О бюджете Урджарского района на 2024-2026 годы
Решение Урджарского районного маслихата области Абай от 22 декабря 2023 года № 8-185/VIII. Утратило силу решением Урджарского районного маслихата области Абай от 24 декабря 2024 года № 21-410/VIII
Сноска. Утратило силу решением Урджарского районного маслихата области Абай от 24.12.2024 № 21-410/VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Урджарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 305 382,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 181 204,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 33 604,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 303,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 085 271,1 тысяч тенге;
2) затраты – 9 164 010,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 19 012,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 53 534,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34 522,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 877 639,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 877 639,9 тысяч тенге:
поступление займов – 843 454,0 тысяч тенге;
погашение займов – 36 420,0 тысяч тенге
используемые остатки бюджетных средств – 70 605,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Урджарского районного маслихата области Абай от 25.11.2024 № 20-383/VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 723 643,0 тысяч тенге, в том числе:
Акжарскому сельскому округу – 24 956,0 тысяч тенге;
Акшокинскому сельскому округу – 26 740,0 тысяч тенге;
Алтыншокинскому сельскому округу – 37 313,0 тысяч тенге;
Баркытбельскому сельскому округу – 29 926,0 тысяч тенге;
Бахтинскому сельскому округу – 29 570,0 тысяч тенге;
Бестерекскому сельскому округу – 24 063,0 тысяч тенге;
Егинсуйскому сельскому округу – 29 095,0 тысяч тенге;
Ельтайскому сельскому округу – 31 729,0 тысяч тенге;

Үржар ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8-185/VIII шешімі. Күші жойылды - Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 21-410/VIII шешімі
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 24.12.2024 № 21-410/VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 73, 75 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Үржар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Үржар ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 305 382,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер –2 181 204,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 33 604,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –5 303,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 085 271,1 мың теңге;
2) шығындар – 9 164 010,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 19 012,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 53 534,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 34 522,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 877 639,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 877 639,9 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 843 454,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 36 420,0 мың теңге;
бюджет каражатының пайдаланылатын қалдықтары – 70 605,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 25.11.2024 № 20-383/VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 723 643,0 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Ақжар ауылдық округі – 24 956,0 мың теңге;
Ақшоқы ауылдық округі – 26 740,0 мың теңге;
Алтыншоқы ауылдық округі – 37 313,0 мың теңге;
Барқытбел ауылдық округі – 29 926,0 мың теңге;
Бақты ауылдық округі – 29 570,0 мың теңге;
Бестерек ауылдық округі – 24 063,0 мың теңге;
Егинсу ауылдық округі – 29 095,0 мың теңге;
Елтай ауылдық округі – 31 729,0 мың теңге;

Жана Тилекскому сельскому округу – 29 252,0 тысяч тенге;
Жогаргы Егинсуйскому сельскому округу – 27 134,0 тысяч тенге;
Кабанбайскому сельскому округу – 13 183,0 тысяч тенге;
Карабулакскому сельскому округу – 34 889,0 тысяч тенге;
Карабутинскому сельскому округу – 28 367,0 тысяч тенге;
Каратальскому сельскому округу – 34 493,0 тысяч тенге;
Каратуминскому сельскому округу – 24 074,0 тысяч тенге;
Келдымуратовскому сельскому округу – 26 684,0 тысяч тенге;
Кокозекскому сельскому округу – 25 773,0 тысяч тенге;
Коктальскому сельскому округу – 26 271,0 тысяч тенге;
Коктерекскому сельскому округу – 33 361,0 тысяч тенге;
Колдененскому сельскому округу – 24 634,0 тысяч тенге;
Қаракольскому сельскому округу – 32 111,0 тысяч тенге;
Қоныршаулинскому сельскому округу – 36 295,0 тысяч тенге;
Маканчинскому сельскому округу – 3 040,0 тысяч тенге;
Науалинскому сельскому округу – 30 038,0 тысяч тенге;
Салкынбельскому сельскому округу – 30 319,0 тысяч тенге;
Урджарскому сельскому округу – 0,0 тысяч тенге;

Жаңа Тілек ауылдық округі – 29 252,0 мың теңге;
Жоғарғы Егінсу ауылдық округі – 27 134,0 мың теңге;
Қабанбай ауылдық округі – 13 183,0 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округі – 34 889,0 мың теңге;
Қарабұта ауылдық округі – 28 367,0 мың теңге;
Қаратал ауылдық округі – 34 493,0 мың теңге;
Қаратұма ауылдық округі – 24 074,0 мың теңге;
Келдімұрат ауылдық округі – 26 684,0 мың теңге;
Көкөзек ауылдық округі – 25 773,0 мың теңге;
Көктал ауылдық округі – 26 271,0 мың теңге;
Көктерек ауылдық округі – 33 361,0 мың теңге;
Көлденен ауылдық округі – 24 634,0 мың теңге;
Қарақол ауылдық округі – 32 111,0 мың теңге;
Қоныршаулі ауылдық округі – 36 295,0 мың теңге;
Мақаншы ауылдық округі – 3 040,0 мың теңге;
Науалы ауылдық округі – 30 038,0 мың теңге;
Салқынбел ауылдық округі – 30 319,0 мың теңге;
Үржар ауылдық округі –0,0 мың теңге;

Шолпанскому сельскому округу – 30 333,0 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 33 000,0 тысяч тенге.
4. В соответствии пункту 8 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" учесть в районном бюджете на 2024 год специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты Урджарского района меры социальной поддержки для приобретения или строительства жилья, бюджетный кредит из республиканского бюджета в сумме 53 534,0 тысяч тенге и подъемное пособие за счет районного бюджета в сумме 2 954,0 тысяч тенге.

Шолпан ауылдық округі – 30 333,0 мың теңге.
3. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2024 жылға 33 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18 бабы 8 тармағына сәйкес, Үржар ауданының ауылдық елді мекендеріне жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне, 2024 жылға республикалық бюджеттен, тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін әлеуметтік қолдауға бюджеттік кредит 53 534,0 мың теңге сомасы және аудандық бюджеттен көтерме жәрдемақы 2 954,0 мың теңге сомасы ескерілсін.

Сноска. Пункт 4 в редакции решения Урджарского районного маслихата области Абай от 20.09.2024 № 18-339/VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Утвердить перечень программ развития бюджета Урджарского района на 2024-2026 годы, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложения 4.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Урджарского районного маслихата А. Омаров
Приложение 1 к решению
Урджарского районного
маслихата

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 20.09.2024 № 18-339/VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға бағытталған 2024-2026 жылдарға Үржар ауданы бюджетінің даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Үржар аудандық мәслихатының төрағасы А. Омаров
Үржар аудандық мәслихатының

12 561,0
040
Развитие объектов государственных органов
12 561,0
02
Оборона
20 912,0
1
Военные нужды
18 904,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
18 904,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
18 904,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
2 008,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2 008,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 008,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
8 000,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
8 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
8 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
748 703,0
1
Социальное обеспечение
180 706,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
180 706,0
005
Государственная адресная социальная помощь
180 706,0
2
Социальная помощь
347 981,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
347 981,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
93 703,0
006
Оказание жилищной помощи
65,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
78 332,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 906,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
132 440,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
40 535,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
220 016,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
220 016,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
69 650,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

12 561,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
12 561,0
02
Қорғаныс
20 912,0
1
Әскери мұқтаждар
18 904,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
18 904,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
18 904,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
2 008,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2 008,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 008,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
8 000,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
8 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
8 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
748 703,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
180 706,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
180 706,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
180 706,0
2
Әлеуметтiк көмек
347 981,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
347 981,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
93 703,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
65,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
78 332,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 906,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
132 440,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
40 535,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
220 016,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
220 016,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 650,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
580 925,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
88 146,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
492 779,5
12
Транспорт и коммуникации
989 641,5
1
Автомобильный транспорт
973 441,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
973 441,5
022
Развитие транспортной инфраструктуры
3 542,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
969 899,5
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
16 200,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16 200,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
16 200,0
13
Прочие
870 362,7
9
Прочие
870 362,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
450 000,0
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
450 000,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
12 586,5
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
0,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
12 586,5
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
407 776,2
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
407 776,2
14
Обслуживание долга
50 655,0
1
Обслуживание долга
50 655,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
50 655,0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета

466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
580 925,5
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
88 146,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
492 779,5
12
Көлiк және коммуникация
989 641,5
1
Автомобиль көлiгi
973 441,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
973 441,5
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
3 542,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
969 899,5
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
16 200,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16 200,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
16 200,0
13
Басқалар
870 362,7
9
Басқалар
870 362,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
450 000,0
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
450 000,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
12 586,5
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
0,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
12 586,5
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
407 776,2
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
407 776,2
14
Борышқа қызмет көрсету
50 655,0
1
Борышқа қызмет көрсету
50 655,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
50 655,0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету