О внесении изменений в решение Енбекшиказахского районного маслихата от 29 декабря 2022 года № VII-31-149 "О бюджетах города Есик и сельских округов Енбекшиказахского района на 2023-2025 годы"
Решение Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 17 ноября 2023 года № 10-45
Енбекшиказахский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Енбекшиказахского районного маслихата "О бюджетах города Есик и сельских округов Енбекшиказахского района на 2022-2024 годы" от 29 декабря 2022 года № VII-31-149 пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аватского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1)доходы 70 113 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 43 685 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 26 428 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 9 800 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 16 628 тысяч тенге;
2) затраты 78 501 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 8 388 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 8 388 тысяч тенге.";
"2. Утвердить бюджет Асинского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1)доходы 84 977 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 23 284 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 61 693 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 17 000 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 40 693 тысячи тенге;
трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства 4 000 тысяч тенге;
2) затраты 85 665 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 688 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 688 тенге.";
"3. Утвердить бюджет Акшийского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:

Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № VII-31-149 "Еңбекшіқазақ ауданының Есік қаласы мен ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 17 қарашадағы № 10-45 шешімі
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының "Еңбекшіқазақ ауданының Есік қаласы мен ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № VII-31-149 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Ават ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімінің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 70 113 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 43 685 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 26 428 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 9 800 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 16 628 мың теңге;
2) шығындар 78 501 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 8 388 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 8 388 мың теңге.";
"2. 2023-2025 жылдарға арналған Асы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімінің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 84 977 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 23 284 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 61 693 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 17 000 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 40 693 мың теңге;
заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер 4 000 мың теңге;
2) шығындар 85 665 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 688 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 688 мың теңге.";
"3. 2023-2025 жылдарға арналған Ақши ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімінің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1)доходы 75 613 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 27 667 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 47 946 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 9 800 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 30 146 тысяч тенге;
трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства 8 000 тысяч тенге;
2) затраты 75 618 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5 тысяч тенге.";
"4. Утвердить бюджет сельского округа Байдибек бия на 2023-2025 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1)доходы 72 470 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 57 943 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 14 527 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 1 000 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 13 527 тысяч тенге;
2) затраты 73 543 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 073 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 073 тысячи тенге.";
"5. Утвердить бюджет Балтабайского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1)доходы 68 490 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 58 717 тысяч тенге;
неналоговые поступления 12 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 9 761 тысяча тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 2 300 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 7 461 тысяча тенге;
2) затраты 74 443 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 5 953 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5 953 тысячи тенге.";
"6. Утвердить бюджет Байтерекского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:

1) кірістер 75 613 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 27 667 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 47 946 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 9 800 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 30 146 мың теңге;
заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер 8 000 мың теңге;
2) шығындар 75 618 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5 мың теңге.";
"4. 2023-2025 жылдарға арналған Бәйдібек би ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімінің 10, 11 және 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 72 470 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 57 943 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 14 527 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 1 000 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 13 527 мың теңге;
2) шығындар 73 543 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 073 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 073 мың теңге.";
"5. 2023-2025 жылдарға арналған Балтабай ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімінің 13, 14 және 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 68 490 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 58 717 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 12 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 9 761 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферт тер 2 300 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 7 461 мың теңге;
2) шығындар 74 443 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 5 953 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5 953 мың теңге.";
"6. 2023-2025 жылдарға арналған Бәйтерек ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімінің 16, 17 және 18-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 6 416 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 6 416 тысяч тенге.".
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 61, 64, 67, 70, 73, 76 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 к настоящему решению соответственно.

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 6 416 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 6 416 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 61, 64, 67, 70, 73, 76-қосымшалары тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Енбекшиказахского районного маслихата "По вопросам экономики, бюджета и финансов".
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Енбекшиказахского районного маслихата Б. Ахметов
Приложение 1 к решению Енбекшиказахского районного маслихата от "17" ноября 2023 года № VIII-10-45
Приложение 1 к решению Енбекшиказахского районного маслихата от "29" декабря 2022 года № VII-31-149
Бюджет Аватского сельского округа на 2023 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының "Экономика, бюджет және қаржы" жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының төрағасы Б.Ахметов
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы "17" қарашадағы № VIII-10-45 шешіміне 1-қосымша
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2022 жылғы "29" желтоқсандағы № VII-31-149 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған Ават ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
0
056
Погашение долга аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа перед вышестоящим бюджетом
0
Приложение 2 к решению Енбекшиказахского районного маслихата от "17" ноября 2023 года № VIII-3-15
Приложение 4 к решению Енбекшиказахского районного маслихата от "29" декабря 2022 года № VII-31-149
Бюджет Асинского сельского округа на 2023 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
0
056
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
0
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы "17" қарашадағы № VIII-10-45 шешіміне 2-қосымша
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2022 жылғы "29" желтоқсандағы № VII-31-149 шешіміне 4-қосымша
2023 жылға арналған Асы ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер