О бюджете города Қонаев на 2024-2026 годы
Решение маслихата города Қонаев Алматинской области от 29 декабря 2023 года № 17-51.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Қонаев РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Қонаев на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1)доходы 40 435 906 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 24 102 756 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 2 406 164 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 931 437 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 12 995 549 тысяч тенге;
2)затраты 47 152 999 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование 6 101 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 14 768 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 8 667 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета (-) 6 723 194 тысячи тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 6 723 194 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 4 073 048 тысяч тенге;
погашение займов 836 198 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 3 486 344 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Қонаев Алматинской области от 24.10.2024 № 33-118 (вводится в действие с 01.01.2024).

Қонаев қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 17-51 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қонаев қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қонаев қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер 40 435 906 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 24 102 756 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 2 406 164 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 931 437 мың теңге;
трансферттер түсімі 12 995 549 мың теңге;
2)шығындар 47 152 999 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу 6 101 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 14 768 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 8 667 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) (-) 6 723 194 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 6 723 194 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 4 073 048 мың теңге;
қарыздарды өтеу 836 198 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 3 486 344 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихатының 24.10.2024 № 33-118 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

2. Утвердить резерв акимата города Қонаев на 2024 год в сумме 364 836 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата города Қонаев Алматинской области от 24.10.2024 № 33-118 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Учесть, что в бюджете города на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
благоустройство, освещение улиц, ремонт дорог населенных пунктов;
обеспечение деятельности акимов сельских округов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата города Қонаев.

2. Қонаев қаласы әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 364 836 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихатының 24.10.2024 № 33-118 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2024 жылға арналған қала бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
елді мекендерді көркейтуге, көшелерді жарықтандыруға, жолдарды жөндеуге;
ауылдық округ әкімдері аппараттарының қызметтерін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Қонаев қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.\
Председатель маслихата города Қонаев К. Ахметтаев
Приложение 1 к решению маслихата города Қонаев от 29 декабря 2023 года № 17-51
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата города Қонаев Алматинской области от 24.10.2024 № 33-118 (вводится в действие с 01.01.2024).
Бюджет города Қонаев на 2024 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

4. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Қонаев қаласы маслихатының төрағасы Қ. Ахметтаев
Қонаев қаласы мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 17-51 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихатының 24.10.2024 № 33-118 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қонаев қаласының 2024 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер

5 000
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
5 000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
115 140
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
115 140
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
115 140
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
921 569
1
Социальное обеспечение
152 592
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
152 592
005
Государственная адресная социальная помощь
152 592
2
Социальная помощь
607 244
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
557 214
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 366
006
Оказание жилищной помощи
6 166
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
149 518
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 082
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
85 462
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
304 620
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50 030
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
50 030
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
161 733
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
161 733
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
74 679
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
956
021
Капитальные расходы государственного органа
795
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
75 856
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

5 000
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
5 000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
115 140
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
115 140
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
115 140
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
921 569
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
152 592
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
152 592
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
152 592
2
Әлеуметтiк көмек
607 244
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
557 214
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 366
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 166
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
149 518
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 082
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
85 462
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
304 620
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50 030
068
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
50 030
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
161 733
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
161 733
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74 679
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
956
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
795
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
75 856
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

160 911
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 058
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
77 190
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
321 799
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
52 532
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
52 532
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
146 762
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
139 762
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
55 407
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 329
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
72 249
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9 777
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
7 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
7 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 873 790
1
Жилищное хозяйство
3 298 841
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 997 401
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 300 000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
452 610
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 244 791
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
301 440
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
72 727
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
228 713
2
Коммунальное хозяйство
200 000
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)

160 911
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 058
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
77 190
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
321 799
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
52 532
068
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
52 532
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
146 762
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
139 762
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 407
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 329
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
72 249
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9 777
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
7 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
7 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 873 790
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 298 841
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 997 401
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 300 000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
452 610
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 244 791
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
301 440
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
72 727
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
228 713
2
Коммуналдық шаруашылық
200 000
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі