"О бюджете города Семей на 2024-2026 годы"
Решение маслихата города Семей области Абай от 22 декабря 2023 года № 16/93-VIII.
В соответствии со статьей 73 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Семей области Абай РЕШИЛ:
Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы согласно приложению 1, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 87 160 178,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 58 222 600,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 221 761,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 288 995,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 18 426 822,0 тысяч тенге;
2) затраты – 96 262 488,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -434 233,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 14 768,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 449 001,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8 668 076,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 668 076,9 тысяч тенге:
поступление займов – 13 964 610,0 тысяч тенге;
погашение займов – 10 305 166,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 008 632,9 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Семей области Абай от 18.06.2024 № 26 /145-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).

"Семей қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы"
Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 16/93-VIII шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Абай облысы Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1- қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 87 160 178,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 58 222 600,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 221 761,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 288 995,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 18 426 822,0 мың теңге;
2) шығындар – 96 262 488,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -434 233,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 14 768,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 449 001,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8 668 076,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 668 076,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 13 964 610,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 305 166,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 008 632,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 18.06.2024 № 26/145-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

2. Утвердить резерв местного исполнительного органа (города областного значения) – 1 000 000,0 тыс. тенге.
3. Принять к исполнению на 2024 год:
нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу – 96,0 процента, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 96,0 процента;
нормативы распределения доходов в бюджет города по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов.

2. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органның резерві – 1 000 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2024 жылға арналған:
әлеуметтік салық бойынша қала бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері – 96,0 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы – 96,0 пайыз орындалсын;
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, төлем көзінен салық салынбайтын кірістерден алынатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетел азаматтарының кірістерінен алынатын жеке табыс салығы, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша қала бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде орындалсын.

4. Учесть в бюджете города затраты на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан.
5. исключен решением маслихата города Семей области Абай от 18.06.2024 № 26/145-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Утвердить объем поступлений в бюджете на 2024 год от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения, согласно приложению 4.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата города Семей Д. Шакаримов
Приложение 1 к решению

4. Қала бюджетінде азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек ескерілсін.
5. алып тасталды - Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 18.06.2024 № 26/145-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2024 жылға арналған бюджетте ауыл шаруашылық мақсатындағы жер участкілерін сатудан түсетін түсімдер көлемі 4 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Семей қаласы мәслихатының төрағасы Д. Шакаримов

24 666,0
006
Оказание жилищной помощи
15 327,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
718 370,0
010
Материальное обеспечение детей с ивалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
100 570,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
254 406,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
573 819,3
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
810 111,5
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
2 725 831,0
02
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
214 200,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
381 748,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
381 748,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
758 421,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
758 421,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
274 635,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 000,0
021
Капитальные расходы государственного органа
13 663,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
105 146,1
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
153 794,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
121 182,6
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
80 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
39 152 960,5
1
Жилищное хозяйство
26 072 218,9
467
Отдел строительства района (города областного значения)
12 900 738,1
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
11 162 001,2
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

24 666,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
15 327,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
718 370,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
100 570,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
254 406,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
573 819,3
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
810 111,5
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
2 725 831,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
214 200,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
381 748,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
381 748,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
758 421,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
758 421,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
274 635,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 000,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 663,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
105 146,1
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
153 794,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
121 182,6
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
80 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
39 152 960,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
26 072 218,9
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
12 900 738,1
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
11 162 001,2
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

272 692,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
209 751,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
62 941,0
02
Оборона
270 611,0
1
Военные нужды
184 319,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
184 319,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
184 319,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
86 292,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
86 292,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
24 780,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
61 512,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
577 500,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
577 500,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
577 500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
577 500,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7 905 781,0
1
Социальное обеспечение
1 935 924,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 935 924,0
005
Государственная адресная социальная помощь
1 935 924,0
2
Социальная помощь
5 382 825,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
5 067 825,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25 900,0
006
Оказание жилищной помощи
16 093,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
692 433,0
010
Материальное обеспечение детей с ивалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
105 610,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
254 075,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
585 097,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
723 944,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

272 692,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
209 751,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
62 941,0
02
Қорғаныс
270 611,0
1
Әскери мұқтаждар
184 319,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
184 319,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
184 319,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
86 292,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
86 292,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
24 780,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
61 512,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
577 500,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
577 500,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
577 500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
577 500,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
7 905 781,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 935 924,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 935 924,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 935 924,0
2
Әлеуметтiк көмек
5 382 825,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
5 067 825,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25 900,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
16 093,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
692 433,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
105 610,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
254 075,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
585 097,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
723 944,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

от 22 декабря 2023 года
16/93-VIII
Объем поступлений в бюджет на 2024 год от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Объем поступлений в бюджет на 2024 год от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения
0,0

2023 жылғы 22 желтоқсандағы
16/93-VIII шешімге
4-қосымша
2024 жылға арналған бюджетке ауыл шаруашылық мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер көлемі
Атауы
Сомасы (мың теңге)
2024 жылға арналған бюджетке ауыл шаруашылық мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер көлемі
0,0