Об утверждении норм потребления коммунальных услуг по газоснабжению, электроснабжению, водоснабжению и водоотведению для потребителей, не имеющих приборов учета в городе Шымкент
Постановление акимата города Шымкент от 31 июля 2023 года № 1895
В соответствии с подпунктом 34) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 января 2015 года № 15 "Об утверждении Типовых правил расчета норм потребления коммунальных услуг по электроснабжению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10313), акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить нормы потребления коммунальных услуг по газоснабжению, электроснабжению, водоснабжению и водоотведению для потребителей, не имеющих приборов учета в городе Шымкент согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление энергетики и развития инфраструктуры города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции города Шымкент;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Шымкент после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курируюшего заместителя акима города Шымкент.
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким города Шымкент М.Айтенов
Приложение к постановлению
акимата города Шымкента
от 31 июля 2023 года № 1895
Нормы потребления коммунальных услуг по газоснабжению, электроснабжению, водоснабжению и водоотведению для потребителей, не имеющих приборов учета в городе Шымкент

Шымкент қаласында есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұрумен жабдықтау жөніндегі коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормаларын бекіту туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 31 шілдедегі № 1895 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 1-тармағының 34) тармақшасына, Қазақстан Республикасы "Есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін электрмен жабдықтау және жылумен жабдықтау бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормаларын есептеудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 13 қаңтардағы № 15 (Нормативтік кұқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10313 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шымкент қаласында есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін, газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұрумен жабдықтау жөніндегі коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормалары осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. "Шымкент қаласының энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Шымкент қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы оның ресми жарияланғанынан кейін Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін Шымкент қаласы әкімінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласының әкімі М.Әйтенов
Шымкент қаласы әкімдігінің
2023 жылғы 31 шілде
№ 1895 қаулысына қосымша
Шымкент қаласында есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау және су бұру жөніндегі коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары

1. Нормы потребления коммунальных услуг по газоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета в городе Шымкент.
Характеристика потребления природного газа
единица измерения (м³)
Норма потребления
В пределах города Шымкента
1
Наличие газовой плиты и централизованного горячего водоснабжения
На 1 человека в месяц
9,98
2
Наличие газовой плиты и газового водонагревателя (при отсутствии централизованного горячего водоснабжения)

1. Шымкент қаласында есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін газбен жабдықтау жөніндегі коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары
Табиғи газдың тұтыну сипаттамасы
Өлшем бірлігі(м³)
Тұтыну нормасы
Шымкент қаласы аумағында
1
Газ плитасының және орталықтандырылған ыстық сумен жабдықтаудың қолданыста болуы
Айына 1 адамға
9,98
2
Газ плитасы мен газды су жылытқыштың болуы (орталықтандырылған ыстық сумен жабдықтау болмаған жағдайда)

Примечание: Нормы расхода электрической энергии рассчитаны в соответствии с Типовыми правилами расчета норм потребления коммунальных услуг по электроснабжению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета, утвержденных приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 января 2015 года № 15, зарегистрированного в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 февраля 2015 года № 10313.

Ескертпе: Электр энергиясы шығындарының нормалары Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 13 қаңтардағы № 15 бұйрығымен бекітілген, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 20 ақпанда № 10313 болып тіркелген, Есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін электрмен жабдықтау және жылумен жабдықтау бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормаларын есептеудің үлгі қағидаларына сәйкес есептелген.