О компенсации расходов за питание отдельным категориям воспитанников дошкольных организаций города Шымкент
Постановление акимата города Шымкент от 22 августа 2023 года № 2056. Отменено постановлением акимата города Шымкент от 1 июля 2024 года № 3088
Сноска. Отменено постановлением акимата города Шымкент от 01.07.2024 № 3088 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Настоящее постановление вводится в действие с 01.09.2023
В соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об образовании", постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2012 года № 320 "Об утверждении размеров, источников, видов и Правил предоставления социальной помощи гражданам, которым оказывается социальная помощь", приказом Министра просвещения Республики Казахстан от 31 августа 2022 года № 385 "Об утверждении Типовых правил деятельности организаций дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, после среднего образования, специализированных, специальных организациях образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, организациях дополнительного образования для детей и взрослых" (зарегистрирован Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 29329), акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Компенсировать расходы за питание в полном объеме детям из социально уязвимых семей следующим отдельным категориям воспитанников в дошкольных организациях города Шымкент:
1) детям из многодетных семей;
2) детям из семей, имеющих право на получение адресной социальной помощи, а также детям из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума.
2. Государственному учреждению "Управления образования города Шымкент" в установленном законодательством порядке обеспечить в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по городу Шымкент для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Шымкент.

Шымкент қаласының мектепке дейінгі ұйымдары тәрбиеленушілерінің жекелеген санаттарына тамақтандыру үшін шығындарды өтеу туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 22 тамыздағы № 2056 қаулысы. Күші жойылды - Шымкент қаласы әкімдігінің 2024 жылғы 1 шілдедегі № 3088 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шымкент қаласы әкімдігінің 01.07.2024 № 3088 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесi!
Осы қаулы 01.09.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Әлеуметтік көмек көрсетілетін азаматтарға әлеуметтік көмектің мөлшерін, көздерін, түрлерін және оны беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 наурыздағы № 320 қаулысына, "Мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру, мамандандырылған, арнаулы білім, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарында, балаларға және ересектерге қосымша білім беру ұйымдарынының үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 31 тамыздағы № 385 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29329 болып тіркелген) сәйкес, Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Шымкент қаласының мектепке дейінгі ұйымдарда келесідей әлеуметтік осал отбасылардан шыққан санаттағы тәрбиеленушілердің тамақтандыру үшін шығындар толық көлемде өтелсін:
1) көп балалы отбасылардан шыққан балаларға;
2) атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан шыққан балаларға, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінен төмен отбасылардан шыққан балаларға.
2. "Шымкент қаласының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік бес жұмыс күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Шымкент қаласы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шымкент қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 сентября 2023 года.
Аким города Шымкент М. Айтенов

4. Осы қаулы 2023 жылдың 1 қыркүйегінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласының әкімі М.Әйтенов