О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Шымкент от 15 декабря 2020 года № 72/675-6с "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан города Шымкент при амбулаторном лечении бесплатно"
Решение маслихата города Шымкент от 19 декабря 2023 года № 12/102-VIII
Маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Шымкент "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан города Шымкент при амбулаторном лечении бесплатно" от 15 декабря 2020 года № 72/675-6с (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 151) следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному решению:
в таблице:
строки, порядковые номера 8, 9, 10 заменить строками 8, 9, 10, 10-1 и 10-2 следующего содержания:
"
8.
Муковисцидоз
Ацетилцистеин, таблетки шипучие 200 мг
Дети, находящиеся под динамическим наблюдением
9.
Специализированный пищевой продукт для диетического лечебного питания
10.
Смесь на основе гидролизованного белка молочной сыворотки для диетического лечебного питания
10-1.
Тиамфеникола глицинат ацетилцистеинат, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций и ингаляций
10-2.
Раствор натрия хлорида 7%, гиалуроната натрия 0,1 %, раствор стерильный для ингаляционного введения, 4 мл
";
строку порядковый номер 67 заменить строками 67 и 67-1 следующего содержания:
"
67.
Рассеянный склероз
Кладрибин, таблетки 10 мг
Лица в возрасте восемнадцати лет и старше, находящиеся под динамическим наблюдением
67-1.
Офатумумаб, раствор для подкожного введения 20 мг/0,4 мл
";
строку порядковый номер 70 заменить строками 70 и 70-1 следующего содержания:
"
70.
Первичные иммунодефициты
C1-ингибитор, полученный из плазмы, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 500 МЕ
Лица в возрасте восемнадцати лет и старше, находящиеся под динамическим наблюдением
70-1.
Ланаделумаб, раствор для подкожного введения 300 мг/2 мл (150 мг/мл)
";
дополнить строками, порядковые номера 99-103, следующего содержания:
"
99.
Другие апластические анемии
Циклоспорин (Сандиммун Неорал) капсулы 25 мг, 50 мг, 100 мг
Дети, находящиеся под динамическим наблюдением
100.
Кистозный фиброз (Муковисцидоз)
Дорназа альфа (Пульмозим), раствор для ингаляций 1 мг/мл 2,5 мл
Дети, находящиеся под динамическим наблюдением

"Шымкент қаласы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы" 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 72/675-6с Шымкент қаласы мәслихатының шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2023 жылғы 19 желтоқсандағы № 12/102-VIII шешiмi
Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шымкент қаласы мәслихатының "Шымкент қаласы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы" 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 72/675-6с шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 151 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасында:
кестеде:
реттік нөмірлері 8, 9, 10-жолдар мынадай мазмұндағы 8, 9, 10, 10-1 және 10-2 жолдармен ауыстырылсын:
"
8.
Муковисцидоз
Ацетилцистеин, көпіршитін таблеткалар 200 мг
Динамикалық байқауда тұрған балалар
9.
Диеталық емдік тамақтануға арналған арнайы тамақ өнімі
10.
Диеталық емдік тамақтануға арналған гидролизденген ақуыз, сүт сарысуы негізіндегі қоспа
10-1.
Тиамфеникол глицинат ацетилцистеинат,
инъекция мен ингаляция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
10-2.
Натрий хлориді ерітіндісі 7%, натрий гиалуронаты 0,1%, ингаляциялық енгізуге арналған стерильді ерітінді, 4 мл
";
реттік нөмірі 67-жол мынадай мазмұндағы 67 және 67-1 жолдармен ауыстырылсын:
"
67.
Шашыраңқы беріш
Кладрибин, таблеткалар 10 мг
Динамикалық байқауда тұрған он сегіз жастағы және одан үлкен адамдар
67-1.
Офатумумаб, тері астына енгізуге арналған ерітінді 20 мг/0,4 мл
";
реттік нөмірі 70-жол мынадай мазмұндағы 70 және 70-1 жолдармен ауыстырылсын:
"
70.
Бастапқы иммун тапшылықтары
Плазмадан алынған C1-тежегіші, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 500 ХБ
Динамикалық байқауда тұрған он сегіз жастағы және одан үлкен адамдар
70-1.
Ланаделумаб, тері астына енгізуге арналған ерітінді 300 мг/2мл (150 мг/мл)
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 99-103 жолдармен толықтырылсын:
"
99.
Басқа апластикалық анемиялар
Циклоспорин (Сандиммун Неорал) капсулалар 25 мг, 50 мг, 100 мг
Динамикалық байқауда тұрған балалар
100.
Кистозды фиброз (Муковисцидоз)
Дорназа альфа (Пульмозим), ингаляцияға арналған ерітінді 1 мг/мл 2,5 мл
Динамикалық байқауда тұрған балалар

101.
Псориаз
Гуселькумаб, раствор для подкожного введения, 100 мг/1,0 мл
Лица в возрасте восемнадцати лет и старше, находящиеся под динамическим наблюдением
102.
Бронхолегочная дисплазия, возникшая в перинатальном периоде
Паливизумаб, раствор для внутримышечного введения 50 мг, 100 мг/ 1 мл
Дети, находящиеся под динамическим наблюдением
103.
Другие и неуточненные типы неходжкинской лимфомы
Акалабрутиниб, капсулы 100 мг
Лица в возрасте восемнадцати лет и старше,
находящиеся под динамическим наблюдением
".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата
города Шымкент Б. Нарымбетов

101.
Псориаз
Гуселькумаб, тері астына енгізуге арналған ерітінді, 100 мг/1,0 мл
Динамикалық байқауда тұрған он сегіз жастағы және одан үлкен адамдар
102.
Перинаталдық кезеңде пайда болған бронхопульмональды дисплазия
Паливизумаб, бұлшықет ішіне енгізуге арналған ерітінді 50 мг, 100 мг/ 1 мл
Динамикалық байқауда тұрған балалар
103.
Ходжкиндік емес лимфоманың басқа және анықталмаған түрлері
Акалабрутиниб, капсулалар 100 мг
Динамикалық байқауда тұрған он сегіз жастағы және одан үлкен адамдар
".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласы
мәслихатының төрағасы Б. Нарымбетов