О внесении изменений в решение маслихата от 23 декабря 2022 года № 30/5-VІІ "О бюджете Абайского района на 2023-2025 годы"
Решение Абайского районного маслихата области Абай от 16 октября 2023 года № 8/2-VIII. Утратило силу решением Абайского районного маслихата области Абай от 22 декабря 2023 года № 11/3-VIII.
Сноска. Утратило силу решением Абайского районного маслихата области Абай от 22.12.2023 № 11/3-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете Абайского района на 2023 -2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 30/5-VІІ следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Абайского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 104 200,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 077 694,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20 449,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14 492,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 991 565,2 тысяч тенге;
2) затраты – 5 126 690,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 29 760,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 82 800,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 53 040,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 52 250,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 52 250,4 тысяч тенге;
поступление займов – 82 800,0 тысяч тенге;
погашение займов – 53 040,0 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 30/5-VІІ "2023-2025 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Абай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 16 қазандағы № 8/2-VIII шешімі. Күші жойылды - Абай облысы Абай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 11/3-VIII шешімі.
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Абай аудандық мәслихатының 22.12.2023 № 11/3-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Абай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" мәслихаттың 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 30/5-VІІ шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 104 200,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 077 694,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 449,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 14 492,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 991 565,2 мың теңге;
2) шығындар – 5 126 690,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 29 760,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 82 800,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 53 040,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 52 250,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 52 250,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 82 800,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 53 040,0 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 22 490,4 тысяч тенге.";
приложении 1, 4 к указанному решению изложить в редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата Абайского района М. Нұрсұлтанұлы
Приложение 1 к решению
Абайского районного маслихата
от 16 октября 2023 года
№ 8/2-VIII
Приложение 1 к решению
Абайского районного маслихата
от 23 декабря 2022 года

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 22 490,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1,4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Абай ауданы мәслихатының төрағасы М. Нұрсұлтанұлы
Абай аудандық мәслихатының
2023 жылғы 16 қазандағы
№ 8/2-VIII шешіміне
1 қосымша
Абай аудандық мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы

9 200,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
63,0
06
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета специализированным организациям
31,0
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
32,0
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
261,0
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
261,0
02
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
261,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
425,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, в Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования и Специальный государственный фонд
425,0
14
Прочие штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
107,0
18
Штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам
318,0
06
Прочие неналоговые поступления
10 399,0
1
Прочие неналоговые поступления
10 399,0
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
10 399,0
3
Поступления от продажи основного капитала
14 492,0
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
10 877,0
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
10 877,0
02
Поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
10 877,0
03
Продажа земли и нематериальных активов
3 615,0
1
Продажа земли
3 615,0
01
Поступления от продажи земельных участков
3 615,0
4
Поступления трансфертов
3 991 565,2
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
3 991 565,2
2
Трансферты из областного бюджета
3 991 565,2
01
Целевые текущие трансферты
1 551 957,9
02
Целевые трансферты на развитие
1 253 595,3
03
Субвенции
1 186 012,0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
ІІ. ЗАТРАТЫ

9 200,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
63,0
06
Мамандандырылған ұйымдарға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
31,0
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
32,0
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
261,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
261,0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшаның түсімі
261,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
425,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына және Арнаулы мемлекеттік қорға түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
425,0
14
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен алынатын өзге де айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар
107,0
18
Мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
318,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
10 399,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
10 399,0
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
10 399,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
14 492,0
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
10 877,0
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
10 877,0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер
10 877,0
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
3 615,0
1
Жерді сату
3 615,0
01
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
3 615,0
4
Трансферттер түсімі
3 991 565,2
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
3 991 565,2
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
3 991 565,2
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 551 957,9
02
Нысаналы даму трансферттері
1 253 595,3
03
Субвенциялар
1186012,0
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
ІІ. ШЫҒЫНДАР

29 394,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000,0
021
Развитие объектов спорта
10 000,0
804
Отдел физической культуры, спорта и туризма района (города областного значения)
19 394,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
5 906,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
13 488,0
3
Информационное пространство
76 200,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
76 200,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
8 930,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
67 070,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
200,0
4
Туризм
970,0
804
Отдел физической культуры, спорта и туризма района (города областного значения)
970,0
004
Регулирование туристической деятельности
970,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма  и информационного пространства
105 756,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
75 657,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
40 552,0
003
Капитальные расходы государственного органа
440,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
33 260,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 405,0
804
Отдел физической культуры, спорта и туризма района (города областного значения)
30 099,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры, спорта и туризма
30 099,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
104 509,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
104 509,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27 291,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
27 291,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
77 218,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства

29 394,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000,0
021
Спорт объектілерін дамыту
10 000,0
804
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
19 394,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорт жарыстарын өткізу
5 906,0
007
Облыстық спорт жарыстарында түрлі спорт түрлері бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрама командалары мүшелерінің дайындығы және қатысуы
13 488,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
76 200,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
76 200,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
8 930,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
67 070,0
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
200,0
4
Туризм
970,0
804
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
970,0
004
Туристік қызметті реттеу
970,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
105 756,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
75 657,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 552,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
440,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
33 260,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 405,0
804
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
30 099,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 099,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
104 509,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
104 509,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27 291,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
27 291,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
77 218,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер