О внесении дополнений и изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 24 июля 2023 года № 788. Отменен приказом Министра финансов РК от 04.04.2025 № 149.
Сноска. Отменен приказом Министра финансов РК от 04.04.2025 № 149.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756) следующие дополнения и изменение:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 2 "Коммунальное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 496 "Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства района (города областного значения)":
по бюджетной программе 028 "Развитие коммунального хозяйства":
дополнить бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 11 "Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в сфере промышленности, архитектурной, градостроительной и строительной деятельности":
дополнить администратором бюджетных программ 344 с бюджетной программой 003 следующего содержания:
"344 Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
003 Обеспечение деятельности по соблюдению архитектурно-художественного облика города";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
в функциональной подгруппе 4 "Воздушный транспорт":
по администратору бюджетных программ 268 "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области":
дополнить бюджетной программой 031 с бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"031 Субсидирование аэропортов, находящихся в коммунальной собственности
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
дополнить администратором бюджетных программ 739 с бюджетной программой 096 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"739 Управление информатизации, оказания государственных услуг и архивов области
096 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в Структуре специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в подклассе 160 "Другие текущие затраты":
строку
"
163
Затраты Фонда всеобщего обязательного среднего образования
Затраты на оказание финансовой и материальной помощи остро нуждающимся учащимся государственных общеобразовательных школ из числа малообеспеченных семей в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об образовании".
Приобретение одежды, обуви, учебников, учебных пособий, школьно-письменных принадлежностей; обеспечение питания в школах; оказание денежной помощи; приобретение путевок в санаторно-курортные учреждения и лагеря отдыха; финансовое обеспечение участия в культурно-массовых и спортивных мероприятиях школьников.
"
изложить в следующей редакции:
"
163
Затраты Фонда всеобщего обязательного среднего образования
Затраты на оказание финансовой и материальной помощи остро нуждающимся учащимся государственных общеобразовательных школ из числа малообеспеченных семей в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об образовании".
Приобретение одежды, обуви, учебников, учебных пособий, школьно-письменных принадлежностей; обеспечение питания в школах; оказание денежной помощи; приобретение путевок в санаторно-курортные учреждения и лагеря отдыха; финансовое обеспечение участия в культурно-массовых и спортивных мероприятиях школьников, организация дополнительных занятий по общеобразовательным предметам.
".

"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2023 жылғы 24 шiлдедегi № 788 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 149 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 04.04.2025 № 149 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген) бұйрығына мынадай толықтырулар мен өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
2 "Коммуналдық шаруашылық" функционалдық кіші тобында:
496 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
028 "Коммуналдық шаруашылықты дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
11 "Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі" функционалдық тобында:
9 "Өнеркәсiп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 003 бюджеттік бағдарламасы бар 344 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"344 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
003 Қаланың сәулеттік-көркемдік келбетін сақтау бойынша қызметті қамтамасыз ету";
12 "Көлiк және коммуникация" функционалдық тобында:
4 "Әуе көлiгi" функционалдық кіші тобында:
268 "Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 015 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 031 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"031 Коммуналдық меншiктегi әуежайларды субсидиялау
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
9 "Басқалар" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 096 бюджеттік бағдарламасымен 739 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"739 Облыстың ақпараттандыру, мемлекеттік қызметтер көрсету және архивтер басқармасы
096 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымында:
160 "Басқа да ағымдағы шығындар" кіші сыныбында:
жол
"
163
Жалпыға бiрдей мiндеттi орта бiлiм қорының шығындары
"Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттiк жалпы бiлiм беретiн мектептердегi аз қамтылған отбасылардан шыққан аса мұқтаж оқушыларға қаржылық және материалдық көмек көрсетуге арналған шығындар.
Киiмдердi, аяқ киiмдердi, оқулықтарды, оқу құралдарын, мектеп жазба керек жарақтарын сатып алу; ақшалай көмек көрсету; санаторий-курорттық мекемелерге және демалыс лагерлерiне жолдамалар сатып алу; оқушылардың мәдени бұқаралық және спорттық iс-шараларға қатысуын қаржылық қамтамасыз ету
"
мынадай редакцияда жазылсын:
"
163
Жалпыға бiрдей мiндеттi орта бiлiм қорының шығындары
"Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттiк жалпы бiлiм беретiн мектептердегi аз қамтылған отбасылардан шыққан аса мұқтаж оқушыларға қаржылық және материалдық көмек көрсетуге арналған шығындар.
Киiмдердi, аяқ киiмдердi, оқулықтарды, оқу құралдарын, мектеп жазба керек жарақтарын сатып алу; ақшалай көмек көрсету; санаторий-курорттық мекемелерге және демалыс лагерлерiне жолдамалар сатып алу; оқушылардың мәдени бұқаралық және спорттық iс-шараларға қатысуын қаржылық қамтамасыз ету, жалпы білім беретін пәндер бойынша қосымша сабақтар ұйымдастыру
".

2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
Е. Биржанов

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне орналастыру және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
Е. Біржанов