О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 13 декабря 2022 года № 31-147 "Об областном бюджете Алматинской области на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Алматинской области от 3 ноября 2023 года № 7-43
Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алматинского областного маслихата "Об областном бюджете Алматинской области на 2023-2025 годы" от 13 декабря 2022 года № 31-147 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 175777) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 696 976 475 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 126 149 697 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 5 093 638 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 610 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 565 732 530 тысяч тенге;
2) затраты 694 283 801 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 33 065 473 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 37 003 675 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 3 938 202 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 7 348 138 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 7 348 138 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 37 720 937 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 37 720 937 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 32 936 379 тысяч тенге;
погашение займов 4 716 400 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 9 500 958 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора" зачисляются по Илийскому району в размере 50% и городу Қонаев в размере 43% в областной бюджет, по другим районам и городам областного значения в размере 100% зачисляются в районный и городской бюджет областного значения.";
пункты 8, 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрены поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 9 669 679 тысяч тенге, в том числе на:
образование 5 057 059 тысяч тенге;
здравоохранение 424 980 тысяч тенге;

Алматы облыстық мәслихатының 2022 жылғы 13 желтоқсандағы № 31-147 "Алматы облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2023 жылғы 3 қарашадағы № 7-43 шешімі
Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы облыстық мәслихатының "Алматы облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2022 жылғы 13 желтоқсандағы №31-147 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 175777 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 696 976 475 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша 126 149 697 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша 5 093 638 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсiмдер бойынша 610 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 565 732 530 мың теңге;
2) шығындар 694 283 801 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 33 065 473 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 37 003 675 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 3 938 202 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 7 348 138 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 7 348 138 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 37 720 937 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 37 720 937 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 32 936 379 мың теңге;
қарыздарды өтеу 4 716 400 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 9 500 958 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2 - тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы" коды бойынша түсімдер Іле ауданы бойынша 50% мөлшерінде және Қонаев қаласы бойынша 43% мөлшерінде облыстық бюджетке, басқа аудандар бойынша 100% мөлшерінде аудандық бюджетке түсетіні белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 8, 9 - тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 9 669 679 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беруге 5 057 059 мың теңге;
денсаулық сақтауға 424 980 мың теңге;

социальную помощь 104 459 тысяч тенге;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения 2 688 000 тысяч тенге;
изъятие земельных участков для государственных нужд 218 492 тысячи тенге;
повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений 360 408 тысяч тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий 483 776 тысяч тенге;
субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок 332 505 тысяч тенге.";
"9. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрены поступления целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в сумме 115 215 205 тысяч тенге, в том числе на:
строительство объектов среднего образования 59 227 110 тысяч тенге;
строительство и реконструкция объектов здравоохранения 978 093 тысячи тенге;
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны" 3 787 538 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны" 18 828 256 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы 1 303 063 тысячи тенге;
увеличение водности поверхностных водных ресурсов 6 500 000 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры 11 671 696 тысяч тенге;
реализацию мероприятий в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов 530 796 тысяч тенге;
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах 177 902 тысячи тенге;
реализацию мероприятий по развитию инженерной, транспортной и социальной инфраструктуры в областных центрах, моно-, и малых городах и сельских территориях 2 929 301 тысяча тенге;
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 9 281 450 тысяч тенге.";
пункт 12 указанного решения изложить в новой редакции:

әлеуметтік көмекке 104 459 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға 2 688 000 мың теңге;
жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға 218 492 мың теңге;
табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 360 408 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 483 776 мың теңге;
ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялауға 332 505 мың теңге.";
"9. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 115 215 205 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
орта білім беру объектілерінің құрылысына 59 227 110 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялауға 978 093 мың теңге;
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға 3 787 538 мың теңге;
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 18 828 256 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға 1 303 063 мың теңге;
жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға 6 500 000 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға 11 671 696 мың теңге;
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жобасы және басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде іс-шараларды іске асыруға 530 796 мың теңге;
шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға 177 902 мың теңге;
облыс орталықтарында, моно-, шағын қалалар мен ауылдық аумақтарда инженерлік, көліктік және әлеуметтік инфрақұрылымды дамыту жөніндегі іс-шараларды іске асыруға 2 929 301 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға 9 281 450 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 12 - тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

"12. Одобрить выпуск государственных эмиссионных ценных бумаг на проектирование и строительство жилья по Алматинской области на 2023 год в сумме 6 387 511 тысяч тенге.";
пункты 16, 17, 18 указанного решения изложить в новой редакции:
"16. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов в сумме 960 346 тысяч тенге.";
"17. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры в сумме 29 115 013 тысяч тенге.";

"12. Алматы облысы бойынша 2023 жылға тұрғын үй жобалауға және салуға 6 387 511 мың теңге сомасында мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар шығару мақұлдансын.";
көрсетілген шешімнің 16, 17, 18 - тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"16. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі іс-шараларды өткізуге 960 346 мың теңге сомасында көзделсін.";
"17. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге және көлік инфрақұрылымын дамытуға 29 115 013 мың теңге сомасында көзделсін.";

"18. Утвердить резерв акимата Алматинской области на 2023 год в сумме 1 808 810 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель областного маслихата Т. Байедилов
Приложение к решению Алматинского областного маслихата от "____" _________ 2023 года № _____ "О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 13 декабря 2022 года № 31-147 "Об областном бюджете Алматинской области на 2023-2025 годы"

"18. Алматы облысы әкімдігінің 2023 жылға арналған резервi 1 808 810 мың теңге сомасында бекітілсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Облыстық мәслихаттың төрағасы Т. Байедилов
Алматы облыстық мәслихатының 2023 жылғы "___" _________ "Алматы облыстық мәслихатының 2022 жылғы 13 желтоқсандағы "Алматы облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 31-147 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № _____ шешіміне қосымша

651 756
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 260 857
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
164 224
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
645 349
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
481 657
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 470
261
Управление образования области
816 148
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
442 099
037
Социальная реабилитация
66 722
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
120 781
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
186 546
271
Управление строительства области
51 404
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
51 404
2
Социальная помощь
3 877 871
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 877 871
068
Программа занятости
3 877 871
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
4 608 353
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 485 407
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
287 036
007
Капитальные расходы государственного органа
17 000
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
714 964
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
362 151
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
230 622
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи

651 756
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 260 857
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
164 224
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
645 349
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
481 657
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 470
261
Облыстың білім басқармасы
816 148
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
442 099
037
Әлеуметтік сауықтандыру
66 722
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
120 781
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
186 546
271
Облыстың құрылыс басқармасы
51 404
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
51 404
2
Әлеуметтiк көмек
3 877 871
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 877 871
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
3 877 871
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
4 608 353
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 485 407
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
287 036
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
17 000
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
714 964
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
362 151
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
230 622
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу

1 767 514
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
1 737 486
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
30 028
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
4 298 092
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
4 298 092
071
Развитие газотранспортной системы
4 298 092
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
55 619 903
1
Сельское хозяйство
47 741 500
255
Управление сельского хозяйства области
33 764 367
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
406 866
002
Субсидирование развития семеноводства
466 975
006
Субсидирование развития производства приоритетных культур
200 000
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
184 823
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
750 000
021
Содержание и ремонт государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
7 121
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
120 871
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
44 792
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8 107
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 191 773
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
4 742 653
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
19 745 000
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 700 000
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства

1 767 514
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
1 737 486
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
30 028
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
4 298 092
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
4 298 092
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
4 298 092
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
55 619 903
1
Ауыл шаруашылығы
47 741 500
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
33 764 367
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
406 866
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
466 975
006
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
200 000
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
184 823
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
750 000
021
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) ұстау және жөндеу
7 121
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
120 871
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
44 792
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
8 107
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 191 773
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
4 742 653
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
19 745 000
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 700 000
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау

532 912
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
7 958
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
322 011
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
332 505
271
Управление строительства области
9 525 505
020
Развитие объектов сельского хозяйства
9 525 505
719
Управление ветеринарии области
4 451 628
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
190 152
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
115 068
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
64 853
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
29 923
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
11 145
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
148 759
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
3 694 416
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
141 648
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
5 645
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
50 019
2
Водное хозяйство
1 396 856
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
7 283
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
7 283
255
Управление сельского хозяйства области
1 389 573
069
Восстановление особо аварийных водохозяйственных сооружений и гидромелиоративных систем
1 389 573
3
Лесное хозяйство
2 345 308
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 345 308
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
2 258 775
006
Охрана животного мира
46 020
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
40 513
4
Рыбное хозяйство
150 000
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области

532 912
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
7 958
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
322 011
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
332 505
271
Облыстың құрылыс басқармасы
9 525 505
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
9 525 505
719
Облыстың ветеринария басқармасы
4 451 628
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
190 152
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
115 068
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
64 853
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
29 923
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
11 145
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
148 759
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
3 694 416
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
141 648
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
5 645
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
50 019
2
Су шаруашылығы
1 396 856
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
7 283
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
7 283
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
1 389 573
069
Ерекше авариялы су шаруашылығы құрылыстары мен гидромелиорациялық жүйелердi қалпына келтiру
1 389 573
3
Орман шаруашылығы
2 345 308
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 345 308
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
2 258 775
006
Жануарлар дүниесін қорғау
46 020
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
40 513
4
Балық шаруашылығы
150 000
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы

11 995 993
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
4 998 895
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
12 120 125
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
2 844 124
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 844 124
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
156 893
011
Капитальные расходы государственного органа
18 357
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2 163 956
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
504 918
13
Прочие
24 760 892
1
Регулирование экономической деятельности
523 909
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
523 909
053
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
523 909
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
5 650 745
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
4 664 791
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
474 308
008
Поддержка предпринимательской деятельности
465 800
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
2 574 865
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
1 129 818
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
20 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
985 954
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
985 954
9
Прочие
18 586 238
253
Управление здравоохранения области
125 570
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
125 570
257
Управление финансов области
1 808 810
012
Резерв местного исполнительного органа области
1 808 810
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
154 326
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов

11 995 993
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
4 998 895
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
12 120 125
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы басқа да қызметтер
2 844 124
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
2 844 124
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
156 893
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
18 357
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2 163 956
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
504 918
13
Басқалар
24 760 892
1
Экономикалық қызметтерді реттеу
523 909
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
523 909
053
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
523 909
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
5 650 745
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
4 664 791
005
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
474 308
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
465 800
010
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2 574 865
011
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1 129 818
082
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
20 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
985 954
024
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
985 954
9
Басқалар
18 586 238
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
125 570
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
125 570
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 808 810
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
1 808 810
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
154 326
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу