О бюджете города Қонаев на 2024-2026 годы
Решение маслихата города Қонаев Алматинской области от 29 декабря 2023 года № 17-51.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Қонаев РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Қонаев на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1)доходы 24 004 437 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 18 464 396 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 121 358 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 956 132 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов 4 462 551 тысяча тенге;
2)затраты 26 454 908 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование 94 709 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 103 376 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 8 667 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета (-) 2 545 180 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 545 180 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 103 376 тысяч тенге;
погашение займов 836 198 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 3 278 002 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Қонаев Алматинской области от 23.04.2024 № 26-86 (вводится в действие с 01.01.2024).

Қонаев қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 17-51 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қонаев қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қонаев қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер 24 004 437 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 18 464 396 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 121 358 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 956 132 мың теңге;
трансферттер түсімі 4 462 551 мың теңге;
2)шығындар 26 454 908 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу 94 709 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 103 376 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 8 667 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 545 180 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 545 180 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 103 376 мың теңге;
қарыздарды өтеу 836 198 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 3 278 002 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихатының 23.04.2024 № 26-86 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

2. Утвердить резерв акимата города Қонаев на 2024 год в сумме 206 898 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата города Қонаев Алматинской области от 23.04.2024 № 26-86 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Учесть, что в бюджете города на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
благоустройство, освещение улиц, ремонт дорог населенных пунктов;
обеспечение деятельности акимов сельских округов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата города Қонаев.

2. Қонаев қаласы әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 206 898 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихатының 23.04.2024 № 26-86 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2024 жылға арналған қала бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
елді мекендерді көркейтуге, көшелерді жарықтандыруға, жолдарды жөндеуге;
ауылдық округ әкімдері аппараттарының қызметтерін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Қонаев қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.\
Председатель маслихата города Қонаев К. Ахметтаев
Приложение 1 к решению маслихата города Қонаев от 29 декабря 2023 года № 17-51
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата города Қонаев Алматинской области от 23.04.2024 № 26-86 (вводится в действие с 01.01.2024).
Бюджет города Қонаев на 2024 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

4. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Қонаев қаласы маслихатының төрағасы Қ. Ахметтаев
Қонаев қаласы мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 17-51 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихатының 23.04.2024 № 26-86 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қонаев қаласының 2024 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер

155 792
005
Государственная адресная социальная помощь
155 792
2
Социальная помощь
601 269
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
551 239
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
11 076
006
Оказание жилищной помощи
6 166
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
158 018
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 810
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
74 107
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
298 062
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50 030
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
50 030
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
141 311
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
134 311
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51 853
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 410
021
Капитальные расходы государственного органа
795
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
69 806
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9 447
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
7 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
7 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
8 792 500
1
Жилищное хозяйство
2 622 246
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 944 465
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

155 792
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
155 792
2
Әлеуметтiк көмек
601 269
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
551 239
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
11 076
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 166
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
158 018
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 810
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
74 107
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
298 062
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50 030
068
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
50 030
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
141 311
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
134 311
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 853
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 410
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
795
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
69 806
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9 447
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
7 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
7 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
8 792 500
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 622 246
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 944 465
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
39 724
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
39 724
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
56 700
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
56 700
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 570 000
040
Развитие объектов государственных органов
2 570 000
02
Оборона
28 109
1
Военные нужды
21 875
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21 875
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
21 875
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
6 234
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 234
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
6 234
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
89 784
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
89 784
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
89 784
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
89 784
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
972 858
1
Социальное обеспечение
166 888
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
166 888
005
Государственная адресная социальная помощь
166 888
2
Социальная помощь
655 512
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
600 354
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
12 387
006
Оказание жилищной помощи
6 798
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
163 283
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 261
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
77 393
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
39 724
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 724
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
56 700
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 700
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 570 000
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
2 570 000
02
Қорғаныс
28 109
1
Әскери мұқтаждар
21 875
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21 875
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
21 875
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
6 234
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 234
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
6 234
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
89 784
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
89 784
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
89 784
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
89 784
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
972 858
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
166 888
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
166 888
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
166 888
2
Әлеуметтiк көмек
655 512
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
600 354
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
12 387
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 798
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
163 283
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 261
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
77 393
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету