"О бюджете города Семей на 2024-2026 годы"
Решение маслихата города Семей области Абай от 22 декабря 2023 года № 16/93-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии со статьей 73 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Семей области Абай РЕШИЛ:
Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы согласно приложению 1, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 88 885 479,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 60 272 741,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 221 761,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 288 995,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 18 101 981,4 тысяч тенге;
2) затраты – 97 255 628,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -449 001,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 449 001,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 921 148,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 921 148,9 тысяч тенге:
поступление займов – 13 217 682,0 тысяч тенге;
погашение займов – 10 305 166,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 008 632,9 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Семей области Абай от 15.10.2024 № 33/172-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).

"Семей қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы"
Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 16/93-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Абай облысы Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1- қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 88 885 479,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 60 272 741,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 221 761,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 288 995,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 18 101 981,4 мың теңге;
2) шығындар – 97 255 628,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -449 001,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 449 001,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 921 148,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 921 148,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 13 217 682,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 305 166,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 008 632,9 мың теңге;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 15.10.2024 № 33/172-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

2. Утвердить резерв местного исполнительного органа (города областного значения) – 1 000 000,0 тыс. тенге.
3. Принять к исполнению на 2024 год:
нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу – 96,0 процента, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 96,0 процента;
нормативы распределения доходов в бюджет города по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов.

2. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органның резерві – 1 000 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2024 жылға арналған:
әлеуметтік салық бойынша қала бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері – 96,0 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы – 96,0 пайыз орындалсын;
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, төлем көзінен салық салынбайтын кірістерден алынатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетел азаматтарының кірістерінен алынатын жеке табыс салығы, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша қала бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде орындалсын.

4. Учесть в бюджете города затраты на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан.
5. исключен решением маслихата города Семей области Абай от 18.06.2024 № 26/145-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Утвердить объем поступлений в бюджете на 2024 год от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения, согласно приложению 4.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата города Семей Д. Шакаримов
Приложение 1 к решению

4. Қала бюджетінде азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек ескерілсін.
5. алып тасталды - Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 18.06.2024 № 26/145-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2024 жылға арналған бюджетте ауыл шаруашылық мақсатындағы жер участкілерін сатудан түсетін түсімдер көлемі 4 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Семей қаласы мәслихатының төрағасы Д. Шакаримов

2 556 772,9
02
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
214 200,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
381 748,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
381 748,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
780 324,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
723 564,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
273 498,9
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 000,0
021
Капитальные расходы государственного органа
13 663,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
106 195,1
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
153 794,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
129 182,6
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
37 230,6
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
56 760,4
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
56 760,4
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
41 493 171,5
1
Жилищное хозяйство
28 976 201,3
467
Отдел строительства района (города областного значения)
14 891 355,1
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
13 162 001,2
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 729 353,9
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
1 391 159,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
140 346,1
003
Капитальные расходы государственного органа
15 500,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 235 313,8
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
12 693 686,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
196 255,0
003
Капитальные расходы государственного органа
848 864,6
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества

2 556 772,9
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
214 200,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
381 748,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
381 748,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
780 324,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
723 564,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
273 498,9
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 000,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 663,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
106 195,1
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
153 794,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
129 182,6
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
37 230,6
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
56 760,4
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
56 760,4
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
41 493 171,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
28 976 201,3
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
14 891 355,1
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
13 162 001,2
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 729 353,9
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
1 391 159,9
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
140 346,1
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 500,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 235 313,8
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12 693 686,3
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
196 255,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
848 864,6
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру

25 900,0
006
Оказание жилищной помощи
16 093,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
692 433,0
010
Материальное обеспечение детей с ивалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
105 610,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
254 075,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
585 097,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
723 944,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
2 664 673,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
224 910,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
315 000,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
315 000,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
587 032,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
587 032,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
277 403,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
23 589,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
109 029,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
97 011,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
80 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
32 426 110,0
1
Жилищное хозяйство
24 243 922,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
23 945 272,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
23 678 573,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
266 699,0
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
195 937,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда

25 900,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
16 093,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
692 433,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
105 610,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
254 075,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
585 097,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
723 944,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
2 664 673,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
224 910,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
315 000,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
315 000,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
587 032,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
587 032,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
277 403,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
23 589,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
109 029,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
97 011,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
80 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
32 426 110,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
24 243 922,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
23 945 272,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
23 678 573,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
266 699,0
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
195 937,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

от 22 декабря 2023 года
16/93-VIII
Объем поступлений в бюджет на 2024 год от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Объем поступлений в бюджет на 2024 год от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения
0,0

2023 жылғы 22 желтоқсандағы
16/93-VIII шешімге
4-қосымша
2024 жылға арналған бюджетке ауыл шаруашылық мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер көлемі
Атауы
Сомасы (мың теңге)
2024 жылға арналған бюджетке ауыл шаруашылық мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер көлемі
0,0