О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 306 "Об утверждении Положения о Комитете государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 3 марта 2023 года № 240
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 306 "Об утверждении Положения о Комитете государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положении о Комитете государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
в пункте 1:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) государственного регулирования в области реабилитации и банкротства (за исключением казенных предприятий, учреждений, банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), а также государственного управления по восстановлению платежеспособности и банкротству граждан Республики Казахстан;";
в пункте 13:
в задачах:
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) государственного регулирования в области реабилитации и банкротства (за исключением казенных предприятий, учреждений, банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), а также государственного управления по восстановлению платежеспособности и банкротству граждан Республики Казахстан;";
в пункте 15:
в функциях:
дополнить подпунктами 34-1) и 34-2) следующего содержания:
"34-1) разработка порядка ведения органами государственных доходов базы данных о лицах, указанных в подпунктах 1) и 2) части первой пункта 1 статьи 29 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", указанных сведений и иных сведений, подлежащих к размещению, а также порядка включения и исключения из базы данных;
34-2) публикация реестра лиц, указанных в подпунктах 1) и 2) части первой пункта 1 статьи 29 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", на своем интернет-ресурсе;";
дополнить подпунктами 309-1) и 309-2) следующего содержания:
"309-1) ведение государственного электронного реестра разрешений и уведомлений по уведомлениям лиц о начале или прекращении деятельности финансовых управляющих в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";

Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 14 маусымдағы № 306 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 3 наурыздағы № 240 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 14 маусымдағы № 306 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті туралы ережеде:
1-тармақта:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) оңалту және банкроттық саласындағы мемлекеттік реттеу (қазыналық кәсіпорындарды, мекемелерді, банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда), сондай-ақ Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы жөніндегі мемлекеттік басқару;";
13-тармақта:
тапсырмаларда:
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"10) оңалту және банкроттық саласындағы мемлекеттік реттеу (қазыналық кәсіпорындарды, мекемелерді, банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда), сондай-ақ Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы жөніндегі мемлекеттік басқару;";
15-тармақта:
функцияларда:
мынадай мазмұндағы 34-1) және 34-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"34-1) мемлекеттік кірістер органдарының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 29-бабы 1-тармағы бірінші бөлігінің 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген тұлғалар туралы дерекқорды және орналастыруға жататын көрсетілген мәліметтер мен өзге де мәліметтерді жүргізу тәртібін, сондай-ақ дерекқорға енгізу және одан шығару тәртібін әзірлеу;
34-2) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы кодексінің 29-бабы 1-тармағы бірінші бөлігінің 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген тұлғалардың тізілімін өзінің интернет-ресурсында жариялау;";
мынадай мазмұндағы 309-1) және 309-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"309-1) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қаржы басқарушылары қызметінің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламалар бойынша рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімін жүргізу;

309-2) размещение на интернет-ресурсе сведений о направленных уведомлениях лиц о начале или прекращении деятельности финансовых управляющих, условиях направления таких уведомлений в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";";
подпункт 310) изложить в следующей редакции:
"310) назначение реабилитационным или банкротным управляющим кандидатуры, представленной собранием кредиторов, а также финансового управляющего в соответствии с Законами Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" и "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";";
дополнить подпунктом 310-1) следующего содержания:
"310-1) утверждение порядка назначения финансового управляющего из числа лиц, уведомления которых о начале деятельности финансовых управляющих включены в государственный электронный реестр разрешений и уведомлений в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях;";
подпункт 311) изложить в следующей редакции:
"311) размещение на интернет-ресурсе реестра требований кредиторов в соответствии с Законами Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" и "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";";
подпункт 316) изложить в следующей редакции:
"316) подача ходатайства о выплате основного вознаграждения временному и банкротному управляющим, а также возмещении иных административных расходов по решению комитета кредиторов в соответствии с Законом Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве", а также о выплате вознаграждения финансовому управляющему в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан;";
дополнить подпунктом 317-1) следующего содержания:
"317-1) проведение проверки должника на предмет выявления преднамеренного банкротства по заявлению кредитора в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";";
подпункт 322) изложить в следующей редакции:
"322) разработка порядка внесения изменений и (или) дополнений в сформированный реестр требований кредиторов в соответствии с Законами Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" и "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";";
дополнить подпунктом 329-1) следующего содержания:
"329-1) направление должнику и кредитору информации об исключении финансового управляющего из государственного электронного реестра разрешений и уведомлений и о назначении нового финансового управляющего в течение пяти рабочих дней со дня исключения уведомления из такого реестра в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";";

309-2) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес осындай хабарламаларды жібіру шартында, қаржы басқарушылары қызметінің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы адамдардың жолдаған хабарламалары туралы мәліметтерді интернет-ресурста орналастыру;";
310) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"310) "Оңалту және банкроттық туралы" және "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес кредиторлар жиналысы, сондай-ақ қаржы басқарушысы ұсынған кандидатураны оңалтушы немесе банкрот басқарушының тағайындауы;";
мынадай мазмұндағы 310-1) тармақшасымен толықтырылсын:
"310-1) қаржы басқарушысы қызметінің басталғаны туралы хабарламалары Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізіліміне енгізілген адамдар ішінен қаржы басқарушысын тағайындау тәртібін бекіту;";
311) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"311) "Оңалту және банкроттық туралы" және "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес кредиторлар талаптарының тізілімін интернет-ресурста орналастыру;";
316) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"316) "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, уақытша және банкроттықты басқарушыға негізгі сыйақы төлеу, сондай-ақ кредиторлар комитетінің шешімі бойынша өзге де әкімшілік шығыстарды өтеу туралы, сондай-ақ "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қаржы басқарушысына сыйақы төлеу туралы өтінішхат беру;";
мынадай мазмұндағы 317-1) тармақшамен толықтырылсын:
"317-1) кредитордың арызы бойынша борышкерді әдейі банкроттық тұрғысынан тексеру жүргізу "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес;";
322) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"322) "Оңалту және банкроттық туралы" және "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес кредиторлар талаптарының қалыптастырылған тізіліміне өзгерістер мен және (немесе) толықтырулар енгізу тәртібін әзірлеу;";
мынадай мазмұндағы 329-1) тармақшамен толықтырылсын:
"329-1) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес хабарламаны рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімінен алып тастаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде борышкер мен кредиторға қаржы басқарушысының осындай тізілімнен алып тасталғаны туралы және жаңа қаржы басқарушысының тағайындалуы туралы ақпарат жібереді;";

дополнить подпунктом 331-1) следующего содержания:
"331-1) осуществление государственного контроля за деятельностью финансового управляющего в процедурах восстановления платежеспособности и судебного банкротства в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";";
подпункт 332) изложить в следующей редакции:
"332) разработка порядка проведения и организатора электронного аукциона по продаже имущества банкрота (должника) в соответствии с Законами Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" и "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";";
дополнить подпунктами 339-1), 339-2), 339-3), 339-4), 339-5), 339-6), 339-7) и 339-8), следующего содержания:
"339-1) разработка формы заявления должника о применении процедуры внесудебного банкротства в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
339-2) разработка формы решения о завершении процедуры внесудебного банкротства и признании должника банкротом в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
339-3) разработка формы заключения финансового управляющего в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
339-4) разработка формы заключения финансового управляющего о наличии или отсутствии оснований для прекращения обязательств банкрота в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
339-5) разработка формы уведомления об отказе в применении процедуры внесудебного банкротства в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
339-6) разработка формы типового плана восстановления платежеспособности в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
339-7) разработка формы заключительного отчета финансового управляющего в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";

мынадай мазмұндағы 331-1) тармақшамен толықтырылсын:
"331-1) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және сот арқалы банкроттығы рәсімдерінде қаржы басқарушысының қызметіне мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;";
332) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"332) "Оңалту және банкроттық туралы" және "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес банкроттың (борышкердің) мүлкін сату бойынша электрондық аукционды өткізу тәртібін және ұйымдастырушыны әзірлеу;";
мынадай мазмұндағы 339-1), 339-2), 339-3), 339-4), 339-5), 339-6), 339-7) және 339-8) тармақшалармен толықтырылсын:
"339-1) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес борышкердің соттан тыс банкроттық рәсімін қолдану туралы арызының нысанын әзірлеу;
339-2) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес соттан тыс банкроттық рәсімін аяқтау және борышкерді банкрот деп тану туралы шешім нысанын әзірлеу;
339-3) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес борышкердің қаржылық жағдайы туралы мәліметтерді жинауды жүзеге асыру нәтижелері бойынша қаржы басқарушысы қорытындысының нысанын әзірлеу;
339-4) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қаржы басқарушысының банкроттың міндеттемелерін тоқтатуға негіздердің бар немесе жоқ екендігі туралы қорытындысының нысанын әзірлеу;
339-5) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес сот арқалы банкроттығы рәсімін қолданудан бас тарту туралы хабарлама нысанын әзірлеу;
339-6) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес төлем қабілеттілігін қалпына келтірудің үлгілік жоспарының нысанын әзірлеу;
339-7) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қаржы басқарушысының қорытынды есебінің нысанын әзірлеу;

339-8) разработка правил и сроков проведения мониторинга финансового состояния должника в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";";
подпункты 342), 343) и 344) изложить в следующей редакции:
"342) рассмотрение жалоб на действия (бездействия) временного администратора, реабилитационного, временного, банкротного и финансового управляющих в соответствии с Законами Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" и "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";";
343) осуществление запроса и получение от государственных органов, физических и юридических лиц и их должностных лиц информации о должниках в соответствии с Законами Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" и "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
344) предоставление временному и банкротному управляющим информации о наличии и номерах банковских счетов лица, по которому имеется вступившее в законную силу решение суда о признании банкротом, остатках и движении денег на этих счетах в соответствии с Законом Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве";";
дополнить подпунктом 344-1) следующего содержания:
"344-1) предоставление финансовому управляющему информации о финансовом положении должника, его имуществе и обязательствах в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";";
дополнить подпунктами 348-1) и 348-2) следующего содержания:
"348-1) в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан" размещение на интернет-ресурсе:
списка граждан, в отношении которых применена, прекращена и завершена процедура внесудебного банкротства;
списка граждан, в отношении которых вступили в законную силу соответствующие определения и решения судов;
объявления на казахском и русском языках о возбуждении производства по делу о применении процедуры восстановления платежеспособности или судебного банкротства и порядке заявления требований кредиторами;
348-2) в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан" размещение на веб-портале "электронного правительства":
списка граждан, в отношении которых применена, прекращена и завершена процедура внесудебного банкротства;
списка граждан, в отношении которых вступили в законную силу соответствующие определения и решения судов;
объявления о прекращении процедуры внесудебного банкротства;
объявления о завершении внесудебной процедуры банкротства и признании должника банкротом;";

339-8) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес борышкердің қаржылық жағдайына мониторинг жүргізу қағидалары мен мерзімдерін әзірлеу;";
342), 343) және 344) тармақшаларымен мынадай редакцияда жазылсын:
"342) "Оңалту және банкроттық туралы" және "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес уақытша әкімшінің, оңалту, уақытша, банкроттық және қаржы басқарушыларының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдарды қарау;";
343) "Оңалту және банкроттық туралы" және "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес мемлекеттік органдардан, жеке және заңды тұлғалардан және олардың лауазымды адамдарынан борышкерлер туралы сұрау салуды жүзеге асыру және ақпарат алу;";
344) "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес уақытша және банкроттықты басқарушыларға банкрот деп тану туралы заңды күшіне енген сот шешімі бар тұлғаның банктік шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдықтары мен қозғалысы туралы ақпаратты ұсыну;";
мынадай мазмұндағы 344-1) тармақшамен толықтырылсын:
"344-1) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қаржы басқарушысына борышкердің қаржылық жағдайы, оның мүлкі мен міндеттемелері туралы ақпаратты беру;";
мынадай мазмұндағы 348-1) және 348-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"348-1) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес интернет-ресурста орналастыру:
өздеріне қатысты соттан тыс банкроттық рәсімі қолданылған, тоқтатылған және аяқталған азаматтардың тізімін;
өздеріне қатысты соттардың тиісті ұйғарымдары мен шешімдері заңды күшіне енген азаматтардың тізімін;
төлем қабілеттілігін қалпына келтіру немесе сот арқалы банкроттығы рәсімін қолдану туралы іс бойынша іс жүргізуді қозғау және кредиторлардың талаптарын мәлімдеу тәртібі туралы қазақ және орыс тілдеріндегі хабарландыруды орналастыру;
348-2) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес "Электрондық үкімет" веб-порталында орналастыру:
өздеріне қатысты сот арқалы банкроттығы рәсімі қолданылған, тоқтатылған және аяқталған азаматтардың тізімін;
өздеріне қатысты соттардың тиісті ұйғарымдары мен шешімдері заңды күшіне енген азаматтардың тізімін;
соттан тыс банкроттық рәсімін тоқтату туралы хабарландыруды;
соттан тыс банкроттық рәсімінің аяқталғаны және борышкерді банкрот деп тану туралы хабарландыруды орналастыру;";

дополнить подпунктами 350-1), 350-2), 350-3) и 350-4) следующего содержания:
"350-1) проведение процедуры внесудебного банкротства в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
350-2) направление ходатайства в суд о прекращении процедуры восстановления платежеспособности или судебного банкротства в случаях, предусмотренных пунктом 1 статьи 35 Закона Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
350-3) проведение мониторинга финансового состояния должника при процедуре внесудебного и судебного банкротства, а также в течение трех лет после признания должника банкротом в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
350-4) направление кредиторам результатов мониторинга финансового состояния банкрота в случае выявления факта приобретения банкротом имущества, подлежащего государственной регистрации, в том числе общего совместного имущества в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";".
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Жаналинов Д.Е.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Заместитель Премьер-
Министра – Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев

мынадай мазмұндағы 350-1), 350-2), 350-3) және 350-4) тармақшалармен толықтырылсын:
"350-1) соттан тыс банкроттық рәсімін жүргізу;
350-2) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасын Заңының 35-бабының 1-тармағында көзделген жағдайларда төлем қабілеттілігін қалпына келтіру немесе сот арқылы банкроттығы рәсімін тоқтату туралы сотқа өтінішхат жолдау;
353-3) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес соттан тыс және сот арқылы банкроттығы рәсімі кезінде, сондай-ақ борышкер банкрот деп танылғаннан кейін үш жыл ішінде борышкердің қаржылық жағдайына мониторинг жүргізу;
353-4) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес банкроттың мемлекеттік тіркеуге жататын мүлікті, оның ішінде ортақ бірлескен мүлікті сатып алу фактісі анықталған жағдайда кредиторларға банкроттың қаржылық жағдайына мониторинг нәтижелерін жіберу;";
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Жанәлінов) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмелерін мемлекеттік және орыс тілінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев