Об утверждении бюджета Коктауского сельского округа на 2024-2026 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 27 декабря 2023 года № 122.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 73 815 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 000 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 26 181 тысяч тенге;
2) затраты – 81 765 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -7 950 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
7 950 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 950 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 17.06.2024 № 195 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие:
Налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы.
Неналоговые поступления:
штрафы, налагаемые акимом;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от коммунальной собственности;
доходы от продажи государственного имущества;
трансферты из районного бюджета;
другие неналоговые поступления.
3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы - 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 3 692 тенге;

2024-2026 жылдарға арналған Көктау ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 122 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Көктау ауылдық округі бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 73 815 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 26 181 мың теңге;
2) шығындар – 81 765 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 950 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 950 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 950 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 17.06.2024 № 195 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
Салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдары салығы;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы.
Салықтық емес түсімдер:
әкім салатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
коммуналдық меншігінен түсетін кірістер;
мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
аудандық бюджеттен берілетін трансферттер.
басқа да салықтық емес түсімдер.
3. 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 85 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш - 3 692 теңге;

3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 43 407 тенге.
4. Учесть в бюджете Коктауского сельского округа на 2024 год объем субвенций в сумме 32 634 тысяч тенге выделяемый с районного бюджета:
5. Учесть в бюджете Коктауского сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов в сумме 17 181 тысяч тенгеиз районного бюджета:
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Хромтауского
районного маслихата
Болатов Э. Б.
Приложение 1 к решению
Хромтауского районного
маслихата № 122 от 27 декабря
2023 года
Бюджет Коктауского сельского округа на 2024 год

3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 43 407 теңге болып белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
4. 2024 жылға арналған Көктау ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттенбөлінетін 32 634 мың теңге соммасында субвенция көлемі ескерілсін:
5. 2024 жылға арналған Көктау ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі 17 181 мың теңге ескерілсін.
6. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Хромтау аудандық
мәслихатының төрағасы
Э. Б. Болатов
Хромтау аудандық мәслихаттың
2023 жылғы 27желтоқсанындағы
№ 122 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған Көктау ауылдық округінің бюджеті