О бюджете сельских округов Меркенского района на 2024-2026 годы
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2023 года № 17-4.
В соответствии статьей 9-1 "Бюджетного кодекса" Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Меркенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельских округов на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1-1. Утвердить бюджет Актоганского сельского округа на 2024-2026 годы
согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
доходы –599984 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 30755 тысяч тенге;
неналоговые поступления –100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –300 тысяч тенге;
поступления трансфертов –568829 тысяч тенге;
затраты –636813 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
дефицит бюджета (профицит) – -36829 тысяч тенге;
финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 36829 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -36829 тысяч тенге.
1-2. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа на 2024-2026 годы
согласно приложению 2 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
доходы – 549805 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 81715 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 200 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов –467690 тысяч тенге;
затраты –555433 тенге;
чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
дефицит бюджета (профицит) – -5628 тысяч тенге;
финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 5628 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -5628 тысяч тенге.
1-3. Утвердить бюджет Меркенского сельского округа на 2024-2026 годы
согласно приложению 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
доходы - 631234 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –255899 тысяч тенге;
неналоговые поступления –776 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –2300 тысяч тенге;
поступления трансфертов –372259 тысяч тенге;
затраты – 676237 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
дефицит бюджета (профицит) – - 45003 тысяч тенге;
финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 45003 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -45003 тысяч тенге.

2024-2026 жылдарға арналған Меркі ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 17-4 шешімі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Меркі аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
2024-2026 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 586089 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 21860 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 300 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 563829 мың теңге;
шығындар – 622918 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер –0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу-0 мың теңге;
қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо –0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
бюджеттің тапшылығы (профициті) – -36829 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 36829 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 36829 мың теңге.
"1-2. Жамбыл ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға бюджеті тиісінше осы шешімнің 2-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесіндей көлемдерде бекітілсін:
кірістер -543378 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 81415 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 200 мың теңге;
трансферттердің түсімдері –461563 мың теңге;
шығындар –549006 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер –0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу-0 мың теңге;
қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо –0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
бюджеттің тапшылығы (профициті) – -5628 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 5628 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-5628 мың теңге.
1-3. Меркі ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға бюджеті тиісінше осы шешімнің 3-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесіндей көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 623016 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 240517 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 776 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1800 мың теңге;
трансферттердің түсімдері –379923 мың теңге;
шығындар –668019 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер –0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу-0 мың теңге;
қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо –0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
бюджеттің тапшылығы (профициті) – -45003 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) –45003 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 45003 мың теңге.

1-13. Утвердить бюджет Акерменского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложению 13 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
доходы - 70309 тысяч тенге, в том числе;
налоговые поступления –8956 тысяч тенге;
неналоговые поступления -100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –0 тысяч тенге;
поступления трансфертов –61253 тысяч тенге;
затраты –179591 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
дефицит бюджета (профицит) – -109282 тысяч тенге;
финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 109282 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -109282 тысяч тенге
1-14. Утвердить бюджет Аспаринского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложению 14 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
доходы -70791 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –6920 тысяч тенге;
неналоговые поступления -100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –0 тысяч тенге;
поступления трансфертов –63771 тысяч тенге;
затраты – 71965 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
дефицит бюджета (профицит) – -1174 тысяч тенге;
финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1174 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -1174 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1-в редакции решения Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 18.03.2024 № 21-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 17.05.2024 № 24-2 (вводится в действие с 01.01.2024); с изменениями, внесенными решением Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 29.07.2024 № 27-2 (вводится в действие с 01.01.2024); с изменениями, внесенными решением Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 16.09.2024 № 30-2 (вводится в действие с 01.01.2024).

1-13. Ақермен ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға бюджеті тиісінше осы шешімнің 13-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесіндей көлемдерде бекітілсін:
кірістер -67952 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7356 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері –60496 мың теңге;
шығындар –177234 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер –0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу-0 мың теңге;
қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо –0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
бюджеттің тапшылығы (профициті) – -109282 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 109282 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-109282 мың теңге.
1-14. Аспара ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға бюджеті тиісінше осы шешімнің 14-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесіндей көлемдерде бекітілсін:
кірістер -69691 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер –5820 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері –63771 мың теңге;
шығындар –70865 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер –0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу-0 мың теңге;
қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо –0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
бюджеттің тапшылығы (профициті) – -1174 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1174 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-1174 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 18.03.2024 № 21-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 17.05.2024 № 24-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 29.07.2024 № 27-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

2. Бюджетные программы, не подлежащие секвестру в процессе исполнения бюджета сельских округов на 2024 год не предусмотрены.
3. В бюджете сельских округов на 2024 год предусмотреть суммы целевых текущих трансфертов.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата восьмого созыва по вопросам экономики, бюджета, налогов и развития строительства и инфраструктуры.

2. 2024 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар көзделмеген.
3. 2024 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған ағымдағы нысаналы трансферт сомасы ескерілсін.
4. Осы шешімнің орындалуына бақылау сегізінші шақырылған аудандық мәслихаттың экономика, бюджет, салық және құрылыс пен инфрақұрылымды дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Меркенского района М. Кокрекбаев
Приложение 1 к решению маслихата Меркенского района от 25 декабря 2023 года № 17-2
Бюджет Актоганского сельского округа на 2024 год
Сноска. Приложение 1-в редакции решения Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 18.03.2024 № 21-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 17.05.2024 № 24-2 (вводится в действие с 01.01.2024); с изменениями, внесенными решением Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 29.07.2024 № 27-2 (вводится в действие с 01.01.2024); с изменениями, внесенными решением Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 16.09.2024 № 30-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3

5. Осы шешім 2024 жылғы 1 қантардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Меркі аудандық
мәслихатының төрағасы М. Көкрекбаев
Меркі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсанындағы №17-2 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған Ақтоған ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 18.03.2024 № 21-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 17.05.2024 № 24-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 29.07.2024 № 27-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3