Об утверждении Уилского районного бюджета на 2024-2026 годы
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 21 декабря 2023 года № 92.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уилский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 401 909,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 870 656 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 28 310 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 90 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 502 853,3 тысяч тенге;
2) затраты – 6 072 388,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11 139 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 51 688 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 549 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -681 617,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета – 681 617,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 216 105 тысяч тенге;
погашение займов – 40 549 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 506 061,8 тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 13.06.2024 № 150 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты;
3) социальный налог;
4) налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
5) единый земельный налог;
6) бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, газохол, бензахол, нефрас, смеси легких углеводородов и экологическое топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
7) Плата за пользование земельными участками
8) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
9) регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет;
10) плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
11) государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет;
12) доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;

2024-2026 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 92 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Ойыл аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5 401 909,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 870 656 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 28 310 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 90 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 502 853,3 мың теңге;
2) шығындар – 6 072 388,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11 139 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 51 688 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 549 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -681 617,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 681 617,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 216 105 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 40 549 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 506 061,8 теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 13.06.2024 № 150 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне есептелетін болып белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
3) әлеуметтік салық;
4) заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
5) бірыңғай жер салығы;
6) Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда), дизель отынына, газохолға, бензанолға, нефрасқа, жеңіл көмірсутектер қоспаларына және экологиялық отынға акциздер;
7) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
8) жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым;
9) жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым;
10) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
11) жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж;
12) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер;

13) вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам;
14) вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета аппаратам акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
15) поступления от реализации бесхозяйного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность, безнадзорных животных, находок, а также имущества, перешедшего по праву наследования к государству;
16) штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам;
17) возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
18) другие неналоговые поступления в местный бюджет;
19) поступления от продажи земельных участков.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 5 декабря 2023 года "О республиканском бюджете на 2024 – 2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 3 692 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43 407 тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 1 649 683 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 281 955 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 69 888 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 33 859 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 34 178 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 37 674 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 36 052 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 34 774 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 35 530 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление бюджетных кредитов из республиканского бюджета через областной бюджет:
1) 51 688 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм бюджетных кредитов определяется на основании постановления акимата района.
6-1. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов:
164 417 тысяч тенге – для выкупа готового жилья для его последующего предоставления в аренду очередникам местного исполнительного органа.
Распределение сумм бюджетных кредитов определяется на основании постановления акимата района.

13) жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар;
14) аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің аппараттарына аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
15) иесіз мүлікті, белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті, қадағалаусыз жануарларды, олжаларды, сондай-ақ мұрагерлік құқығы бойынша мемлекетке өткен мүлікті сатудан алынатын түсімдер;
16) мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
17) бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы;
18) жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
19) жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының 2023 жылғы 5 желтоқсандағы "2024 – 2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9-бабына сәйкес, белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) айлық есептiк көрсеткiш – 3 692 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 43 407 теңге.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 1 649 683 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 281 955 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 69 888 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 33 859 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 34 178 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округке – 37 674 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 36 052 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 34 774 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 35 530 мың теңге.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 51 688 мың теңге.
Аталған бюджеттік кредиттердің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
6-1. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттің ішкі көздерінің қаражатынан берілетін кредиттер есебінен түсетіні ескерілсін:
жергілікті атқарушы органның кезекте тұрғандарға кейіннен жалға беру үшін дайын тұрғын үйді сатып алуға – 164 417 мың теңге.
Бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысының негізінде айқындалады.

Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Уилского районного маслихата Актюбинской области от 13.06.2024 № 150 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан:
1) 1 659 825 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
8. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
1) 19 165 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
2) 1 637 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
3) 39 160 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 11.04.2024 № 132 (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) 63 898 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2) 615 300 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
3) 12 983 тысяч тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 13.06.2024 № 150 (вводится в действие с 01.01.2024).
10. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) 125 613 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
2) 60 000 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
3) 14 601 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет;
4) 25 731 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
5) 12 259 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;

Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 13.06.2024 № 150 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) көлік инфрақұрылымын дамытуға – 1 659 825 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 19 165 мың теңге;
2) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 1 637 мың теңге;
3) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 39 160 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 11.04.2024 № 132 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 63 898 мың теңге;
2) көлік инфрақұрылымын дамытуға – 615 300 мың теңге;
3) 2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 12 983 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 13.06.2024 № 150 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 125 613 мың теңге;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 60 000 мың теңге;
3) кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 14 601 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 25 731 мың теңге;
5) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 12 259 мың теңге;

6) 149 157 тысяч тенге – на социальную помощь для нуждающихся граждан при наступлении трудной жизненной ситуации;
7) 53 293 тысяч тенге – на мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 13.06.2024 № 150 (вводится в действие с 01.01.2024).
11. Предусмотреть из районного бюджета распределение сумм трансфертов на сумму 2 415 тысяч тенге на компенсацию потерь республиканского бюджета в связи с передачей функций.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
12. Предусмотреть из районного бюджета распределение сумм трансфертов на сумму 69 679 тысяч тенге на компенсацию потерь областного бюджета в связи с передачей функций.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

6) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмекке – 149 157 мың теңге;
7) аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шараларға – 53 293 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 13.06.2024 № 150 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Функциялардың берілуіне байланысты аудандық бюджеттен республикалық бюджеттің ысырабын өтеуге 2 415 мың теңге сомасында трансферттердің сомаларын бөлу көзделсін.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
12. Функциялардың берілуіне байланысты аудандық бюджеттен облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге 69 679 мың теңге сомасында трансферттердің сомаларын бөлу көзделсін.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 282 235,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 13.06.2024 № 150 (вводится в действие с 01.01.2024).
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Уилского
районного маслихата
С. Г. Займолдин
Приложение 1 к решению
Уилского районного маслихата

13. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 282 235,6 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 13.06.2024 № 150 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ойыл аудандық
мәслихатының төрағасы
С. Ғ. Займолдин
Ойыл аудандық мәслихатының

341 657
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24 334
006
Оказание жилищной помощи
343
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
214 345
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
23 710
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
78 925
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
69 617
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69 617
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
33 535
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
951
021
Капитальные расходы государственного органа
9 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5 126
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
21 005
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
444 065
1
Жилищное хозяйство
355 977
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
355 977
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
98 020
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
800
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
52 000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 580
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
203 577
2
Коммунальное хозяйство
88 088
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
88 088
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
16 070
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
8 120
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

341 657
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24 334
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
343
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
214 345
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
23 710
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
78 925
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағыөзге де қызметтер
69 617
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
69 617
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 535
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
951
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5 126
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
21 005
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
444 065
1
Тұрғын үй шаруашылығы
355 977
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
355 977
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
98 020
008
Мемлекеттік тұрғын үйқорын сақтауды ұйымдастыру
800
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
52 000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 580
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
203 577
2
Коммуналдық шаруашылық
88 088
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушыларкөлігі және автомобиль жолдары бөлімі
88 088
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
16 070
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
8 120
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту