
7 290
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
4 577
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
16 357
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
875 972
1
Жилищное хозяйство
797 740
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
797 740
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

117 603,3
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
117 603,3
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
16 367
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
101 236,3
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
432 631
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
42 126
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
42 126
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
42 126
2
Әлеуметтiк көмек
326 358
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
326 358
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 389
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
201 282
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
24 710
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
76 977
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағыөзге де қызметтер
64 147
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
64 147
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 245
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
678
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 290
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
4 577
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
16 357
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
875 972
1
Тұрғын үй шаруашылығы
797 740
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
797 740
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау