О внесении изменений в решение Жарминского районного маслихата от 29 декабря 2022 года № 23/354-VII "О бюджете Жарминского района на 2023-2025 годы"
Решение Жарминского районного маслихата области Абай от 30 ноября 2023 года № 9/147-VIII.
Жарминский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жарминского районного маслихата от 29 декабря 2022 года № 23/354-VII "О бюджете Жарминского района на 2023-2025 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 931 817,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 151 629,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 778 113,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 267 267,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 734 808,0 тысяч тенге;
2) затраты – 11 000 540,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -24 291,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 62 100,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 86 391,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 44 432,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 44 432,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 62 100,0 тысяч тенге;
погашение займов – 86 391,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 68 723,5 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Жарминского районного маслихата М. Оспанбаев
Приложение 1 к решению
Жарминского районного
маслихата

Жарма аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 23/354-VII "2023-2025 жылдарға арналған Жарма ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 2023 жылғы 30 қарашадағы № 9/147-VIII шешімі.
Жарма аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жарма аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 23/354-VII "2023-2025 жылдарға арналған Жарма ауданының бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 931 817,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 151 629,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 778 113,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 267 267,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 734 808,0 мың теңге;
2) шығындар – 11 000 540,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -24 291,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 62 100,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 86 391,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 44 432,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 44 432,5 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 62 100,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 86 391,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 68 723,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жарма аудандық мәслихатының төрағасы М. Оспанбаев
Жарма аудандық мәслихатының

778 113,0
01
Доходы от государственной собственности
5 996,0
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
0,0
02
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
0,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
5 984,0
08
Доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
99,0
09
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
5 885,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
12,0
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
12,0
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
38,0
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
38,0
02
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
38,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
0,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
0,0
18
Штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам
0,0
06
Прочие неналоговые поступления
772 079,0
1
Прочие неналоговые поступления
772 079,0
05
Поступления дебиторской, депонентской задолженности государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета
0,0
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
0,0
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
772 079,0
3
Поступления от продажи основного капитала

778 113,0
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
5 996,0
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
0,0
02
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
0,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
5 984,0
08
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер
99,0
09
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер
5 885,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
12,0
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
12,0
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
38,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
38,0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшаның түсімі
38,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
18
Мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
772 079,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
772 079,0
05
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің дебиторлық, депоненттік берешегінің түсімі
0,0
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
0,0
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
772 079,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер

4 452,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 015 164,2
1
Социальное обеспечение
157 321,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
157 321,0
005
Государственная адресная социальная помощь
157 321,0
2
Социальная помощь
783 876,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
783 876,9
002
Программа занятости
147 732,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
63 686,0
006
Оказание жилищной помощи
2 178,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
77 424,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 709,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
310 672,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
127 149,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
51 326,9
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
73 966,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
73 966,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 833,8
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
612,5
021
Капитальные расходы государственного органа
0,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
0,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
23 520,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 008 835,5
1
Жилищное хозяйство
1 516 869,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 235 435,8
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
1 235 435,8
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
0,0
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
0,0

4 452,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 015 164,2
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
157 321,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
157 321,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
157 321,0
2
Әлеуметтік көмек
783 876,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
783 876,9
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
147 732,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
63 686,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 178,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
77 424,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 709,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
310 672,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
127 149,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
51 326,9
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
73 966,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
73 966,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 833,8
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
612,5
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
0,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
23 520,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 008 835,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 516 869,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 235 435,8
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
1 235 435,8
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
0,0
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
0,0

76 877,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
75 129,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 748,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
158 904,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
101 048,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
30 742,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
66 151,0
006
Капитальные расходы государственного органа
1 910,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 245,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
57 856,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
35 576,0
014
Капитальные расходы государственного органа
20,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
22 260,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
37 204,3
6
Земельные отношения
26 444,3
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
26 444,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
26 444,3
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0,0
007
Капитальные расходы государственного органа
0,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
10 760,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
10 760,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
10 760,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
64 537,1
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
64 537,1
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
64 537,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
33 981,2
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов

76 877,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
75 129,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 748,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
158 904,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
101 048,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 742,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
66 151,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 910,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 245,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
57 856,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 576,0
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
20,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
22 260,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
37 204,3
6
Жер қатынастары
26 444,3
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынасы бөлімі
26 444,3
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 444,3
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
0,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
10 760,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
10 760,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
10 760,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
64 537,1
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
64 537,1
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
64 537,1
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
33 981,2
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу